ما نتوانستیم تاریخ پرافتخار ایران را به نسل جدید تقدیم کنیم – خبرگزاری مهر ایرانیان و جهان نیوز


به گزارش خبرگزاری مهر، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم با گرامیداشت هفته دفاع مقدس که با تجلیل از شهدای این وزارتخانه و ساختن دولت مردمی و مردمی همراه بود، گفت: از طریق آثار هنری برای نسلی که آن را ندیده اند توضیح داده شده است. آن روزهای حیاتی و آغاز دوران طلایی. انقلاب اسلامی

وی با اشاره به اینکه متأسفانه برخی از جوانان به دلیل ناآگاهی می توانند شعارهای نامناسب با جامعه سر دهند، گفت: بدون شک نمی تواند. صبح آشنایی نسل جدید با تاریخ پرافتخار کشورشان. روبان مقام معظم رهبری بر اهمیت «تبیین جهاد» برای رسیدن به این هدف تاکید کردند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه عموم مردم و جامعه فرهنگی هنری ایران به خوبی از واقعیت های کشور آگاه هستند، گفت: این هنرمندان برجسته در دیدار اخیر با جمعی از هنرمندان پیشکسوت کشور با افتخار از دستاوردهای خود صحبت کردند. . انقلاب اسلامی و اینکه صدای اهالی فرهنگ و هنر آنطور که باید به اقشار مختلف جامعه نمی رسد را محکوم کردند.

وزیر فرهنگ در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: انقلاب اسلامی امروز یک برهه تاریخی مهم را پشت سر می گذارد و تلاش دشمنان برای جلوگیری از آن آگاهانه و ترسناک است. انقلاب اسلامی در راه تبدیل شدن به قدرت منطقه‌ای یک قدرت جهانی است و امروز ایران اسلامی در نقطه‌ای قرار دارد که کشورهای بزرگ تجهیزات نظامی خود را از ایران وارد می‌کنند و کشورهای مختلف در توسعه تعاملات با یکدیگر سرآمد بوده‌اند. دولت جمهوری اسلامی مردم در تلاش است تا ظرفیت های خود را در عرصه سیاست خارجی به فعلیت برساند آه تو که سال هاست برای نوسازی خود مغفول مانده است تا ایران عزیز با تکیه بر توانمندی ها و منابع غنی خود به عنوان یک قدرت جهانی مطرح شود.

وی با بیان اینکه شعار امروز «دولت مقتدر، ایران قدرتمند» است، گفت: تجارت منطقه ای ایران در یک سال گذشته دو برابر شده است و محموله های ریلی که از روسیه و آسیای مرکزی وارد کشور می شود از دریای عمان به کشورهای مختلف می گذرد. مناطق کشور جهان «شکست دشمن نشانه موفقیت جامعه ایران در همه عرصه هاست و دشمنان قسم خورده ملت ایران می خواهند از تابش خورشید انقلاب اسلامی در جهان جلوگیری کنند.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه دولت مردمی و وزارت فرهنگ از همه هنرمندان عزیز استقبال می کنند، گفت: هنرمندان عزیز را خانواده بزرگ فرهنگ و هنر کشور می دانیم و مفتخریم که در وزارت فرهنگ و هنر در خدمت هنرمندان باشیم. ارشاد اسلامی. . ممکن است هنرمندان مختلف از روی ناآگاهی به گونه ای عمل کنند که با گفت وگو و تعامل، سوءتفاهم ها برطرف شود. صبح مکالمات و علایق هنرمندان را از طریق تنظیمات مختلف جلسه بشنوید.

وزیر فرهنگ با اشاره به فعالیت های خرابکارانه شبکه های رسانه ای بیگانه در روزهای اخیر گفت: این شبکه وابسته به حکومت ارتجاع منطقه است که خبرنگار مخالف خود را در کشور دیگری دارد. من آن را دوست دارم هر ۱۰ دقیقه یکبار اخبار کذب و گمراه کننده در مورد ایران منتشر می شود که متاسفانه عده ای ناآگاه این خبر را منتشر می کنند.

الاسماعیلی تاکید کرد: جای تعجب است که دولت عقب مانده و مرتجع منطقه خواستار حقوق بشر در جمهوری اسلامی است در حالی که گروه های وابسته به آن دولت اکنون در کشورهای منطقه دست به جنایت می زنند. وقتی دختران بیگناه در مدرسه ای در افغانستان عزیز که مردم آن هم زبان و مذهب هستند و جزو خانواده ما هستند به قتل می رسند، منبرهای حکومت ارتجاعی منطقه هیچ غم و اندوهی نداشتند، دروغ گفتند. نگرانی فریب مرگ دختر خوب ایران عزیز می شود. انقلاب اسلامی به رهبری امام بزرگوار افتخارات بسیاری را برای جامعه ایران به ارمغان آورد و کسب استقلال، وحدت ملی و حفظ تمامیت ارضی از برکات جمهوری اسلامی بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: این نکته در کتابی که به زودی توسط دانشگاه تهران منتشر خواهد شد با استناد به منابع خارجی و اظهارات وفاداران رژیم پهلوی ذکر شده است. متر اگر انقلاب اسلامی پیروز نشد، بخواب قرن ها قدمت دارد دولت های استعماری برای تجزیه ایران ایجاد شدند. چون از قرن هستند میزبان به فکر فروپاشی وحدت ملی و منطقه ای ایران هستند.

وزیر فرهنگ رشادت های جوانان ایرانی در دوران هشت دفاع مقدس و نبرد نابرابر با دشمن را یادآور شد. بعثی وی گفت: در خاطرات سران دفاع مقدس خواندیم که کشور در زمان جنگ با کمبود سیم خاردار مواجه بود اما بخشی از زمین را در اختیار دشمن قرار دادند. بعثی ما روحیه مسیحایی امام خمینی (ره) را در جامعه ایران ندادیم. منفجرش کرد لحظه به لحظه با شکوه های فراموش نشدنی آمیخته می شود، اما متاسفانه ما قدرت روایت آن حماسه بزرگ را نداریم. امروز رهبری عزیز و فرزانه انقلاب اسلامی تکلیف جهاد را روشن کرده اند بودن به طوری که دستاوردهای بزرگ دفاع مقدس بیش از پیش بازنمایی می شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به انتشار کتب دفاع مقدس که مورد استقبال مردم قرار گرفت، گفت: رهبر معظم انقلاب با برجسته سازی، ترویج و تبیین این نوع کارها همواره از آن حمایت می کنند و این رویکرد که باید در هر کار فرهنگی و هنری استفاده شود. بریم جلو.. بهترین ابزار در جنگ روایی، ابزار هنری است. از آنجایی که قرار بود در تالار وحدت شاهد اجرای موسیقایی استاد مجید التظمی باشیم، به زمان دیگری موکول شد. هنرمندی که با خلق آثاری که نمایانگر دفاع مقدس شکوهمند است خدمت بزرگی برای بازنمایی این حماسه در عرصه هنر کرده است.

وی تاکید کرد: دشمنان در صدد آسیب رساندن به کشور هستند و ایران بر اراده آهنین مردم و مصالح الهی در مسیرهای خطرناکی مانند جنگ تحمیلی استوار است. امروز به یاری شهدای بزرگواری چون حاج قاسم سلیمانی قدرت شماره یک منطقه و یکی از قدرت های بزرگ نظم جهانی هستیم. راه سختی تاکنون بوده است، اما راه صعود به قله ادامه دارد و در این راه وظیفه ماست که از آن بهره مند شویم. او مرا گرفت خنثی کردن دشمنان با تعبیر خواب بد برای ایران عاقلانه است. در این مسیر با حمایت رهبر فرزانه و عزیز انقلاب اسلامی ادامه خواهیم داد.

وزیر فرهنگ در پایان با اشاره به نقش هنرمندان در ساختن آینده ملت گفت: اهالی فرهنگ و هنر با آرمان های انقلاب اسلامی، وحدت ملی و تمامیت ارضی ایستاده و خواهند رفت و همچنان ادامه دارد. . این راه غرور آفرین است تا انشاءالله روزی قدرت و شوک عظیم ایران بر تمام جهان و اندیشه اصیل ایرانی اسلامی مسلط شود.