مجلس آماده شنیدن پیشنهادات هنرمندان برای قوانین حمایتی – wsnlab


به گزارش خبرنگار ایرنا، شاهکار علی بابا وی عصر یکشنبه در اختتامیه سی و چهارمین دوره جشنواره تئاتر مازندران با اشاره به لزوم حمایت بیشتر از هنر و هنرمندان گفت: در هنر و استفاده از توانمندی های هنری به ویژه تئاتر چیزی وجود دارد که مادر همه هنرها در قوانین ما خلأ وجود دارد و کمیسیون فرهنگی حاضر است از پیشنهادات هنرمندان هنر برای قانون گذاری استفاده کند.

وی افزود: این وظیفه مجلس است که از برنامه‌ها، طرح‌ها، طرح‌های قانون‌گذاری و برنامه‌هایی که برای هنرمندان برای بهبود زندگی هنرمندان و رفع مشکلات هنرمندان نوشته شده است استقبال کند و با کمال میل به نظرات و پیگیری‌های شما گوش فرا خواهیم داد. درباره وضعیت هنرمندان در این عرصه.

مجلس آماده شنیدن پیشنهادات هنرمندان برای قوانین حمایتی است

سنجش محتوا یکی از نیازهای تئاتر امروزی است

یکی از اعضای کانون کارگردانان تئاتر ایران نیز در این مراسم گفت: هنرمندان و هنردوستان وقتی هنر تئاتر گران است دست از کار می کشند تا چراغ این هنر خاموش نشود.

حمید کاکا سلطانی وی با اشاره به اینکه تئاتر یک پدیده فرهنگی است و ریشه ۲۵۰۰ ساله دارد، افزود: اساس تئاتر دیالوگ است و در هر فرهنگی که گفت و گو باشد زیبایی و عشق وجود دارد.

نویسنده و کارگردان نمایش «صد» افزود: هنر دوم تئاتر پیام رسانی، زیبایی عشق، فداکاری، نوع دوستی، جهاد، فداکاری و نشان دادن شر جهل و پستی و نفرت است. یک پیام.» این یک تئاتر است و این پیام در نمایشی که صدها سال قدمت دارد مشخص است.

کاکاسلطانی ادامه داد: تماشاگران تئاتر نعمت ماست، باید مردم را سرگرم کنیم و با خلاقیت شادی ایجاد کنیم. اگر برای مردم فراغت ایجاد نکنیم، تخیلات ملت راکد می شود و تخیلات موفق نمی شوند. ما نمی توانیم انتظار تولید، نوآوری و رونق اقتصادی را داشته باشیم.

این مدرس هنرهای نمایشی افزود: تئاتر و فرهنگ را با دست خالی نمی توان نجات داد و مسئولان باید نسبت به این فرهنگ کهن آگاه باشند. تئاتر به خاطر تئاتر با ایجاد تعادل در محتوا، توجه به فرم، تکنیک و رساندن نیازهای تئاتر و هنرمندان فعلی این عرصه، فقط یک برنامه درسی و جایزه نیست، یک هنر برای مردم است.

سی و چهارمین جشنواره تئاتر مازندران ۱۴ تا ۲۱ آبان ماه در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد اسلامی ساری برگزار شد.

در این دوره از جشنواره استانی مازندران ۲۰ اجرا ارائه شد که از این تعداد ۸ اجرا به عنوان برگزیدگان برای نمایش در جشنواره انتخاب شدند.