محمد بیجی: دولت باید زیرساخت های لازم را برای حذف ارز ترجیحی دارو فراهم کند


محمد بیجی: دولت باید زیرساخت های لازم را برای حذف ارز ترجیحی دارو فراهم کند

دیدارنیوز: نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: دولت ابتدا باید زیرساخت های لازم را فراهم کند و سپس برای رهایی از ارز ترجیحی دارو اقداماتی انجام دهد.

فاطمه محمد بیجی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۲۳ فروردین) مجلس شورای اسلامی با اشاره به ماده ۲۲ آئین نامه مجلس شورای اسلامی گفت: مردم ما در حوزه سلامت مظلوم هستند، شاخص های ما در مطابق با شاخص‌های بین‌المللی.» خلأ وجود دارد و کمبود پزشک و خانواده برای هر نفر داریم.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس ادامه داد: من بعد از گذشت دو دهه از وزارت بهداشت و شورای عالی انقلاب فرهنگی می خواهم که با افزایش تعداد پزشکان آموزش دیده موافقت کنند، دولت و مجلس حقوق پزشکان را مطالبه کنند. مدافعان سلامت در سایر زمینه ها

وی تاکید کرد: در اجرای اصل ۲۷ باید حقوق مردم مناطق محروم و حقوق پزشکان در نظر گرفته شود و وزارت بهداشت باید برای احقاق حقوق آنها چاره اندیشی کند و دستورات مقام معظم رهبری در خصوص اجرا شود. جمعیت: در خصوص وضعیت نیروهای مشترک، جذب نیروی انسانی، پرداخت معوقات نظام سلامت و استفاده از ظرفیت ۴۰ هزار پزشک که در حال حاضر مشغول به کار نیستند، کار چندانی انجام نداده ایم.

محمد بیجی گفت: دولت باید از وزارت بهداشت حمایت کند و سازمان برنامه نباید در بسیاری از موارد در مقابل نظام سلامت موضع بگیرد و وزارت بهداشت و مجلس را از پرداخت معوقه پرستاران خالی کند و تعرفه پرستاری را تعیین کند. و همچنین کاهش هزینه های مردم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه ارز ترجیحی نیز به این نکته اشاره شد که دولت ابتدا باید زیرساخت های لغو ارز ترجیحی را فراهم کند و سپس ارز ترجیحی را در حوزه دارو لغو کند.

علی نکزادادمارین که ریاست جلسه را بر عهده داشت، گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین کمیسیون بهداشت و درمان مجلس باید به این هشدارها توجه کنند.