معاون زراعت شرکت توسعه نیشکر اعلام کرد: گام علمی کارشناسان نیشکر برای حل مشکل پالایشگاه


معاون زراعت شرکت توسعه نیشکر اعلام کرد: گام علمی کارشناسان نیشکر برای حل مشکل پالایشگاه

دیدارنیوز – سرویس خوزستان: به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع وابسته، محمدامین رازبخش زاده گفت: تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی واحدهای نیشکر تابلوهای تبلیغاتی نیشکر و تاسیسات استراتژیک هستند که باید در بهترین شرایط نگهداری شوند.
به گفته وی، راه اندازی هفت تصفیه خانه فاضلاب صنعتی در صنایع کشت و توسعه نیشکر نشان از تلاش این شرکت در حفظ محیط زیست و استفاده حداکثری از منابع آبی دارد.

این تصفیه خانه ها از مدرن ترین تصفیه خانه های صنعتی کشور هستند که به روش های هوازی و بی هوازی فاضلاب های صنعتی را تصفیه بیولوژیک می کنند.

معاون زراعت شرکت توسعه نیشکر همچنین به استخدام نیروهای دانش فنی در پالایشگاه های نیشکر اشاره کرد و بر استفاده از دانش و دانش این نیروها و همچنین کارشناسان دانشگاهی برای افزایش راندمان پالایشگاه تاکید کرد.

روزباخ زاده تشکیل گروه های کارشناسی را نتیجه جلسات همفکری دانست و گفت: از دانش و تجربه این گروه ها برای افزایش بهره وری و رفع چالش های پالایشگاه های واحد نیشکر و همچنین رفع مشکلات پالایشگاه استفاده می شود. امکانات در سطح منطقه ای و حتی ملی.

وی کاهش هزینه ها، نوآوری، ایجاد انگیزه، اشتراک نقاط قوت و ضعف پالایشگاه های نیشکر و درآمدزایی با اعزام گروه های علمی و عملی برای رفع مشکلات پالایشگاه ها در سراسر کشور را از دیگر اهداف نشست های فکری عنوان کرد.

به گفته معاون زراعت شرکت توسعه نیشکر، ۵۰ ساعت آموزش مجازی و دو نشست اندیشمندان کشاورزی و صنایع با حضور معاونان رئیس جمهور، مدیران انرژی و معاون رئیس جمهور. صنعت.

پالایشگاه های نیشکر در نزدیکی کارخانه های قند راه اندازی شد و سالانه ۳۶۰۰۰۰ متر مکعب آب در اختیار هر صنعت نیشکر قرار داد.

فعالیت پالایشگاه های صنعت نیشکر نه تنها باعث کاهش مصرف آب و جلوگیری از آلودگی محیط زیست شده است، بلکه نوعی کود آلی از تجمع لجن در مخازن تصفیه تولید می کند که با تزریق به مزارع نیشکر، حاصلخیزی خاک را افزایش می دهد. .