مارکوس استرومن شیکاگو کابز پس از نمایندگی از ایالات متحده در ۱۷ به پورتوریکو برای مسابقات جهانی بیسبال کلاسیک ۲۰۲۳ پیوست – The Mercury News


مارکوس استرومن می خواست در انتخاب کشوری که برای مسابقات جهانی بیسبال کلاسیک ۲۰۲۳ نمایندگی کند، از غریزه خود پیروی کند.

استرومن در سال ۲۰۱۷ برای تیم آمریکا بازی کرد و آمریکایی ها با شکست پورتوریکو قهرمان WBC شدند. استرومن که به عنوان MVP مسابقات انتخاب شد، فینال‌ها را آغاز کرد و پورتوریکو را طی شش راند بدون شکست نگه داشت تا مدعی پیروزی و مدال طلا شود.

هنگامی که WBC در ماه مارس بازگردد، استرومن لباس دیگری خواهد پوشید. استرومن روز یکشنبه در توییتر اعلام کرد که برای پورتوریکو بازی خواهد کرد. او هرگز عنوان WBC را به دست نیاورد و در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۰۶ نایب قهرمان شد. مدیر کل تیم ادواردو پرز از استرومن – نیمی آفریقایی آمریکایی و نیمی پورتوریکویی – خواست تا در ابتدای فصل نماینده پورتوریکویی باشد.

“مادر من قلب من است. او خون من است. سریال “لوئیس کاردینالز” به دلیل باران به تعویق افتاد. بنابراین فرصت بازی برای هر دو برای من بسیار ویژه است. خانواده من هیجان زده هستند. همه ما هیجان زده هستیم. این فقط فرصت دیگری است برای به رزومه خود اضافه کنید

“من کسی هستم که با شهود و شهودم حرکت می کنم و احساس خوبی دارم. خوب است که بتوانم برای هر دو بازی کنم. من واقعاً نماینده هر دو فرهنگ هستم.”

بارش باران برای پنجشنبه ساعت ۱۲:۱۵ به عنوان بازی ۱ با ضربه سر دو برابر برنامه ریزی شده است. بازی دوم از ساعت ۱۸:۴۵ آغاز می شود. انتظار می رود استرومن بازی ۱ را شروع کند، در حالی که شروع بازی ۲ تعیین شده است. جاستین استیل، مدافع چپ، که در ابتدا قرار بود چهارشنبه بازی کند، روز جمعه در مقابل میامی مارلینز در Wrigley Field شروع شد.

مادر استرومن، آدلین، در ابتدا وقتی با او در مورد بازی برای پورتوریکو صحبت کرد، مردد بود. استرومن گفت که پس از انتخاب شدن به عنوان نماینده ایالات متحده در سال ۲۰۱۷، مادرش پیام های نفرت انگیز و “نفرت انگیز” زیادی دریافت کرد. استرومن گفت که این تا حدی ناشی از یک توییت قدیمی است که در آن گفته بود اگر فرصت بازی برای WBC را داشته باشد، نماینده پورتوریکو خواهد بود.

استرومن گفت: «مردم متوجه نیستند که چقدر در آن سرمایه گذاری می کنند. من در دانشگاه برای تیم آمریکا بازی کردم. زمانی که به بازی کردن فکر نمی کردم، از جو توری تماس گرفتم و همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد.

پس از گفتگوی بیشتر با مادرش در مورد وضعیت در هفته های اخیر، او صحبت هایش را باز کرد و اکنون هیجان زده است که استرومن به طرف پورتوریکویی خانواده اش احترام می گذارد.

استرومن می‌گوید: «من همیشه استعداد خود را داشته‌ام، سلیقه‌ام همیشه به سمت بازی‌های پورتوریکویی او در زمین متمایل شده است. من همیشه (فرانسیسکو) لیندور، (خاویر) بائز، کارلوس (کره) را می‌شناختم، من این بچه‌ها را دوست دارم. از بازی با آنها لذت بردم. من عاشق نحوه بازی شما هستم. من عاشق این هستم که آنها چقدر پرشور هستند. احساسم درست بود

“من هرگز دردی احساس نکرده ام. من کسی نیستم که در گذشته زندگی کنم، اگرچه می دانم که بسیاری از مردم چنین می کنند. بنابراین من با قلبی باز و ذهنی باز وارد این موضوع می شوم و واقعاً دارم من هرگز کینه ای ندارم، برای بازی و رقابت با تیم پورتوریکو هیجان زده هستم.

این تورنمنت بین المللی که اولین بار در سال ۲۰۰۶ برگزار شد، بیسبال را به صحنه جهانی می آورد و ستارگان این بازی را به نمایش می گذارد. جو و استادیوم های مملو از هوادارانی که به کشورشان علاقه دارند، عنصر دیگری را به ارمغان می آورد، و این چیزی است که استرومن نمی تواند صبر کند تا دوباره آن را تجربه کند.

استرومن به یاد می‌آورد که وارد یک مزرعه غیرمجاز در پارک LoanDepot میامی در مقابل جمهوری دومینیکن، مملو از ترومپت و آلات موسیقی بود. وقتی به سراغ قلم می رفت باید گوش هایش را می پوشاند تا گرم شود.

استرومن وقتی این تجربه را تعریف می کرد می لرزید.

او گفت: «دوستش دارم، آن برق، آن لحظاتی که همیشه به یاد می آوری و می خواهی بازی کنی. در بازی‌های (WBC) که من در آن بازی کرده‌ام، در آن بازی‌ها بیشتر عصبی بودم تا بازی در پلی‌آف، که تشخیص دقیق آن سخت است، اما واقعا جو پلی‌آف در ماه مارس است. باورم نمی شد چقدر فضا شگفت انگیز است. ای کاش همه بازی های MLB اینگونه بودند.”

()