ماجدی: باید بپرسیم چرا برخی از اعضا نیامده‌اند؛ کسی صدای اینفانتینو را ضبط نکرد!


ماجدی: باید بپرسیم چرا برخی از اعضا نیامده‌اند؛ کسی صدای اینفانتینو را ضبط نکرد!

دیدارنیوز: سرپرست فدراسیون فوتبال درباره حاشیه‌ای که پیرامون ضبط صدای رئیس فیفا ایجاد شد، گفت: هیچ حاشیه‌ای در کار نبوده و صدایی ضبط نشده است.

میرشاد ماجدی درباره به حد نصاب نرسیدن اعضا برای تشکیل نشست هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال و سایر موارد مربوط به فدراسیون اظهار داشت: هیئت رئیسه قوانینی دارد که شما بهتر از من می‌دانید و بحث به حد نصاب نرسیدن نیست. امور تیم ملی به کار‌های اجرایی مربوط است که همه کار‌ها روی روال خودش انجام می‌شود. روابط بین‌الملل به دنبال دیدار‌های دوستانه بوده و برنامه‌ریزی آن با استیلی و کار‌های اجرایی این موضوع با رضاییان است.

وی در مورد سایر تیم‌های ملی کشورمان گفت: کار‌های تیم امید نیز در حال انجام است. تیم نوجوانان ایران در اردوست و فردا (دوشنبه) به تورنمنت کافا اعزام می‌شوند. کار اجرایی در فدراسیون زمین نمانده است. در خصوص مسائل مالی هم باید بگویم که قرار شد در این هفته به ما پرداختی داشته باشند تا کمک حال همکاران و تیم‌های دیگر باشیم.

سرپرست فدراسیون فوتبال در خصوص ادامه فعالیت برخی همراهان عزیزی خادم در این فدراسیون و انتقاد براتی از عدم توجه ماجدی به نامه او عنوان کرد: بحث همکاران موضوعی اجرایی است و در فدراسیون انجام می‌شود. اگر براتی مشکلی داشته باشد، به من نامه می‌زند و من پاسخ نامه‌های او را داده‌ام. به نظر می‌رسد تلاش می‌کنیم کمی بیشتر از چیزی بدانیم که کار‌های خصوصی داخل فدراسیون است. در مواردی که باید پاسخگوی افکار عمومی باشیم، همیشه پاسخ داده‌ایم.

ماجدی در این باره که براتی گفته پیش‌تر قرار بود او سرپرست فدراسیون فوتبال شود، تصریح کرد: نمی‌دانم. حتماً او چنین بزرگواری داشته است.

وی در مورد غیبت برخی از اعضای هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال که حالت قهر به خود گرفته است، خاطرنشان کرد: من بحث قهر را در نظر نمی‌گیرم و باید از آن‌ها بپرسیم چرا نیامده‌اند. گاهی ممکن است اتفاقی یا کاری برای انسان پیش بیاید و من فقط می‌توانم درباره خودم صحبت کنم. تا لحظه‌ای که توان داشته باشم، کار می‌کنم و در تعطیلات عید فطر که همه دوستان به دنبال تفریح بوده‌اند، همراه با کامرانی‌فر و اعضای هیئت رئیسه در فدراسیون بودیم تا کاری زمین نماند.

سرپرست فدراسیون فوتبال درباره ادامه فعالیت حسن کامرانی‌فر در سمت دبیرکلی فدراسیون گفت: دبیرکل از زمان عزیزی خادم کارش را انجام می‌داده و در ۲.۵ ماهی که سرپرست هستم، فکر نمی‌کنم باید تغییری در آن داده می‌شد. در فدراسیون این‌قدر مشکلات کوچک و بزرگی وجود دارد که با تغییر یک پست، اختلافات بیشتری ایجاد می‌شد.

ماجدی در خصوص پرونده گل‌گهر سیرجان و اینکه گفته شد او دستور پیگیری مجدد پرونده را به کمیته استیناف ارائه کرده است، اظهار داشت: دوستانی که این صحبت‌ها را انجام می‌دهند، تفکر قانونی ندارند. همه نامه‌ها به من یا دبیرکل فدراسیون می‌رسد و باید آن را به کمیته‌های مختلف ارجاع دهیم. من مرجع قضایی یا حکمرانی نیستم که تصمیم بگیرم و نامه‌ها را به کمیته‌های استیناف، جوانان و … ارجاع می‌دهم. این حرف‌ها محلی از اعراب ندارد.

وی در این مورد شایعه درخواست دراگان اسکوچیچ از فدراسیون فوتبال برای اضافه شدن مربی جدید به کادر فنی تیم ملی تصریح کرد: او تاکنون فقط درخواست کرد که مربیان قدیمی تیم ملی در تیم بمانند.

سرپرست فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا دیدار دوستانه با تیم ملی کانادا قطعی شده است یا خیر، گفت: به دنبال قطعی کردن این مسابقه هستیم. تا زمانی که قرارداد بازی تدارکاتی را امضا نکنیم، هیچ دیداری انجام نمی‌شود و به دنبال قطعی کردن آن هستیم.

ماجدی درباره تصویری که از او با دهان خونی منتشر شد، گفت: همه خبرنگارانی که اینجا هستند، سال‌های سال است که با ما کار می‌کنند. این‌ها کار‌های پوپولیستی و زشت برخی رسانه‌های زرد بود که عکس هشت سال پیش من در تیم خونه‌به‌خونه را منتشر کردند. می‌گویند درگیری شده، من قندان پرتاب کرده و خودم کتک خورده‌ام.

سرپرست فدراسیون فوتبال در خصوص حاشیه‌ای که پیرامون ضبط صدای رئیس فیفا ایجاد شد، خاطرنشان کرد: هیچ حاشیه‌ای در کار نبوده و صدایی ضبط نشده است. قرار بود اینفانتینو با ما جلسه خصوصی داشته باشد. او بیشتر از ۱۵ جلسه با قسمت‌های مختلف داشت. پس از قرعه‌کشی جام جهانی خواهش کردیم که با ما بنشیند. دوست عزیزی از خبرنگاران آنجا بود و خواست ببیند چه اتفاقی افتاده است. اینفانتینو گفت اگر می‌خواهید مصاحبه کنید، من نیستم و جلسه را ترک کرد.

ماجدی در ادامه گفت: هر جا که فکر می‌کنید تناقضی مرتبط به من وجود دارد، از من سوال کنید. ما مذاکرات بسیار بسیار خوبی با اینفانتینو داشتیم و او به ما قول داد درباره پول‌های مسدود شده کمک کند. چرا کسی در این باره حرفی نزد؟

وی در مورد سرنوشت سرپرست تیم فوتبال امید ایران اظهار داشت: درباره سرپرست یک تیم ملی باید نظرات مختلفی را بگیریم. وقتی یکی می‌رود، نمی‌شود فردا یک نفر دیگر را جای او بگذاریم. ما کمیته فنی تشکیل دادیم که گفتند غیر قانونی است؛ در حالی که اعضای این کمیته مشاوران فنی ما هستند. از روز اول به آن‌ها گفتم شما مشاوران هیئت رئیسه و رئیس فدراسیون هستید و من با این تجربه فوتبالی، به خودم اجازه نمی‌دهم کسی را به‌تن‌هایی انتخاب کنم.

سرپرست فدراسیون فوتبال با بیان اینکه اعضای کمیته فنی کوله‌باری از تجربه هستند یا بازیکن ملی بوده‌اند، تصریح کرد: ۸۰ درصد مربیان ما مدرک A مربیگری خود را از مرتضی محصص گرفته‌اند. ۱۲ چشم و شش عقل بهتر از یک عقل کار می‌کند و ما هم تلاش کردیم به فوتبال کمک کنیم.

ماجدی با بیان اینکه جلسه هیئت رئیسه مصوبه‌ای نداشت، خاطرنشان کرد: از اعضای هیئت رئیسه اجازه گرفتیم و گفتیم که اعضای کمیته فنی، مشاوران فنی ما هستند. می‌خواهیم برای تیم جوانان ایران هم مربی انتخاب کنیم و از آن‌ها مشورت می‌گیریم. سرپرست تیم امید باید با نظر کادر فنی تیم همخوانی داشته باشد. مهدوی‌کیا در ایران حضور ندارد و با او هماهنگ می‌کنیم. می‌خواهیم تیم امید در فضایی آرام به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام شود.

وی درباره پرداخت نشدن دستمزد مهدوی‌کیا و دستیارانش و اینکه قرارداد آن‌ها در شهریور ۱۴۰۱ به پایان می‌رسد، گفت: مهدوی‌کیا در زمان عزیزی خادم قرارداد بست. اعضای کادر فنی تیم امید بدون اینکه قراردادی داشته باشند، به مسابقات تاجیکستان اعزام شدند و به آلمان رفتند. زمانی که من مسئولیت سرپرستی فدراسیون را پذیرفتم، قرارداد این مربیان را تنظیم کردم. با این حال هنوز پولی به آن‌ها پرداخت نکرده‌ایم و فقط بخشی از قرارداد مربی خارجی پرداخت شده است. اگر مهدوی‌کیا و دستیارانش به ایران بازگردند، درصدی از قرارداد آن‌ها پرداخت می‌شود.