مهندس حمید کافیان: دستیابی به حدود ۱۰۰ درصد از تولید نفت و گاز مارون در سال ۱۴۰۰


مهندس حمید کافیان: دستیابی به حدود 100 درصد از تولید نفت و گاز مارون در سال 1400

MeetNews| به گزارش روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، مهندس حمید کاویان تلاش مستمر هر یک از کارکنان را رمز رفع تمامی مشکلات فنی و عملیاتی دانست و اظهار داشت: تولید قبل از تحریم ها سخت نخواهد بود و این آمادگی می تواند دیده می شود. در تمام سطوح سازمان

وی با اشاره به دستاورد چشمگیر این شرکت در سال ۱۴۰۰، افزود: با اجرای دقیق و ادامه نگاه آینده نگر به طرح جمع آوری گاز مشعل در نیمه دوم سال ۱۴۰۰، میزان شعله ور شدن گاز از ۱۲ به ۸ درصد کاهش یافته است. اکنون بیش از ۹۲ درصد از گازهای همراه به جای مشعل جمع آوری شده و به مدار تولید بازگردانده می شود.

مهندس حمید کاویان نیز میزان نفت سوزی در حفاری سوخت را عددی نزدیک به صفر اعلام کرد و یادآور شد: با استفاده از دستگاه های سیار فرآوری روغن (MOT) و سیار جداکننده نفت (MOS) بیش از ۱۲۵ هزار بشکه نفت استخراج شد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ بیش از ۹۹ درصد پساب نمک زدایی شده به چاه ها تزریق شد، گفت: یکی از دستاوردهای خوب شرکت در سال گذشته بومی سازی کالاهایی بود که خوشبختانه مورد نیاز شرکت بود. ماشین آلات فرآوری با ساخت ۳۴۷ قطعه (۵۲۰۷ قطعه) و تعمیر ۱۶۹ قطعه (۳۸۳ قطعه) به رکورد بی سابقه ای در بومی سازی کالاهای مورد نیاز این شرکت با همکاری بخش خصوصی ایرانی دست یافته ایم.

وی همچنین برنده جایزه ملی مدیریت مالی ایران برای اولین بار توسط شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، تعمیرات اساسی ۴۰ تجهیزات فرآیندی تنها در بخش بهره برداری، تعمیر ۳۴ حلقه چاه و ایمن سازی در مجموع حدود ۲۱ هزار و ۴۰۰ متر است. خط لوله جریان و انتقال، اندازه گیری ضخامت ۱۱۵۱۴۰ سایت و ارزیابی ۲۷۵۳۳۲۵ دسی متر تجهیزات و تاسیسات فرآیندی از مهمترین اقدامات انجام شده برای حفاظت و پایداری تولید است.