مرکز توسعه رهبران کسب و کار توسط پروفسور محمد کریم فضلی ساخته می شود – wsnlab


به گزارش خبرنگار ما، مهدی فضلی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره گروه صنعتی گلرنگ در این مراسم گفت: ۱۳ سال پیش در سالروز تولد موسس گروه صنعتی گلرنگ با شنیدن دعای زیبای همکارانش از همکارانش تشکر کرد. سلامتی و طول عمر نه من امروز به طول عمر اهمیت می دهم. مهم این است که ۱۰۰ هزار همکار در مجموعه داریم.

وی ادامه داد: ما در آن روز ۳۰۰۰ نفر بودیم و امروز بعد از ۱۳ سال رشد ۱۵ برابری را تجربه کرده ایم و ۴۵۰۰۰ همکار در Grupo Industrial Cartamo هستیم و قصد داریم به قولی که به بنیانگذار گروه صنعتی داده ایم عمل کنیم. گلرنگ تا ۱۴۱۰.” و ۱۰۰۰۰۰ همکار در مجموعه داشته باشید.
دکتر فضلی با بیان اینکه گروه صنعتی گلرنگ در نظر دارد به یکی از ۵۰۰ شرکت برتر جهان بپیوندد، ادامه داد: امیدواریم این شجره طیبه که امروز در حال تاسیس است بتواند به یکی از مراکز پیشرو در صنعت ساختمان تبدیل شود. آینده بسیار دور.” کشور عزیزمان باید خود را به بهترین شکل ممکن نشان دهد و بتواند در افزایش تولید ناخالص داخلی و افزایش بهره وری کشور تاثیر مثبت داشته باشد و الگویی باشد که دیگران بتوانند به خوبی از آن استفاده کنند.

در ادامه این مراسم دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران گفت: یکی از دغدغه های همیشگی ما در حوزه مدیریت این است که علاوه بر تلاش علمی که بسیار ارزشمند است، اقدام کنند. به شدت در عمل و تئوری و عمل.» آنها در هم تنیده شده اند.امروز شاهد آغاز ساخت مرکزی هستیم که بتواند این دغدغه قدیمی را برطرف کند.
وی ادامه داد: انشاءالله مرکز توسعه رهبران کسب و کار به گونه ای عمل خواهد کرد که در گام اول شاهد شناسایی استعداد مدیران کسب و کار مبتکر باشیم و سپس آزمایشگاهی باشد که افراد مستعد در آن آزمون دهند. جنبه رهبری آنها در یک محیط امن.”
در ادامه طاهر روشندل اربطانی، رئیس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران نیز در این مراسم گفت: اتفاقی که امروز شاهد آن هستیم می تواند سرآغاز تحولی شگرف در رابطه صنعت و دانشگاه باشد که حلقه مفقوده ای است. در زمینه پیشرفت و توسعه
وی ابراز امیدواری کرد در سایه این گونه برنامه ها، همبستگی و هم افزایی صنعت و دانشگاه افزایش یابد و جامعه ما از برکات آن بهره مند شود.

پس از این مراسم، در راستای ایجاد مرکز توسعه رهبران کسب و کار استاد محمد کریم فضلی، با حمایت گروه صنعتی گلرنگ، تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه تهران و گروه صنعتی گلرنگ منعقد شد. این تفاهم نامه به امضای دکتر مهدی فضلی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل گروه صنعتی گلرنگ و دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران رسید.
بر اساس این گزارش، مرکز توسعه کسب‌وکار لیدر با سه هدف اصلی شامل «پرورش مجموعه‌ای از مدیران شایسته با مهارت‌های رهبری جامع به‌ویژه برای گروه صنعتی گلرنگ» و تربیت و رشد مدیران آینده شرکت‌های ایرانی ساخته می‌شود. به گونه ای که سازمان ها می توانند مدیران خود را از بین فارغ التحصیلان این مرکز با «ضمانت کیفیت» انتخاب کرده و «ارائه خدمات آموزش، دانش و مهارت آموزی به مدیران فعلی و اعضای هیأت مدیره سازمان ها، سازمان ها و بازرگانی» باشند.
این مراسم با افتتاح مرکز توسعه رهبران کسب و کار دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و ضیافت افطاری به پایان رسید.