من به ایران فکر می کنم


اطلاعات اضافی

دیدارنیوز دستورات پادشاه:

جمعه ۲۹ آبان ۱۴۰۱

احمد نبیل مشهد اعلام کرد که مردم آمریکا امروز شعار مرگ بر آمریکا سر می دهند. احمد هم مثل دامادش خبرهایی دارد که حتی نخبگان هم ندارند. البته همانطور که حسین هفته گذشته گفت نیروهای امنیتی آمریکا به زودی وارد عمل خواهند شد تا مردم این کشور از سر دادن این شعارها دست بردارند. آقای سردار همچنین گفت که دشمن شبانه روزی است که می ترسد و پیغام می دهد که جواب نده. درست می گویند. تجربه نشان داده که آقای سردار و دوستانش از پاسخ هراس دارند. عصر شنیدم که تماشاگران ایرانی اجازه حضور در بازی بسکتبال ایران و چین را که در تهران برگزار شد، ندارند، اما تماشاگران چینی در ورزشگاه حضور داشتند. اشک شوق در چشمانم جمع شد. این سطح از مهمان نوازی قطعا برای جهان شگفت انگیز است. چون باعث شدیم مهمان فکر کند اینجا خانه خودشان است. خبر قضاوت مردی انگلیسی را خواندم که دو روز پیش به سوی پادشاه آن کشور سه تخم مرغ پرتاب کرده بود. او محکوم است که دیگر تخم مرغ با خود حمل نکند. خیلی عجیب است که غربی ها با این همه ادعای دموکراسی، مانع از خرید و حمل تخم مرغ توسط مردم عادی می شوند. حالا انگار یه اتفاقی افتاده. سه تخم به سمت چارلز پرتاب شد و هیچکدام به هدف اصلی اصابت نکرد، شاید اگر او می زد، آن شخص را زندانی می کردند.

شنبه ۲۱ نوامبر ۱۴۰۱

کاظم، حامی مالی، زابنبلاد، اعلام کرد که اینستاگرام میلیون ها پست و هزاران صفحه را در هفت هفته گذشته باز کرده است. آن خیلی زیاد است. سوال اینجاست که چرا این همه شغل باز می کنند؟ آیا تا به حال فکر کرده اید که چقدر طول می کشد تا تمام آن صفحات و پست ها بسته شوند؟ محمد، یکی از خوازدغان عزیز، که همچنین خواس و مشاور مذاکرات هسته ای بود، اعلام کرد که آمریکا و اروپا جنگل ها را می سوزانند تا گرم شوند. من نگران خود محمد بودم. چون سال هاست در همان محل زندگی می کند. ممکن است خنک شود شاید برایش پتو و لباس گرم بفرستم. او برای ما مردم عادی می جنگد و ما باید مراقب او باشیم. صفحه اول یک روزنامه اقتصادی را رنگی دیدم. اشک شوق در چشمانم جمع شد. ما یک موشک بالستیک مافوق صوت ساخته ایم که می تواند در هفت دقیقه به تل آویو برسد. این یک پیشرفت مهم است. ما واقعاً باید بر طبل شادمان بکوبیم. در خبر موشک کمبود دارو و قیمت آن را ۷۰۰ درصد ذکر کرده و اشکالی ندارد. مهم نیست. شما نباید نگران باشید. اگر دارو نداریم، در عوض موشک های بالستیک مافوق صوت داریم. به هر بیماری بگو که با قدرت شادی و غرور درمان می شود.

یکشنبه ۲۲ نوامبر ۱۴۰۱

یادداشتی را در روزنامه شهرداری با بودجه بودجه درباره حکومت غیرمذهبی که ظالم در آن حکومت می کرد خواندم. به عنوان مثال، ورود مردان به استخرهای زنانه ممنوع نخواهد بود، همه استخرها به صورت مشترک فرض شده و زنان هیچ فرصتی نخواهند داشت. من باید پولم را جمع کنم تا اگر این اتفاق بیفتد استخری را باز کنم و استخری را باز کنم که در آن جلسه خصوصی برای خانم ها وجود دارد و آقایان مجاز نیستند. مطمئناً درآمد خوبی خواهد داشت و تمام آن سال های نوشتن بدون مزد را جبران می کند. علی رئیس خزانه داری کشور از آغاز روند آزادسازی ۷ میلیارد دلار منابع ارزی نگهداشته شده در کره جنوبی خبر داد. این یک روند آهسته و مستمر شناخته شده است زیرا نزدیک به یک سال است که ادامه دارد و املاک هر از گاهی تکمیل آن را اعلام می کند. بالاخره باید صبور بود. علی، سخنگوی خواص الدوله، اعلام کرد که این نامزدی را طوری طراحی کرده اند که مردم مجبور شوند از یک پیام رسان خارجی به یک پیام رسان داخلی تغییر کاربری دهند. او واقعا باهوش است. چقدر خوب دارند اینطوری امور کشور را طراحی می کنند. ما که هنوز حرکت نکرده ایم باید در کارهای زشت خود فکر کنیم. همه اینها برای مهاجرت ما فکر و خرج شده و ما همچنان سر جای خود نشسته ایم.

دوشنبه ۲۳ آبان ۱۴۰۱

محسن یکی از پایه های ملاس و العزیز الخواصی همیشه اعلام کرده است که اگر بازیکنی در جام جهانی سرود ملی نخواند و بعد از زدن گل جشن نگیرد باید حذف شود. او راست می گوید. اگر راضی نیستند بهتر است ثبت نام نکنند. همانطور که مرتضی خواصی الملال تهرانی می گوید اگر در حوزه فضای مجازی سخت گیری کنیم خارجی ها با ما همکاری خواهند کرد زیرا به شدت به ما نیاز دارند. این درسته. به خصوص که به زودی زمستان سختی برای بیگانگان در راه است و آنها به غذا نیاز دارند تا از سرما و کمبود مواد لازم جان خود را از دست ندهند. ما واقعا باید به آنها بفهمانیم که اگر همکاری نکنند فضای مجازی آسان می شود و همه چیز از جایی که هستند حذف می شود. تصاویری از دیدار ابراهیم با تیم ملی فوتبال پیش از سفر وی به قطر منتشر شد. جز زیبایی چیزی ندیدم

سه شنبه ۲۴ نوامبر ۱۴۰۱

رستم می گفت وقتی از فرودگاه خارجی وارد فرودگاه تهران می شود، احساس می کند که از یک شهر بزرگ وارد روستایی شده است و به همین دلیل از مهمانان خارجی احساس شرمندگی می کند. ناراحت شدم. ما نباید شرمنده مسئولین راهداری باشیم. اشتباه رایج ما این است که فرودگاه های بهتری برای اموال خود نساختیم و فضا را به گونه ای ایجاد کردیم که آنها احساس می کنند بی احترامی است. باید جبران کنیم عیسی گفت که او می خواهد مردم طعم شیرین سرعت چند صد مگابیت بر ثانیه را تا پایان این ریاست جمهوری ابراهیم بچشند. آن خیلی زیاد است. ما کار خودمان را انجام می دهیم. سپس وقتی با فیلتر کردن از فرستنده خارجی به فرستنده داخلی تغییر می کنیم، سرعت بالاتر ممکن است باعث عقب ماندن ما شود. امیدوارم عیسی در نقشه خود تجدید نظر کند و اجازه دهد ما از سنت اجداد کوچ نشین خود لذت ببریم.

چهارشنبه ۲۵ نوامبر ۱۴۰۱

امروز نمیتونم دفتر خاطرات بنویسم چون انگشت راستم موقع بازی شطرنج پیچ خورده دیروز هم پیچید ولی اشتباهی نوشتم.

پنجشنبه ۵ آبان ۱۴۰۱

مصدومیت ادامه دارد و نمی توانم بنویسم. در عوض، من به موجودیت ایران فکر می کنم.