معاون رئیس جمهور هریس و شی برای باز نگه داشتن خطوط ارتباطی – DL-IT ملاقات کردند


شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین روز شنبه با کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور چین، دیداری کوتاه داشت، زیرا دو کشور به دنبال “باز نگه داشتن خطوط ارتباطی” هستند.

چین گفت که این دیدار در حاشیه یک مجمع اقتصادی در بانکوک – به درخواست معاون رئیس جمهور – تنها چند روز پس از دیدار پرزیدنت بایدن و شی برای اولین دیدار رو در رو خود از زمان ورود بایدن به دفتر بیضی شکل صورت گرفت.

جزئیات درباره آنچه که دو طرف در مورد آن صحبت کردند کمیاب بود، اما سخنگوی کاخ سفید گفت: «معاون رئیس جمهور به پیام مهمی اشاره کرد که پرزیدنت بایدن در دیدار ۱۴ نوامبر خود با رئیس جمهور شی جین پینگ بر آن تاکید کرد: ما باید خطوط ارتباطی را باز نگه داریم. .. برای حفظ رقابت ما.» مسئولانه.

کامالا هریس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده، شی جین پینگ رئیس جمهور چین را پیش از اجلاس سران رهبران سازمان همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه در بانکوک، تایلند در 19 نوامبر 2022 تبریک می گوید.

کامالا هریس، معاون رئیس جمهور ایالات متحده، شی جین پینگ رئیس جمهور چین را پیش از اجلاس سران رهبران سازمان همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه در بانکوک، تایلند در ۱۹ نوامبر ۲۰۲۲ تبریک می گوید.
(با اجازه کاخ سفید از طریق رویترز. این تصویر توسط شخص ثالث ارائه شده است.)

دیدار بایدن با چین شی جین پینگ را در نشست گروه ۲۰ در اندونزی نگران تایوان، هنگ کنگ و پوتین کرد.

بر اساس گزارشی از وزارت خارجه چین، این دیدار به عنوان “موفقیت آمیز” توصیف شد و پکن “امیدوار است” هریس “نقش مثبت” را ایفا کند زیرا ایالات متحده و چین به دنبال کاهش تنش هستند.

تنش‌های ژئوپلیتیکی بین واشنگتن و پکن در سال‌های اخیر تشدید شده است و ایالات متحده چین را به‌عنوان یک تهدید بزرگ در آخرین استراتژی دفاع ملی پنتاگون در اکتبر فهرست کرده است.

شی دیدار خود با بایدن را “راهبردی و سازنده” توصیف کرد و گفت که این دیدار “در پیشبرد روابط چین و آمریکا مهم است.”

پرزیدنت بایدن، راست، و شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، پیش از دیدارشان در حاشیه اجلاس G-20، در روز دوشنبه، 3 نوامبر، دست می دهند.  14، 2022، در Nusa Dua، بالی، اندونزی.

پرزیدنت بایدن، راست، و شی جین پینگ، رئیس جمهور چین، قبل از دیدارشان در حاشیه اجلاس G-20، در روز دوشنبه ۳ نوامبر، دست می دهند. ۱۴، ۲۰۲۲، در Nusa Dua، بالی، اندونزی.
(AP Photo/Alex Brandon)

وی ابراز امیدواری کرد که دو طرف درک متقابل را افزایش دهند، سوء تفاهم ها و قضاوت های نادرست را کاهش دهند و برای بازگرداندن روابط چین و آمریکا به مسیر توسعه سالم و با ثبات دست به دست هم دهند. هریس

برای FOX NEWS اینجا را کلیک کنید

بر اساس گزارش روز دوشنبه کاخ سفید، بایدن نسبت به موضع تهاجمی آشکار چین در قبال تایوان ابراز نگرانی کرد و گفت: جهان نگران حفظ صلح و ثبات در تنگه تایوان است.

یکی از اعضای ارتش آزادیبخش خلق در حین تمرین از طریق دوربین دوچشمی نگاه می کند، در حالی که ناوچه لان یانگ تایوان در روز جمعه 3 اوت در پس زمینه دیده می شود.  5، 2022.

یک پرسنل ارتش آزادیبخش خلق چین در حین تمرین آموزشی از طریق دوربین دوچشمی نگاه می کند در حالی که کشتی لان یانگ تایوان در روز جمعه ۳ اوت در پس زمینه دیده می شود. ۵، ۲۰۲۲.
(لین جیان/شین هوا از طریق آسوشیتدپرس)

مشخص نیست که شی جین پینگ چگونه به نگرانی فوری واکنش نشان داده است، اما وزارت دفاع تایوان روز شنبه گفت که نیروهایش در سه جبهه هوایی، دریایی و زمینی پس از عبور هواپیماهای جنگی و کشتی‌های دریایی چین از منطقه شناسایی دفاع هوایی جزیره مستقر شده‌اند. .