میرزازاده دومین مدال نقره ایران روی سکو نرفت


میرزازاده دومین مدال نقره ایران روی سکو نرفت

دیدارنیوز آرش رهبر: رضا کایالپ غول کشتی فرنگی ترکیه در فینال وزن ۱۳۰ کیلوگرم قهرمانی صربستان به لطف امتیازی که از امین میرزازاده با اخطار داوران به دست آورد، یک مدال طلای جهانی دیگر به افتخار خود اضافه کرد.

دیدار فینال وزن ۱۳۰ کیلوگرم در شرایطی آغاز شد که هواداران کشتی می دانستند میرزازاده جوان کار سختی در مقابل رضا کیالب باتجربه خواهد داشت. اما کشتی گیر جوان خوش آتیه ایران در اولین تلاش خود در مسابقات جهانی از هیچ تلاشی فروگذار نکرد و در نهایت با نتیجه تساوی به حریف ترکیه ای این میدان مهم را با نتیجه یک بر یک از دست داد.

مدال نقره میرزازاده البته یک اتفاق مفرح است اما تیم ایران با همه ستاره هایش نتوانست مدال طلا را کسب کند و به این ترتیب تا رقابت های بزرگی مانند روسیه، بلاروس و بلاروس روی سکوی تیمی قرار نگرفت. کوبا شرکت نکرد یا تیم ناقص بود. فرستاده شده برای بازرسی یک شانس استثنایی حتی برای مسابقات قهرمانی جهان.

در پایان ایران با کسب دو مدال نقره برای میرزازاده و گرا و یک مدال برنز برای صرافی با ۸۱ امتیاز در رده چهارم تیمی قرار گرفت.

ناکامی کشتی گیران ایرانی در کسب طلای این رقابت ها از آن جهت بود که سال گذشته در پایان مسابقات جهانی نروژ، ایران پس از روسیه با کسب چهار مدال طلا و دو مدال برنز به مقام نایب قهرمانی جهان دست یافت. اما امسال بدون کسب مدال طلا و تنها با ۲ نقره و ۱ برنز نمی توان از ۱ تا ۳ روی سکو قرار گرفت.

میرزازاده با نقره دوم