مسابقات رسمی ورزشکاران جوان ایران در مسابقات جهانی


مسابقات رسمی ورزشکاران جوان ایران در مسابقات جهانی

دیدارنیوز: تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران با ۱۷۴ امتیاز قهرمان مسابقات قهرمانی جوانان جهان شد.

به گزارش سایت فدراسیون کشتی، تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران با ۱۷۴ امتیاز قهرمان جهان شد. فرنجی کاران در این مسابقات با کسب ۴ مدال طلا، ۲ نقره و ۲ برنز بالاتر از تیم های جمهوری آذربایجان و اوکراین قرار گرفت.

در وزن ۵۵ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، سید آرش منداهی در دور دوم مقابل دنیس مایهای از رومانی با نتیجه ۴ بر ۳ شکست خورد و با توجه به حضور حریف خود در فینال به مصاف دنیس مایهای از رومانی رفت. گروه بازنده ها وی در این گروه مقابل تامازه گالونتی از گرجستان با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت.

۶۰ کیلوگرم سعید اسماعیلی در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر مکس ویل بلک از آمریکا را شکست داد و در دور دوم با نتیجه ۱۳ بر ۹ از سد کوتو گومی ژاپن گذشت و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله ولادیمیر فوتوویچ اوکراینی را با نتیجه ۱۲ بر ۴ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. اسماعیلی در این مرحله میهات ممدعلی از آذربایجان را با نتیجه ۳ بر یک شکست داد و راهی فینال شد. اسماعیلی در فینال کشتی گیر ارمنی را با نتیجه ۴ بر ۴ شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۳ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، ایمان محمدی در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر عزت ساریار از ترکیه را شکست داد و در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی رومئو پردزی از گرجستان را با نتیجه ۶- شکست داد. صفر شد و راهی نیمه نهایی شد. محمدی در این مرحله با نتیجه ۴ بر صفر از سد چیزو ماریویاما از ژاپن گذشت و راهی فینال شد. وی در این دیدار بایمان کریم اف از قرقیزستان را با نتیجه ۶ بر یک شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

امیر عبدی در وزن ۷۲ کیلوگرم در دور اول با نتیجه ۴ بر ۲ از سد ایتو نیشیدا ژاپن گذشت و در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر یاکوب سیمچیچ از کرواسی را شکست داد و به میدان رفت. یک چهارم نهایی عبدی در این مرحله آتیلا توسماگی از مجارستان را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل الکساندر سولووی از مولداوی با نتیجه ۵ بر ۲ شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. عبدی در جدول رده بندی با نتیجه ۴ بر صفر کشتی گیر قزاقستانی را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۷۷ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، مسعود کاووسی در دور دوم تورنیک میکلادزه از گرجستان را با نتیجه ۴ بر ۱ شکست داد و در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل الکساندرین گوتو از گرجستان شکست خورد. مولداوی با نتیجه ۵ بر صفر و ضربه فنی و با شکست این کشتی گیر در نیمه نهایی، کاوشی حذف شد. .

در وزن ۸۲ کیلوگرم علیرضا محمدی از مکزیک در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر کریستین مدینه مونیز را شکست داد. وی در دور دوم شان یولین از چین تایپه را ۸ بر صفر شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله فارس قالی از مصر را با نتیجه ۶ بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. محمودی در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۲ آلبرن بربر از ترکیه را شکست داد و راهی فینال شد. وی در این دیدار به مصاف آچیکو بولکوادزه رفت و در نهایت با نتیجه ۹ بر ۱ به مدال طلا دست یافت.

ابوالفضل چوبانی در وزن ۸۷ کیلوگرم در دور نخست ماریو ووکویچ از صربستان را با نتیجه ۷ بر ۳ شکست داد و در دور بعد با نتیجه ۸ بر صفر اوندری توجکا از جمهوری چک را شکست داد و به میدان رفت. یک چهارم نهایی. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر دونگ هیون یون از کره جنوبی را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. چوبانی در این مرحله با نتیجه ۸ بر یک لاچین والف از آذربایجان را شکست داد و راهی فینال شد. وی در فینال با نتیجه یک بر یک مغلوب ویژن نظریان از ارمنستان شد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، علی عابدی درزی در دور دوم اینوت گوسا رومانیایی را با نتیجه یک بر یک شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر ۱ از سد رومن بالچیوسکی مولداوی گذشت و راهی نیمه نهایی شد. در این مرحله عابدی درزی ریچارد کارلسون از استونی را یک بر یک شکست داد و راهی فینال شد. وی برای کسب مدال طلا به مصاف یوسف ماتسف از قزاقستان رفت و در نهایت با نتیجه ۹ بر ۴ طلا را از آن خود کرد.

فردین هدایتی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم در دور نخست با نتیجه ۴ بر صفر جوخار اوزاروف از قزاقستان را شکست داد و در دور بعد با نتیجه ۷ بر ۲ آلبرت واردانیان از ارمنستان را شکست داد و به نیمه نهایی راه یافت. فینال فینال وی در این دیدار تیموربک نسیموف از ازبکستان را با نتیجه ۵ بر یک شکست داد و راهی فینال شد. هدایتی در این دیدار با نتیجه ۶ بر ۴ مغلوب میخائیلو ویشنوتسکی اوکراینی شد و به مدال نقره دست یافت.