مظنون دوم در تیراندازی دسته جمعی ساکرامنتو دستگیر شد. ارسال شده در ویدیوی زنده فیس بوک، تکان دادن اسلحه – CBS San Francisco


ساکرامنتو (CBSSF) – مقامات روز سه شنبه گفتند که یک مرد ۲۷ ساله اهل ساکرامنتو که در حال حاضر به دلیل جراحات شدید گلوله در روز یکشنبه تحت درمان است، به عنوان مظنون دستگیر شده و توسط پلیس در اتاق بیمارستانش تحت مراقبت است. .

بازرسان گفتند اسمایلی مارتین برادر دندری مارتین است که روز دوشنبه به عنوان مظنون دستگیر شد.

بیشتر بخوانید: خانواده ها برای قربانیان مرگبارترین تیراندازی دسته جمعی در ساکرامنتو عزاداری می کنند.

پلیس در بیانیه ای اعلام کرد: «اسمایلی مارتین با شلیک گلوله در صحنه بود و برای مداوا به بیمارستان منطقه ای منتقل شد». اسمایلی مارتین به زودی به عنوان یکی از اعضای خانواده شناسایی شد و تا زمانی که درمانش ادامه داشت تحت مراقبت یکی از کارکنان بیمارستان بود. طبق تحقیقات، اسمایلی مارتین در ۵ آوریل توسط بازرسان اداره پلیس ساکرامنتو دستگیر شد.

مقامات گفتند وقتی مراحل درمانی اسمایلی مارتین به پایان رسید و مشخص شد که او محکوم خواهد شد، او به دلیل داشتن سلاح گرم توسط یک فرد ممنوعه و داشتن مسلسل به زندان در شهرستان ساکرامنتو محکوم خواهد شد.

یک مقام مجری قانون به آسوشیتدپرس گفت که اسمایلی مارتین که به دلیل مخالفت دفتر دادستان منطقه ساکرامنتو زودتر از موعد از زندان ایالتی آزاد شد، یک ویدیوی زنده در فیس بوک منتشر کرد که او را چند ساعت قبل از تیراندازی اسلحه در دست دارد.

مقامات در حال تلاش برای تعیین اینکه آیا سلاح نشان داده شده در ویدئو در تیراندازی استفاده شده است یا خیر.

برادر وی پس از اینکه تیم های SWAT و بازرسان دستور بازرسی از سه خانه در منطقه را صادر کردند و حداقل یک اسلحه گرم پیدا کردند، دستگیر و به اتهام حمله و نگهداری غیرقانونی سلاح گرم متهم شد.

دفتر دادستان ناحیه ساکرامنتو در تحقیقاتی برای تعیین اتهامات مناسب علیه مظنونان تیراندازی، شواهد را بررسی خواهد کرد.

اوایل روز دوشنبه، دفتر بازرسی پزشکی شهرستان ساکرامنتو شش قربانی تیراندازی را شناسایی کرد: دیواسیا ترنر، ۲۹ ساله. جانتایا الکساندر، ۲۱ ساله; ملیندا دیویس، ۵۷ ساله؛ سرجیو هریس، ۳۸ ساله؛ جاشوا هویه لوکزی، ۳۲; و جمیل مارتینز آندراده ۲۱.

اعضای خانواده قربانیان روز دوشنبه از صحنه جنایت بازدید کردند. در همان نزدیکی، یادبودهای عزیزان همچنان رشد می کنند و اشک ها همچنان جاری می شوند.

مادر هوی لوچسی گفت که از طریق رسانه های اجتماعی از مرگ او مطلع شده است.

“من غمگین بودم، غمگین بودم، صدمه دیدم. این کودک من است. تنها کودک من که نمی توانم جایگزینش کنم. این ضروری است. شریل هاو بیشتر نگفت.

بیشتر بخوانید: پس از تیراندازی دسته جمعی در ساکرامنتو، ده ها اقدام کنترل اسلحه در مجلس قانونگذاری کالیفرنیا برنامه ریزی شده است

مادر دواسیا ترنر نتوانست جلوی اشک هایش را بگیرد.

پنه لوپه اسکات گفت: “شما جان خانواده ها و فرزندانشان را می گیرید.”

جکی هندرسون در سکوت به شمع های روشن خیره شد. پسر عموی او سرجیو هریس دیگر بخشی از زندگی او نیست.

هندرسون گفت: “این خانواده من است. گوشت و خون من. او پسر عموی خوبی و مرد خانواده بود. به این ترتیب از او یاد خواهد شد. همینطور بوده و خواهد ماند.»

هریس پدر سه فرزند بود و پدرش تقریبا تمام روز یکشنبه پشت خط پلیس بود و امیدوار بود پسرش را ببیند.

هریس گفت، به همین دلیل است.

پلیس ساکرامنتو روز یکشنبه گفت که آنها به دنبال حداقل دو نفر هستند که حدود ساعت ۲ بامداد در انتهای یک منطقه تفریحی در مرکز شهر هدف گلوله قرار گرفتند.

جمعیت عادی خیابان‌ها، بارها و کلوپ‌های شبانه را به دلیل تیراندازی سریع مردم بسته بودند.

رئیس پلیس کیتی لیستر جزئیات زیادی را در مورد تحقیقات فاش کرد و از مردم خواست فیلم ها و سایر شواهدی را که می تواند منجر به قاتلان شود به اشتراک بگذارند.

لیستر در یک کنفرانس خبری در مقر پلیس به خبرنگاران گفت: «وسعت خشونتی که اخیراً در شهر ما رخ داده است، در ۲۷ سالی که من در اینجا هستم، بی سابقه است. وی افزود: “ما از این فاجعه شوکه و دلشکسته هستیم. اما ما به عنوان یک آژانس نیز مصمم به یافتن عاملان و تامین عدالت برای قربانیان و خانواده های آنها هستیم.”

اخبار بیشتر: به روز رسانی: پلیس ساکرامنتو یک مظنون تیراندازی دسته جمعی را که منجر به کشته شدن ۶ نفر و زخمی شدن ۱۲ نفر دیگر شد، دستگیر کرد.

تیراندازی اندکی پس از درگیری خیابانی با یک هتل مجلل، کلوپ های شبانه و بارها آغاز شد، اما پلیس گفت که نمی داند آیا تیراندازی با تیراندازی مرتبط است یا خیر. ویدئویی که شاهدان عینی در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند، آتش‌سوزی سریعی را نشان می‌داد که حداقل ۴۵ ثانیه به طول انجامید، زیرا مردم فریاد می‌کشیدند و برای پوشش می‌دویدند.