معاون امور مالی، سرمایه گذاری و سهام گروه پتروشیمی خلیج عربی منصوب شد


معاون مالی، سرمایه گذاری و سهام گروه پتروشیمی خلیج عربی منصوب شد

MeetNews | به گزارش روابط عمومی گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس، متن تصمیم دکتر علی العسکری مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره به شرح زیر است:

برادر گرامی دکتر حسین بناهیان

نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزشمند جنابعالی، به موجب این حکم به سمت «معاون مالی، سرمایه گذاری و سهام گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس» منصوب می شوید.

ایجاد انضباط مالی با استفاده از هوشمندی و شفافیت، آماده سازی مقدمات و زیرساخت های لازم برای جذب سرمایه های داخلی و خارجی در قالب سرمایه گذاری مستقیم، مشارکت و … و شناسایی فرصت ها برای افزایش ارزش فعالیت ها و دارایی های شرکت با تاکید بر دانش. شرکت ها و جهت گیری به سمت اقتصاد دانش بنیان، ارتباط مستمر با بانک ها و موسسات اعتباری به منظور رفع مشکلات تامین مالی پروژه ها و پروژه ها، توجه ویژه به اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، بسترسازی برای مشارکت بخش خصوصی. در طرح‌های پتروشیمی به‌ویژه دانش‌بنیان و پایین‌دستی و ارائه سیاست‌های تحول کلان در فعالیت‌های اقتصادی با رویکرد افزایش سهم گروه‌ها و شرکت‌های تابعه در تولید ناخالص داخلی، بسیج فرآیند تامین مالی و ایجاد صندوق پروژه‌ای برای طرح‌های جدید، ایجاد اشتغال. و ارتقای بهره‌وری منابع و دارایی‌ها، ساماندهی پرتفوی گروه‌ها و شرکت‌های تابعه، پیاده‌سازی ساختار مدیریت دارایی و به حداکثر رساندن دارایی‌های سازمان از طریق هم‌افزایی آن، تحلیل عملکرد، مالی، هزینه و بهره‌وری گروه، مدیریت حسابداری و کنترل مالی دقیق کلیه شرکت های تولیدی، خدماتی و پروژه ها، مدیریت نقدینگی، بدهی و برنامه بازپرداخت سهامداران گروه و نظارت بر شرکت های تابعه، مدیریت بازاریابی سهام شرکت های گروه، همکاری در توسعه امکان سنجی اقتصادی و فنی پروژه های عمرانی ایجاد همدلی و تعامل بین همکاران عزیز از جمله وظایف شماست

ضمن قبول استعفا از زحمات ارزنده جناب آقای سعید محبوب در مدت تصدی این مسئولیت قدردانی می نمایم.

تداوم توفیق جنابعالی و همکاران گرامی را در خدمت به ملت شریف ایران و اجرای منویات مقام معظم رهبری از خداوند متعال خواستارم.

شایان ذکر است حسین بناهیان عضو هیئت علمی و دانشیار دانشگاه آزاد اسلامی است و در سوابق خود سمت مدیرعاملی بورس کالای ایران و مدیرعاملی گروه بهمن را نیز در کارنامه خود دارد.

معاون مالی، سرمایه گذاری و سهام گروه پتروشیمی خلیج عربی منصوب شد