متروی آستین دارای کمترین نرخ بیکاری در طول همه گیری است – dl-it


سنتر تگزاس (KXAN) – بیکاری در مناطق شهری آستین در ماه مارس به ۲.۷ درصد کاهش یافت که پایین ترین سطح از زمان شروع همه گیری است.

آخرین آمار نرخ بیکاری در تگزاس و ایالات متحده به ترتیب ۳.۹% و ۳.۸% است. اعداد مارس نشان می دهد که بیش از ۳۶۶۰۰ ساکن بیکار در منطقه شهری، از جمله شهرستان های Bastrop، Caldwell، Hays، Travis و Williamson وجود دارد.

از فوریه تا مارس، کمیسیون کار تگزاس اعلام کرد که مترو ۷۰۰۰ شغل ایجاد کرده است. نرخ رشد سالانه این منطقه ۸.۵ درصد است و از مارس ۲۰۲۱، ۹۵۶۰۰ شغل به بازار محلی اضافه شده است.

مناطقی که رشد شغلی در آنها ثبت شده است شامل سرگرمی و مهمان نوازی است که در ۱۲ ماه گذشته ۱۹.۵ درصد افزایش داشته است. خدمات اطلاع رسانی، خدمات حرفه ای و بازرگانی به ترتیب ۱۵.۲ درصد و ۱۳.۲ درصد افزایش محسوسی در تعداد مشاغل داشته اند.

در منطقه، صنایع تولیدی و دولتی بین فوریه و مارس ماهانه شاهد از دست دادن شغل بودند.

تامارا آتکینسون، مدیر کل راه حل های اشتغال برای منطقه شهری، در بیانیه ای گفت: “امروز، بازار کار در آستین یک بازار کار است زیرا تعادل عرضه و تقاضا به شدت به سمت کارگران و جویندگان کار تغییر کرده است.” در این محیط کارفرمایان باید رویکردی خلاقانه برای استخدام و حفظ کارکنان داشته باشند. جوایز، برنامه کاری انعطاف پذیر، و فرصت های آموزشی تنها برخی از ابزارهایی هستند که کارفرمایان محلی برای پر کردن هزاران شغل موجود استفاده می کنند.

ساکنانی که به دنبال کمک برای یافتن کار هستند می توانند با WFSCA به شماره ۵۱۲-۵۴۹-۴۹۶۷ تماس بگیرند یا منابع آنلاین برای جویندگان کار، کارفرمایان، والدین و دانش آموزان را جستجو کنند.