مقامات آب به بازدیدکنندگان از جلبک های سمی در دریاچه السینور، دریاچه خرس بزرگ هشدار می دهند


مقامات آب منطقه ای و ایالتی از ساکنان می خواهند که از آب های دریاچه السینور و دریاچه گریت بیر پس از شناسایی سطوح بالای جلبک دوری کنند.

هیئت منابع آب ایالت کالیفرنیا و هیئت کنترل کیفیت آب شهرستان سانتا آنا به ماهیگیران و کاربران تفریحی هشدار می دهند که از آب دوری کنند. آنها همچنین تشویق می شوند که هیچ صدف دریاچه ای نخورند.

مدتی است که شکوفه های هر دو دریاچه را مشاهده کرده ایم. باربارا بری، بوم شناس ارشد شورای کنترل کیفیت آب در سانتافه، در ایمیلی گفت: وقتی شرایط خاصی برای جلبک ها و سیانوباکتری ها مساعد باشد، می توانند به سرعت رشد کنند و باعث گلدهی شوند. جلبک ها و سیانوباکترها می توانند ترکیبات مضری مانند سموم و ترکیباتی تولید کنند که بو و مزه های خطرناکی برای سلامت انسان و حیوانات ایجاد می کنند.

بری گفت که شکوفایی جلبکی برای چندین ماه در دریاچه السینور ادامه دارد، در حالی که شکوفه دادن خرس بزرگ در ماه جولای آغاز شد.

به گفته بری، سطوح بالای جلبک از طریق معاینه بصری و نتایج آزمایشگاهی شناسایی شد.

[بّری]گفت[سنتا آنا]استان[وتر کوالیتی کنترول بورد]آب دو بار در ماه از دریاچه جمع آوری می شود[إلسینور]و ماهی یکبار در[غرت بیر لیک]برای بررسی گلدهی و تعیین اینکه آیا سم تولید می شود یا خیر.

بری می‌گوید: «شکوفه‌های سمی آبی اخیراً شروع به افزایش کرده‌اند، بنابراین ما از شهر دریاچه السینور و منطقه آبی شهر خرس بزرگ خواستیم تا علائم هشدار عمومی را در اطراف دریاچه نصب کنند.

بری گفت نمونه هایی از دریاچه السینور در ۹ اوت و دریاچه خرس بزرگ در روز سه شنبه گرفته شد. وی امیدوار است به زودی نتایج این نمونه ها اعلام شود. این یافته ها در نقشه گزارش حوادث جلبکی مضر منتشر خواهد شد.

بری گفت که مقامات دریاچه تابلوهایی را در چندین نقطه دسترسی عمومی در اطراف دریاچه السینور نصب کرده اند. کمیسیون کنترل کیفیت آب شهرستان سانتا آنا همچنین به منطقه آبی شهر خرس بزرگ توصیه کرده است که علائم هشدار دهنده را در اطراف دریاچه نصب کند و علائم خطر را در اسکله قایق عمومی کارول موریسون در سمت شرقی دریاچه، جایی که غلظت بالایی وجود دارد، نصب کند. از آب.. بالاترین سطح شناسایی شده در دریاچه است.

با توجه به علائم هشداردهنده قرار داده شده در هر دو دریاچه، به مردم گفته می شود که در دریاچه شنا نکنند و از آب نرم، مه آلود یا تغییر رنگ پرهیز کنند. آنها همچنین از مردم می خواهند حیوانات خانگی و کودکان خود را تحت نظر بگیرند تا مطمئن شوند که آنها وارد آب نمی شوند یا نمی نوشند.

هیچ کس نباید صدف دریاچه را بخورد یا از آب آن برای نوشیدن یا پخت و پز استفاده کند. باری هشدار می دهد که جوشاندن یا فیلتر کردن آب بی خطر نیست.

برای ماهی‌هایی که در هر دو دریاچه صید می‌شوند، ماهیگیران موظفند فیله‌ها را قبل از پختن با شیر یا آب بطری تمیز کنند.

بری گفت: “در حال حاضر هیچ تخمینی از زمان کاهش سموم آبی به سطحی که برای شنای ایمن توصیه می کنیم وجود ندارد، اما ما به نظارت بر سطح سیانوتوکسین در آب ادامه می دهیم و مردم را در جریان قرار می دهیم. ما یافته های خود را در کانون توجه قرار می دهیم.”

اگر بازدیدکنندگان با جلبک ها در تماس باشند، تشویق می شوند که با آب تمیز دوش بگیرند. آنها همچنین باید عادات نوشیدنی سالم را با پیروی از دستورالعمل های موجود در تمام علائم موجود در منطقه انجام دهند.

باری مردم را تشویق می‌کند تا هرگونه HAB مشکوک یا بیماری‌های مرتبط را در mywaterquality.ca.gov/habs/do/bloomreport.html گزارش دهند.

بری گفت: “این به مقامات کمک می کند تا بفهمند مشکل کجاست و به درستی واکنش نشان دهند.”