مهدوی کیا: المپیک هم آرزوی من است! + ویدیو


مهدوی کیا: المپیک هم آرزوی من است!  + ویدیو

MeetNews آرش رهبر: کف مخملی اردوی تیم ملی مانند فرشی ضخیم و رنگارنگ زیر پای بازیکنان تیم المپیک و کادر فنی پهن شده است. مهدی مهدوی کیا با خونسردی و دقت تمام حرکت بازیکنان را زیر نظر دارد و به ندرت صدای خود را بلند می کند تا اشتباهات شاگردانش را به آنها گوشزد کند. گاهی اوقات او با توپ بد رفتار می کند و چند روپیه می زند، سپس دوباره به شش خطر تمرین توجه می کند.

حدود یک ماه مانده به مسابقات قهرمانی آسیا و امیدهای ایران طوری تمرین می کنند که انگار زمین زیر پایشان می لرزد. آنها پس از شکست نساجی و پرسپولیس در نوروز، تمایل زیادی به دیدارهای تدارکاتی خارجی دارند اما نسل جدید بازیکنان ایرانی باید به مسابقات سطح آسیا بروند و خود را برای مسابقات رسمی پیش رو آماده کنند.

بچه های فوتبال ایران از جاهای مختلف می آیند، اما مثل یک زنجیر متحد و منسجم، بیست و چهار پنج برادر در تیم هستند! آقای لامرز، هلندی، به همه آنها مانند یک پدر نگاه می کند، انگار در میان نوه هایش راه می رود. مسابقه تدارکاتی سفت و سخت است و «آقا مهدی» هم هوای بازیکنان را تایید می کند. هیچ کس نباید آسیب ببیند. تیمی که به ازبکستان می رود، مربی دروازه بان های آلمانی و یک دستیار دیگر مهدوی کیا به این تیم اضافه می شوند.

مهدوی کیا بعد از اتمام تمرین تعدادی از بچه ها را انتخاب می کند و جلوی دوربین می فرستد. بچه های خوب ایران جلوی دوربین شوخی و شوخی می کنند و همدیگر را مسخره می کنند. مدام می گویند جای خدا خالی است و ارتباطی نیست. هیچ شوخی غم انگیزی وجود ندارد و کلمات شادی و رفاقت فراوان است. ساعتی دیگر پس از صرف صبحانه، صدای موسیقی در هتل آکادمی بلند شد و دو کیک سفید با شماره “۲۱” از جعبه بیرون آمد. جشن تولد بدون مالیدن کیک به صورت و آسیب های احتمالی برگزار می شود و بچه های قدبلند تیم در شهر و دیار خود مجلس را با پایکوبی گرم می کنند.

مهدوی کیا طبق معمول آرام و آرام صحبت می کند: «بچه ها قدر این دوستی و رفاقت بینتان را بدانید و حفظ کنید. زندگی مثل من سریع می گذرد.» از با هم بودن لذت ببرید. کمی بعد بازیکنان به اتاق خود می روند. اما بوی تنهایی و دوستی همچنان باقیست، ایران در هوا در انتظار نشان دادن لذت است.

مهدوی کیا: المپیک هم آرزوی من است!  + ویدیو