ممنوعیت ۱۵ هفته ای سقط جنین به قانون فلوریدا تبدیل شد که توسط فرماندار ران دیسانتیس امضا شد


ران دیسانتیس فرماندار فلوریدا او قانون ممنوعیت سقط جنین را به مدت ۱۵ هفته امضا می کند. روز پنجشنبه در حالی که ایالت به تلاش‌های محافظه‌کارانه فزاینده برای محدود کردن دسترسی ایالات متحده به دیوان عالی ملحق می‌شود، که می‌تواند این عمل را در سراسر کشور محدود کند.

قانون جدید ضربه بزرگی به دسترسی به سقط جنین در جنوب خواهد زد، جایی که فلوریدا نسبت به همسایگان خود در منطقه دسترسی بیشتری به این روش دارد.

Desantis.jpg
دسانتیس هنگام امضای این لایحه در کلیسای انجیلی کیسیمی گفت.

twitter.com/GovRonDeSantis

قانون جدید که از اول ژوئیه اجرایی می شود، در صورتی که سقط جنین برای نجات جان مادر، جلوگیری از آسیب جدی یا اگر جنین دچار نقص کشنده شود، استثناهایی دارد. در مواردی که حاملگی به دلیل تجاوز جنسی، زنای با محارم یا قاچاق انسان بوده است استثنایی وجود ندارد. قانون فعلی فلوریدا اجازه سقط جنین را تا ۲۴ هفته می دهد.

دیسانتیس هنگام امضای لایحه در Nation of Faith (ملت ایمان)، یک کلیسای انجیلی در شهر، گفت: “این مهم ترین دفاع از زندگی در ایالت در یک نسل خواهد بود.” کیسیمی، در خدمت جمعیت اسپانیایی تبار.

دیسانتیس، ستاره نوظهور جمهوری‌خواه و نامزد احتمالی ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ پس از آن که چندین زن صحبت کردند یا از سقط نکردن ابراز تأسف کردند، قانون را امضا کرد.

برخی از حضار از جمله کودکان خردسال با تابلوهای «زندگی را انتخاب کن» پشت بلندگوها ایستادند و سخنرانان با پای کودک و قلب تپنده روی تریبون ایستادند. “حفاظت”. مرتبط با. . “

بحث در مجلس قانونگذاری فلوریدا آنقدر شخصی و علنی شد که قانونگذاران تجربیات خود از سقط جنین و تجاوز جنسی را در سخنرانی های اغلب اشکبار در مجلس و سنا به یاد آوردند.

در جاهای دیگر ایالات متحده، قانونگذاران جمهوری خواه محدودیت های جدیدی را برای سقط جنین وضع کرده اند، برخی از آنها شبیه به قانون تگزاس است که سقط جنین را پس از حدود شش هفته ممنوع می کند و اجرای آن را به افراد واگذار می کند. دادگاه عالی آمریکا به نفع او رای داد.

کوین، فرماندار جمهوری خواه ایالت اوکلاهاما اخیراً لایحه ای را امضا کرده است که سقط جنین را جرم انگاری می کند و حداکثر مجازات آن ده سال زندان است. داگ دوسی، فرماندار جمهوریخواه آریزونا در ماه مارس قانونی را امضا کرد که در صورت تایید قانون می سی سی پی توسط دادگاه عالی ایالات متحده، سقط جنین پس از ۱۵ هفته بارداری ممنوع می شود.

به گفته موسسه Guttmacher، یک اندیشکده که از حقوق سقط جنین در صورت حذف Roe حمایت می کند، ۲۶ ایالت مطمئن هستند که سقط جنین را می توان به سرعت ممنوع یا خاتمه داد. جمهوری خواهان در جریان بحث در مورد قانون فلوریدا گفتند که اگر دادگاه عالی ایالات متحده قانون می سی سی پی را تایید کند، آنها می خواهند که ایالت در موقعیتی باشد که دسترسی به سقط جنین را محدود کند.