منتقدان هانتر بایدن را به خاطر دستمزد ۲ میلیارد دلاری جرد کوشنر در عربستان سعودی مسخره می کنند.


پس از شکایت های بی وقفه جمهوری خواهان از تجارت بین المللی هانتر بایدن در زمانی که پدرش معاون رئیس جمهور بود، منتقدان دریافتند که سعودی ها مدت کوتاهی پس از خروج مشاور ارشد وی از دولت ترامپ، ۲ میلیارد دلار در صندوق جارد کوشنر سرمایه گذاری کردند. برای سعودی ها

این پول هر گونه درآمدی را که هانتر بایدن در زمان عضویت در هیئت مدیره یک شرکت انرژی اوکراینی که پدرش معاون باراک اوباما بود، کاهش می دهد. هانتر بایدن هیچ جسم خارجی را به اندازه کوشنر که قرار بود به جای داماد دونالد ترامپ نماینده مردم آمریکا باشد، در کاخ سفید دوست نداشت.

والتر شاپ، مدیر دفتر اخلاق دولت اوباما به بلومبرگ گفت: «این فقط یک نسخه کاملا رایگان برای همه است. نگرانی واقعی در اینجا این است که مردم راهی ندارند که بدانند شخصی مانند کوشنر چه چیزی را برای سعودی ها ترجیح می دهد.

کوشنر، مدیر صندوق سرمایه گذاری جوانی که قبل از اینکه ترامپ و همسرش ایوانکا ترامپ به سمت های ارشد در کاخ سفید برسند، علی رغم کمیته نظارت خزانه داری عربستان، توسعه دهنده املاک در شرکت خانوادگی خود بود. نیویورک تایمز گزارش داد که شرکت سهام خصوصی جدید کوشنر.

این کمیته نگران “مدیریت نامشخص” صندوق جدید بود و طبق اسنادی که روزنامه به دست آورده بود، بسیاری از جنبه های کار را “نارضایت بخش” می دانست.

اما ملاحظات کمیته توسط محمد بن سلمان ولیعهد، دوست کوشنر و مورد علاقه دولت ترامپ رد شد.

این مردی بود که ترامپ پس از اینکه اطلاعات آمریکا مسئولیت ترور وحشتناک و تکه تکه کردن جمال خاشجی، ستون نویس واشنگتن پست در سال ۲۰۱۸ را بر عهده گرفت، به شدت از او دفاع کرد. ترامپ همچنین در حالی که سعودی ها میلیاردها دلار سلاح به داخل کشور پرتاب می کردند، موافقت کرد. بمباران غیرنظامیان یمنی

دانیل گلدمن، وکیل دادگستری روز دوشنبه در توییتر نوشت: «نمی‌خواهم کلمه دیگری درباره هانتر بایدن بشنوم». اما من مایلم درباره تحقیقات کنگره درباره این سرمایه گذاری توسط سعودی ها بشنوم.

گلدمن پس از آن که رئیس جمهور وقت، کمک های نظامی به اوکراین را به حالت تعلیق درآورد، در حالی که رئیس جمهور ولدیمیر زلنسکی را تحت فشار قرار داد تا در جریان تحقیقات در مورد کار هانتر بایدن در کشورش “به ما لطف کند”. مجلس نمایندگان مشاور اصلی تحقیق بود.

رابرت رایش، اقتصاددان و وزیر کار گفت: «جرد کوشنر پس از ترک کاخ سفید، از مشاور سیاست خارجی پدرزنش برای سرمایه‌گذاری ۲ میلیارد دلاری در صندوقی تحت رهبری ولیعهد سعودی استفاده کرد». در دولت کلینتون هانتر بایدن؟