مراسم افتتاحیه جام جهانی قطر. دسای جام را آشکار کرد


مراسم افتتاحیه جام جهانی قطر.  دسای جام را آشکار کرد

دیدارنیوز: مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از دقایقی پیش آغاز شد.

مراسم افتتاحیه جام جهانی ۲۰۲۲ قطر پیش از آغاز دیدار تیم های قطر و اکوادور در ورزشگاه البیت دوحه برگزار شد. حدود ۶۰ هزار تماشاگر برای تماشای مراسم افتتاحیه جام جهانی و دیدار قطر و اکوادور وارد ورزشگاه آل بیت شدند.

مراسم افتتاحیه جام جهانی قطر.  دسای جام را آشکار کرد

در ابتدای این مراسم، مارسل دسایی، ملی پوش سابق فرانسه از جام جهانی رونمایی کرد و آن را به تماشاگران حاضر در ورزشگاه به نمایش گذاشت.

در این مراسم بسیاری از شخصیت های سیاسی حضور داشتند. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، ملک عبدالله دوم پادشاه اردن، بن سلمان ولیعهد سعودی و آنتونیو گوترش دبیر کل سازمان ملل متحد در ابتدای این مراسم حضور داشتند. بعدها امیر قطر به همراه اینفانتینو رئیس فیفا وارد ورزشگاه شد.

در این ورزشگاه چهره های مختلف فوتبال نیز حضور داشتند. کاکا، رونالدو، لوئیس نازاریو، کافو، پیرلوئیجی و کولینا از جمله افرادی بودند که در مراسم افتتاحیه ورزشگاه آل بیت قطر حضور داشتند.

این مراسم با نورپردازی و اجرای موزیکال آغاز شد سپس مورگان فریمن بازیگر سرشناس سینمای جهان روی صحنه حاضر شد و به همراه یک نوجوان معلول قطری مراسم را اجرا کرد.

در حالی که تمامی سکوهای ورزشگاه آبی رنگ بود اجرای رقص سنتی شمشیر و موسیقی محلی خلیج فارس با استقبال فوتبال دوستان حاضر در ورزشگاه مواجه شد.

مداوم..