مسابقه پینگ پنگ شگفت انگیز بین ربات گوگل و انسان – wsnlab


یک ویدیوی چهار دقیقه ای از یک ربات گوگل او را در حال بازی پینگ پنگ با یک انسان نشان می دهد.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، ویدئویی که به تازگی از یک ربات تنیس روی میز توسط گوگل منتشر شده است، این ربات را در یک مسابقه حماسی در برابر یک انسان نشان می دهد.

این بازوی رباتیک پیشرفته به راحتی در کنار میز پینگ پنگ حرکت می کند و توپ هایی را که انسان ها پرتاب می کنند، پس می دهد.

بازی بزرگ زمانی به پایان می رسد که ربات یک شوت ضعیف می زند و توپ را بیش از چهار دقیقه بعد از بازی به تور می فرستد.

گوگل از سناریوهای آموزشی مبتنی بر شبیه سازی در دنیای واقعی استفاده کرد تا ربات را به یک بازیکن توانا تنیس روی میز تبدیل کند. این ربات در حال حاضر با یک انسان کار می کند تا به یک تطابق خوب دست یابد، اما به گفته گوگل، مهارت های آن می تواند با سطح مهارت هر انسانی مطابقت داشته باشد.

این ربات از یک پلتفرم آموزشی به نام “i-Sim2Real” استفاده می کند.

محققان می خواستند این ربات را از طریق شبیه سازی آموزش دهند تا بتواند در دنیای واقعی با انسان ها بازی کند، اما با مشکلاتی مواجه شدند. مهندس گوگل لورا گرسر گفت: چگونه می توان نمونه هایی از تعامل انسان با یک ربات فیزیکی را برای مدل سازی رفتار انسان در یک فضای شبیه سازی شده ترکیب کرد. بدون داشتن رباتی که بتواند با انسان تعامل داشته باشد؟

مهندسان به طور متناوب بین آموزش شبیه سازی و اجرای آن در دنیای واقعی تا زمانی که ربات به اندازه کافی خوب کار کرد. گریزر ادامه داد: با هر تکرار، مدل رفتار و خط مشی انسان اصلاح می شود. وقتی بالاخره بتوانیم از بازی با ربات لذت ببریم، این عمل را تکرار نمی کنیم.

گوگل اشاره کرد که در تحقیقات آینده، یک ربات آموزش دیده خواهد ساخت که می تواند گیم پلی را با سطح مهارت انسان ها تطبیق دهد تا همه چیز را چالش برانگیز و هیجان انگیز نگه دارد.

با این حال، مهندسان گوگل اعتراف می کنند که تنیس روی میز یک کار پویا و سریع است که بازیکنان را ملزم می کند به سرعت به حرکات یکدیگر واکنش نشان دهند و این بازی را به یک آزمایش چالش برانگیز برای تحقیقات تعامل انسان و ربات تبدیل می کند.

در این ویدئو معمولا یک مهندس انسانی توپ ها را به وسط میز می فرستد. اگرچه گوگل می گوید این ربات می تواند با دقت طرفداران انسانی مطابقت داشته باشد. به گفته گوگل، پلتفرم i-Sim2Real می تواند تنیس روی میز را علیه انسان ها و دیگر ربات ها بازی کند.

گوگل این فناوری را به عنوان یک پلتفرم تحقیقاتی برای ربات های چابک توصیف می کند که می تواند به سوالاتی در مورد تعامل و همکاری ربات ها پاسخ دهد.

محققان گوگل در یک پست وبلاگی در مورد توانایی ربات برای یادگیری طیف وسیعی از کارهای چالش برانگیز دنیای واقعی، مانند راه رفتن روی دو پا و برداشتن اشیا، نوشتند. به ندرت دیده می شود که رباتی بتواند کارهای پویا و پرسرعت مانند تنیس روی میز را که به تعامل انسان و ربات نیاز دارد بیاموزد. هدف ربات در این پروژه دستیابی به ماهیت همکاری و رقابت هر چه بیشتر با انسان است.

انتهای پیام