مظنون تیراندازی در بیمارستان متودیست دارای سابقه محکومیت کیفری است – رافت۲۵ نیوز


دالاس (CBSDFW.COM) از زمان تیراندازی مرگبار در بیمارستان متدیست، CBS11 سوالاتی را برای توضیح اینکه چرا نستور هرناندز آزاد شده است، پرسیده است.

اکنون، ما کشف کرده‌ایم که ممکن است آشکارترین نقص در سیستم قضایی باشد که قربانیان قتل هرناندز را شکست داده است.

اکنون می دانیم که هرناندز تنها شش سال از محکومیت هشت سال زندان خود را به دلیل دزدی شدید در سال ۲۰۱۵ گذرانده است.

توبی شوک گفت: «وقتی حقایق پرونده را در سوابق جنایی او خواندم شوکه شدم و فکر کردم که این فرصت از دست رفته برای محافظت از مردم است.

شوک در هر دو طرف دادگاه به عنوان دادستان اول و اکنون به عنوان وکیل مدافع جنایی کار کرده است.

او با این پرونده ارتباطی ندارد، اما شوک گفت که هرناندز باید حداقل ۲۵ سال را در زندان سپری می کرد تا اینکه روز شنبه در بیمارستان متدیست بستری شود و دو کادر پزشکی را پس از غلبه بر علاقه عشقی خود در مقابل چشم نوزادشان در اتاق بکشد. .

شوک گفت: «و فکر می‌کنم اگر می‌توانستند این پرونده را به محاکمه بکشند، می‌توانستند ۵۰ سال روی این پرونده وقت بگذارند. اما او فقط هشت سال قول داد.”

او از یک پرونده سرقت در سال ۲۰۱۵ صحبت می کند که شامل ضرب و شتم خشونت آمیز یک زن بود.

شوک گفت که هرناندز دو جنایتکار سابق را به یک جنایت محکوم کرده است.

او گفت که باید به طور خودکار به دفتر دادستانی منطقه دالاس، که در آن زمان توسط سوزان هوک رهبری می شد، اجازه می داد که حداقل ۲۵ سال حبس را اضافه و اعمال کند، زیرا این حداقل مجازاتی بود که او دریافت می کرد. در صورت محکومیت باید محکوم شود. .

شوک گفت: «این همه منطق را در مورد اینکه چرا دادستان ها تصمیم گرفتند فقط با قرارداد هشت ساله اقرار به دادخواهی موافقت کنند، مخالف است. آنها شواهد غیرقابل انکاری داشتند و دارای سوابق جنایی خشونت آمیز طولانی مدت بودند. آنها حداقل ۲۵ سال با آنها کار کرده اند.”

جان کروزوت، کلانتر فعلی شهرستان دالاس، که در سال ۲۰۱۹ این دفتر را به دست گرفت، به CBS11 گفت که هیچکس که از این پرونده شکایت کرده است هنوز در آنجا کار نمی کند و افزود:

“در حالی که نمی توانم بگویم که کارکنان در سال ۲۰۱۵ چه کاری انجام دادند یا بدانم آنها به چه فکر می کنند، فکر می کنم هشت سال بسیار کوتاه بود. همچنین می توانم به شما بگویم که امروز ما بر مسئولیت پذیری در قبال جنایات خشونت آمیز تمرکز می کنیم، همانطور که این نشان می دهد.” دفتر من از ژانویه ۲۰۱۹ تاکنون نزدیک به ۷۳۰ قتل را خنثی کرده است.

ما همچنان بر روی یافتن دادستان کل که به این پرونده رسیدگی کرده و حل و فصل بعدی آن کار می کنیم.

۱۱ سی بی اس از دادستان کل فعلی پرسید که آیا هرناندز در صورت محکومیت به دنبال مجازات اعدام است یا خیر. او گفت که آمادگی اعلام این تصمیم را ندارد.