مظلومی: تیم خوبی که شلاق نخورد!


مظلومی: تیم خوبی که شلاق نخورد!

MeetNewsپیشکسوت فوتبال ایران و عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال می گوید دراگان اسکوچیچ شایسته نیمکت نشینی در تیم ملی است.

پرویز مظلومی، پیشکسوت فوتبال ایران و عضو هیئت مدیره باشگاه استقلال درباره همگروهی ایران با انگلیس و آمریکا و برنده مسابقات مقدماتی اروپا (اوکراین – اسکاتلند / ولز) در جهان ۲۰۲۲ صحبت کرد. جام حذفی قطر: “فکر می کنم اوکراین به گروه ما می پیوندد” زیرا این کشور در حال جنگ است، اما فعالیت فوتبالی دارد و شرایط خاص خود را دارد. تیم هایی که در جام جهانی حضور خواهند داشت، تیم هایی با برنامه و قوی هستند و تیم ضعیفی وجود ندارد. آیا انگلیس و آمریکا آنقدر ضعیف هستند که بگویند ما تیم ضعیفی هستیم؟ مهم این است که برای آینده چه آماده کنیم و برای آماده سازی تیم ملی چه برنامه ای داریم. کیفیت تیم ملی در دیدارهای مهم تدارکاتی مشخص می شود و در آنجا می توانیم شرایط تیم را مشخص کنیم.

وی ادامه داد: تیم ملی ما نفرات بسیار خوبی دارد و لژیون های خیلی خوبی داریم اما باید گفت که تیم ملی در مقدماتی جام جهانی شلاق خوبی نخورد. در مرحله مقدماتی تنها تیم خوب گروه ما کره جنوبی بود که نتوانستیم آن را شکست دهیم و در نهایت با تساوی و شکست به پایان رسیدیم. باید به بازی های تدارکاتی خوبی فکر کنیم. کیفیت تیم ما در دیدارهای سنگین و مهم مشخص می شود و با این شرایط می توان تشخیص داد که تیم ملی می تواند مقابل انگلیس و آمریکا موفق باشد یا خیر. امیدوارم توافقات لازم برای بازی های دوستانه خوب انجام شود.

مظلومی درباره وضعیت انگلیس و آمریکا گفت: انگلیس تیم بسیار خوبی است و فوتبالی دارد که در دنیا شناخته شده است. گروه ما گروه ساده ای نیست و اگر بخواهیم صعود کنیم و زنگ تفریح ​​نباشیم باید تدارکات خوبی داشته باشیم. تنها رفتن به جام جهانی کافی نیست.

پیشکسوت فوتبال ایران درباره وضعیت سایر تیم های آسیایی در جام جهانی گفت: ژاپن و کره جنوبی در گروه سختی قرار دارند. تیم های گروه قطر واقعا خوشحال هستند. با وجود اینکه قطر آماده سازی زیادی دارد اما این تیم محدودیت و توانایی خاصی دارد. عربستان هم در گروه سختی قرار دارد و فکر می کنم از این پس باید به فکر بلیط برگشت به ریاض باشند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با توجه به شرایط فعلی می توان به دراگان اسکوچیچ برای معرفی به عنوان سرمربی تیم ملی در جام جهانی اعتماد کرد؟ او گفت: “آقای اسکوسیچ سخت کار کرده و به نتایج مطلوب رسیده است.” من در ابتدا گفتم که کل تیم ما نمی تواند در مرحله مقدماتی تست شود اما این مربی زحمت کشید و بدون حاشیه کار خود را انجام داد. فدراسیون فوتبال در حال حاضر بودجه خوبی ندارد و وضعیت مالی آن بد است. باید هزینه های خوبی برای بازی های دوستانه وجود داشته باشد. اگر بخواهیم مربی بزرگی برای تیم ملی بیاوریم باید هزینه کنیم، چون این مربی حقوق بالایی می خواهد. این حقوق از کجا می آید؟

مظلومی در پایان سخنان خود گفت: اسکوچیچ زحمت کشیده اما همچنان انتقاداتی وجود دارد. شاید اسکوچیچ هم مثل سایر مربیان تیم ملی از سینه‌اش دفاع کرد و با همه دعوا کرد و حالا همه به او اعتماد کرده‌اند، زیرا اسلافش کاری نکردند ولی سینه‌شان سپر بود و دلارهای زیادی گرفتند و به ما بدهکار بودند. اسکوچیچ شایسته نیمکت نشینی با تیم ملی است. اگر بودجه تامین شود و مربی بهتری برای تیم ملی از سوی اسکوچیچ بیاید، با تغییر سرمربی موافقم اما فکر نمی کنم این اتفاق بیفتد. رفتن به جام جهانی برای ما آسان است اما حالا باید در گروه خود صعود کنیم. تنها رفتن به جام جهانی نباید تنها هدف ما باشد. تیم های آسیایی دیگر نمی توانند با ما برخورد کنند و معیار و شاخص ما باید صعود به دور دوم جام جهانی باشد. این نسل ملی پوشان واقعا خوب هستند و اگر این نسل بزرگ شود معلوم نیست در نسل بعد چه اتفاقی می افتد و باید از این نسل نهایت استفاده را کرد.