محسن رضایی: ماهیت قدرت و روابط بین الملل دستخوش تغییرات اساسی است


محسن رضایی: ماهیت قدرت و روابط بین الملل دستخوش تغییرات اساسی است

دیدارنیوزو محسن رضایی روز پنجشنبه در دیدار رئیس جامعه المصطفی قم با اشاره به تحولات چشمگیر نظم جهانی از نظر امنیتی، نظامی، دفاعی، اقتصادی و نظام ارزشی ادامه داد: هیچکس در دنیا بر این باور بود که پس از پایان جنگ سرد و جنگ، جنگ جهانی دوم آغاز خواهد شد و این یک جنگ نظامی بزرگ است که تمام جهان را تحت تأثیر قرار داد و کار به جایی خواهد رسید که برخی کشورها به فکر بازسازی و بازسازی بیفتند. تشکیل ارتشی قوی و سازمان یافته که ماهیت قدرت و روابط بین‌الملل را در تحولی ریشه‌ای نشان می‌دهد. در جهان وجود دارد

وی با اشاره به اینکه دین مبین اسلام ذخیره بزرگی برای دنیاست و پاسخگوی نیازهای جدید بشر است، به اهمیت تحول در نظام فکری و ارزش ها و باورهای جدید در جهان اشاره کرد و گفت: جامعه مصطفی با توجه به این تغییرات و نیازهای جدید بشری می‌تواند در همه زمینه‌ها از جمله افزایش تماس‌ها و مراودات فعال‌تر باشد و در اوضاع اقتصادی ایران، جهان اسلام و نظام بین‌الملل نقش فعال‌تری داشته باشد.

معاون اقتصادی رئیس جمهور همچنین به تحریف و تخریب وجهه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران توسط رژیم حاکم و رژیم صهیونیستی در نزد کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی اشاره کرد و تاکید کرد: رژیم در تلاش است تا ذهنیت منفی ایجاد کند. جامعه المصطفی با وارونه نشان دادن شرایط اقتصادی ایران برای جلوگیری از سرمایه گذاری سرمایه گذاران و تجار خارجی و ایرانیان خارج از کشور در ایران می تواند نقش موثری در نشان دادن چهره واقعی جمهوری اسلامی به جهان اسلام و جهان اسلام داشته باشد. بقیه دنیا.

رضایی ادامه داد: ایران از توانمندی های بسیار بالا و موهبت الهی طبیعی و انسانی بهره می برد که متاسفانه سرمایه گذاران خارجی نمی توانند از این توانمندی های بزرگ کشور بهره ببرند.

معاون اقتصادی رئیس جمهور همچنین به برخی اختلاف نظرها و دیدگاه های اقتصادی جهان اسلام در زمینه های مختلف از جمله پولی و بانکی اشاره کرد و افزود: اغلب در همایش های بین المللی اسلام از بازار مشترک و واحد صحبت می شد. ارز، اما اسلام جهانی تاکنون موفق به اجماع در این زمینه ها نشده است و در این راستا نقش انجمن المصطفی در افزایش ارتباط با متفکران اقتصادی مسلمان در جهت وحدت آراء و اشتراک آرا است. از اهمیت اساسی برخوردار است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور امروز به شهر قم سفر کرده و با تعدادی از مراجع و علمای حوزه علمیه دیدار و گفتگو کرد.