مراسم اهدای ۹۰ سرویس جهیزیه زوج های جوان در خوزستان برگزار شد


به همت شرکت فولاد خوزستان و میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام.

مراسم اهدای 90 سرویس جهیزیه زوج های جوان در خوزستان برگزار شد

MeetNews| به گزارش روابط عمومی فولاد خوزستان، مراسم اهدای ۹۰ سرویس جهیزیه زوج های جوان خوزستان در ۲۷ فروردین ماه ۱۴۰۱ مصادف با پانزدهم ماه مبارک رمضان و میلاد اهل بیت الحرام (ع) با حضور حجت الاسلام والمسلمین موسوی نماینده ولی فقیه در خوزستان سردار شهفرپور، فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج)، رحیمی مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان، مهرداد کریمیان رئیس اداره کل بهزیستی جمال شیبه ، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره)، امین ابراهیمی، مدیر ستاد دکتر مخبرات دزفولی، مسئولیت های اجتماعی و جمعی از مسئولان کشوری، لشکری ​​و شرکت فولاد خوزستان در مجموعه دویست دستگاهی برگزار شد.

حجت الاسلام موسوورد در این مراسم به این زوج گفت: ازدواج یک امر طبیعی و بر اساس آن است. خانواده شالوده جامعه بشری است و بدون ازدواج خانواده و در نتیجه جامعه انسانی تحقق نمی یابد. خانواده ها به سمت زندگی آسان و ازدواج پیش می روند. درک و آگاهی از اصول مهم در تشکیل خانواده است. مراقبت از معنویت و حفظ احترام متقابل باعث طول عمر می شود. فرزند خوب ثمره ازدواج با عشق و مهربانی است.

نماینده ولی فقیه در خوزستان دستگاه های مختلف را به توجه به مناطق محروم تشویق کرد و افزود: شرکت فولاد خوزستان در سال های اخیر منشأ خیرخواهی و خدمات دائمی بوده است. ساخت درمانگاه در مناطق کم برخوردار، مشارکت در امور اجتماعی، مشارکت در کمک های صادقانه و اهدای جهیزیه بخشی از خدمات فولاد خوزستان است. انتظار می رود آژانس های دیگر نیز در چنین برنامه هایی شرکت کنند.

پیش از سخنان نماینده ولی فقیه سردار شفرپور فرمانده سپاه حضرت والاسر (سلام الله علیها) ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و میلاد اهالی بیت المقدس (علیه السلام) وی گفت: از بانیان این گردهمایی صمیمانه تشکر می کنم. فولاد خوزستان همواره در مشارکت های وفادار پیشگام بوده است. کارکنان و مسئولان فولاد خوزستان ثابت کرده اند که از نظر اقتصادی و تولید مستمر و در عمل در مسئولیت های اجتماعی پیشتاز هستند.

همانطور که فرمانده سپاه حضرت ولیصر می فرماید: زمانی که زوجین به عهد و پیمان مقدس ازدواج می بندند، با یکدیگر همدردی و همراهی می کنند تا زندگی سالمی را برای رشد و تکامل سامان دهند. مطلوب است که همسران به یکدیگر احترام بگذارند و برای تربیت فرزندان صالح تلاش کنند. مهمترین دارایی امروز نیروی کار است. امنیت کشور مدیون تربیت سرمایه انسانی متعهد است.

امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان در جمع زوج های جوان اظهار داشت: فولاد خوزستان ۱۵ درصد ظرفیت تولید فولاد کشور را در اختیار دارد. با اجرای طرح های توسعه، تولید این شرکت تا سال ۱۴۱۰ به سیزده میلیون و ششصد هزار تن خواهد رسید.

وی افزود: شرکت فولاد خوزستان برای ایجاد کمربند سبز آمادگی دارد زمین های اطراف شرکت را به فضای سبز تبدیل کند. شرکت لبیک با دستور مقام معظم رهبری همواره در راستای تسهیل امر ازدواج تلاش کرده است چرا که امروز میزبان ۹۰ زوج جوان خوزستانی است و ۹۹۰ قلم کالای اساسی معادل ۱۵ میلیارد ریال جهیزیه در اختیار آنان قرار می دهد.

در بخشی دیگر از این مراسم دکتر علیرضا مخبر دزفولی معاون مدیرکل در امور پرسنلی و مسئولیت اجتماعی گفت: اگرچه آمادگی برای تغییر و انعطاف بخشی از مقدمات ازدواج است اما هدف از ازدواج تنها یک همسر نیست. توانایی خود را تغییر دهند.” دیگری باید به تقلید از خود متوسل شود.

این پزشک و روانشناس یکی از دلایل طلاق را عدم جدایی و عدم استقلال فکری و عاطفی همسران دانست و گفت: امروزه از هر چهار ازدواج یک ازدواج منجر به طلاق می شود؛ همسران مطلقه در ابتدا وارد رابطه شدند. با عشق و مهربانی، اما فقدان مهارت های ارتباطی موثر حل شد تعارضات و مدیریت خشم، رابطه آنها شکست خورد. موفقیت یک رابطه بین زوج ها در توانایی حل مشکلات با یکدیگر است.

دکتر افزود. کارآگاه دزفولی: زوج های موفق زوج هایی نیستند که با هم درگیری نداشته باشند. در عوض، آنها زوج هایی هستند که یاد گرفته اند چگونه تعارضات خود را مدیریت و حل کنند.

این پزشک و روانشناس در آخرین قسمت صحبت های خود گفت: زوج های موفق دریچه ای باز برای گفت و گو، تبادل عاطفی، تحسین، گلایه و … بین خود دارند. و یک دیوار بلند دور آنها! … می دانند که باید مسائل و اختلاف سلیقه ها را از طریق گفت و گوی مؤثر و محترمانه، بدون مقایسه و بدون انتقال به دیگران حل و فصل کنند.

به گزارش خبرنگار ما، در این مراسم ۹۰ خدمت جهیزیه به ارزش ۱۵ میلیارد ریال از سوی فولاد خوزستان به زوج های جوان خوزستانی اهدا شد.