مربی سابق واترپلو USC به دلیل ثبت نام در کالج محکوم شد – رافت نیوز ۲۵


یکی از مربیان سابق واترپلو دانشگاه کالیفرنیای جنوبی روز جمعه به دلیل دریافت رشوه برای دور زدن فرآیند پذیرش کالج با معرفی نامزدهای امیدوارکننده برای این ورزش محکوم شد.

Jovan Vavic، چهره افسانه ای ورزش خود که پس از دستگیری در سال ۲۰۱۹ توسط USC اخراج شد، توسط هیئت منصفه فدرال در بوستون به اتهام رشوه و کلاهبرداری محکوم شد. از ده مربی و مقام هفت دانشگاه نخبه که متهم به توطئه با ویلیام “ریک” سینگر، ایده معروف کلاهبرداری گسترده برای آوردن فرزندان مشتریان ثروتمند به دبیرستان هستند، تنها واویک وارد شد. پرونده او به محاکمه

در مجموع، واویک آخرین ۵۶ والدین، مقامات مدرسه و سایر متهمان در توطئه ای برای اعتراف یا محکومیت توسط هیئت منصفه بود. یکی از متهمان، ویلیام فرگوسن، مربی سابق والیبال ویک فارست، با دادستان ها برای حل و فصل پرونده خود به توافق رسید، در حالی که رئیس جمهور از رابرت زنگریل، سرمایه دار ساکن میامی متهم به توطئه با سینگر برای آوردن دخترش به دانشگاه کالیفرنیای جنوبی شکایت کرد. . ترامپ سابق عفو شد. .

دادستان ها این پرونده را “ورایتی بلوز” نامیدند و تحقیقات علیه سینگر و همکارانش نه تنها براندازی جنایتکارانه روند ثبت نام در برخی از معتبرترین مدارس کشور را فاش کرد، بلکه دید وسیع تری از چگونگی امتیازات، ثروت و دسترسی ارائه کرد. در دسترس. با آموزش عالی آمیخته است.

علاوه بر جنایات مرتکب شده توسط معلمان و والدین – رشوه پرداختی و پذیرفته شده، تقلب در امتحانات، اثبات نمرات علمی و ریاضی – شواهد در محاکمه Wawick و سایر ملاحظات ویژه توسط USC به نامزدهای خانواده ثروتمندی که می توانستند مبالغ هنگفتی اهدا کنند. . با این استدلال که تأثیر ثروت بر ثبت نام در کالج یک موضوع نظارتی است، مدرسه وکالت ایمیل‌های دادگاه و صفحه‌گسترده‌هایی را ارسال کرده است که نشان می‌دهد مقامات USC در مورد میزان کمک به خانواده‌های برخی از متقاضیان بحث می‌کنند و در عین حال بررسی می‌کنند که آیا آنها کمک کرده‌اند یا خیر. پذیرفته شده است.

در پرونده Wawick، دادستان ها مربی قدیمی را متهم کردند که در USC با فریب دادن فرزندان مشتریان سینگر با استخدام یک بازیکن ماهر واترپلو برای افزایش شانس پذیرش او، در حالی که آنها بدون استثنا این ورزش را انجام می دادند، تقلب کرده است. یا اصلاً ورزش نمی کنید. دادستان ها گفتند سینگر، که شغل مشاوره کالج او شامل میلیون ها مشتری ثروتمند است، برای تیم Wawick پول فرستاد و شهریه را در یک مدرسه خصوصی برای فرزندانش پرداخت کرد.

این خواننده به تبانی به سرقت، کلاهبرداری، پولشویی و ممانعت از اجرای عدالت اعتراف کرد. منتظر حکم

علی خسروشاهین، مربی سابق فوتبال USC، در دادگاه Vávec شهادت داد که سینگر همچنین از او خواسته در ازای پرداخت هزینه برنامه فوتبال، به پذیرش فرزندان مشتریان به عنوان بازیکن فوتبال کمک کند. هنگامی که خسروشاهین در ابتدا نپذیرفت و گفت که او «اشتباه» می کند، سینگر او را «پیشاهی» خطاب کرد و گفت که «باید دست از سیاهی بکشد و خاکستری شود» و از او خواست با واویچ صحبت کند. .

خسروشان که متهم به توطئه برای ارتکاب جنایت در تبانی با دولت است، گفت که در دفترش با واویچ ملاقات کرده و مشاور واویچ را احضار کرده است. “او بسیار باز بود. این واکنش او بود – دقیقاً همان چیزی بود که او گفت. او گفت “و” فقط این کار را انجام دهید و به آنها بگویید که آنها بهترین بازیکنانی هستند که تا به حال دیده اید.”

وکلای Wowicz استدلال کردند که شاکیان این واقعیت را نادیده گرفته بودند که امکان اهدای خانواده متقاضی به مدرسه در USC عاملی در پذیرش آنها بود. «قبل از محاکمه، آنها ایمیل‌هایی به دادگاه ارسال کردند که نشان می‌داد یکی از مقامات دانشگاه کالیفرنیای جنوبی با یکی از همکارانش در مورد خانواده‌ای صحبت می‌کند که دخترش پذیرفته شده و اکنون به دنبال شغلی در تیم ملی فوتبال است: «تو به اندازه کافی خوب هستی. من او را امتحان کرده ام. داخل است. آنها باید پول بدهند.»

دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد: ما به تصمیم دادگاه و هیئت منصفه احترام می گذاریم.

واویچ و خسروشان از جمله چهار کارمند سابق USC هستند که در این پرونده محکوم شده اند. لورا یانکی، که دستیار خسروشاهین بود، و دونا هاینل، مدیر وقت دو و میدانی مدرسه، به جرم خود اعتراف کرده اند و در انتظار صدور حکم هستند.

پس از حکم روز جمعه، جوزف بونولانتا، مامور ویژه مسئول دفتر AFBI در بوستون، گفت که واویک در حال پرورش “فرهنگ فساد و طمع” در USC است.

بوناونتا گفت: “ما صمیمانه امیدواریم که در نتیجه این تحقیق درس های زیادی آموخته شود.”