منطقه آزاد اروند از موقعیتی که قانونگذار به آن اختصاص داده است استفاده خواهد کرد


منطقه آزاد اروند از موقعیتی که قانونگذار به آن اختصاص داده است استفاده خواهد کرد

MeetNews | به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد اروند، محمدرضا اسکندری در اولین نشست هم اندیشی راه اندازی و راه اندازی «منطقه نوآوری اروند» که با حضور اعضای هیئت مدیره، معاونین برگزار شد. و روسای سازمان. از دانشگاه های منطقه وی با تاکید بر استفاده از حقوق قانونی مناطق آزاد در تحقق اهداف خود، گفت: منطقه آزاد اروند نباید به شهری در قلب استان تبدیل شود. در عوض باید با اختیاراتی که قانون به آن داده است برای رسیدن به اهداف خود گام بردارد.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت و جایگاه علم در ارتقای ظرفیت منطقه، افزود: خوشبختانه ۱۱ دانشگاه در منطقه آزاد اروند وجود دارد که در صورت راه اندازی می توانند زمینه راه اندازی کسب و کار و توانمندسازی دانش آموختگان را فراهم کنند. “

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند بیان کرد: تشکیل کارگروه مرکز نوآوری منطقه آزاد اروند فرصتی برای جایگاه دانشگاهی در منطقه است.

اسکندری یکی از مهم‌ترین مولفه‌های اکوسیستم فناوری کشورها را «منطقه نوآوری» ارزیابی کرد و اذعان داشت: امیدواریم با تشکیل دو کارگروه و استفاده از تجربیات و مطالعات دیگر، بتوانیم در شکل‌گیری منطقه نوآوری به این مهم دست پیدا کنیم.

رئیس سازمان منطقه آزاد اروند در بخشی دیگر از این سخنان با بیان اینکه سهم بزرگی از درآمد کشور را استان خوزستان تامین می کند، گفت: در بحث جذب سرمایه گذار تمرکز ما بر نفت و گاز است، برای ایجاد کسب و کار. در منطقه.”

و محمدرضا اسکندری ادامه داد: در این راستا پروژه احداث پالایشگاه خوزستان که به مدت ۸ سال متوقف شده بود، با دوره پیگیری ۴ سال و ظرفیت تولید ۱۸۰ هزار بشکه در روز باید از سر گرفته شود. .

مدیرعامل منطقه آزاد اروند در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: نیازسنجی مناطق آموزشی مورد نیاز در پالایشگاه یکی از موضوعاتی است که مسئولان باید در جذب کادر متخصص به آن توجه کنند.