لیگ قهرمانان اروپا؛ لیورپول با عبور از زیردریایی زرد فینالیست شد


لیگ قهرمانان اروپا؛

دیدارنیوز: تیم فوتبال لیورپول با حذف ویارئال به اولین فینالیست لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۲-۲۰۲۱ تبدیل شد.

در اولین بازی از دور برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا، شب گذشته (سه‌شنبه) از ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران تیم‌های فوتبال ویارئال و لیورپول در ورزشگاه سرامیکا به مصاف هم رفتند که این بازی با پیروزی ۳ بر ۲ لیورپولی‌ها خاتمه یافت.

لیورپول در حالی این بازی را برد که نیمه اول آن را ۲ بر صفر باخته بود. شروع خوب ویارئالی‌ها آن‌ها را بعد از تنها گذشت سه دقیقه از آغاز بازی با گلی که بولایه دیا به ثمر رساند از حریف انگلیسی پیش انداخت. چهار دقیقه به پایان نیمه اول، زیردریایی زرد توسط فرانسیس کوکلین دومین گلش را هم به ثمر رساند تا نتیجه بازی رفت تکرار و شاگردان اونای امری به صعود امیدوار شوند، هرچند این فقط نیمی از داستان مسابقه‌ای بود که پایانی متفاوت داشت.

در نیمه دوم یورگن کلوپ سرمربی لیورپول فرمول ویران کردن دفاع سرسخت ویارئال را به شاگردانش نشان داد و آن‌ها با استفاده از همین فرمول بازگشتی باشکوه را در عرض تنها ۱۲ دقیقه رقم زدند. ابتدا فابینیو در دقیقه ۶۲ با ضربه‌ای از جناح راست محوطه جریمه، توپ را از بین پا‌های دروازه‌بان حریف عبور داد و گلزنی کرد. پنج دقیقه بعد هم روی ارسالی از سمت راست و اشتباه مدافع ویارئال در ایجاد تله آفساید، لوئیز دیاز با ضربه سر دوباره توپ را از بین پا‌های خرونیمو رولی عبور داد و برای دومین بار دروازه او فرویخت.

این گل تا حد زیادی رؤیا‌های ویارئال برای خلق یک شگفتی دیگر مانند حذف یوونتوس و بایرن مونیخ را بر باد داد و تمرکز آن را از بین برد. این طور شد که میزبان اسپانیایی با یک اشتباه دیگر توپ را در اختیار لیورپول قرار داد و این دفعه سادیو مانه با فرصت‌طلبی به موقع فراری را از نیمه خودی آغاز کرد و بعد از ربودن توپ از مقابل پای دروازه حریف و از پیش رو برداشتن یک مدافع دیگر دروازه خالی ویارئال را در دقیقه ۷۴ باز کرد و تیرخلاص را به قلب اسپانیایی‌ها زد. عصبی شدن ویارئالی‌ها پس از دریافت این گل سبب اضافه شدن چاشنی خشونت به اشتباهات آن‌ها و در نتیجه آن اخراج اتین کاپوئه از این تیم در دقیقه ۸۵ شد تا کار میزبان برای فرار از شکست سخت‌تر هم شود.

به این ترتیب بازگشت باشکوه لیورپول کامل شد و این تیم بازی را ۳ بر ۲ برد تا با احتساب پیروزی ۲ بر صفرش در بازی رفت، در مجموع با برتری ۵ بر ۲ به ماجراجویی شگفتی‌ساز این فصل لیگ قهرمانان اروپا در دومین حضورش در مرحله نیمه نهایی رقابت‌ها پایان دهد و خود به‌عنوان اولین فینالیست راهی ایستگاه پایانی شود، جایی که باید با برنده مصاف رئال مادرید و منچسترسیتی روبه‌رو شود.

حریف لیورپول در دیداری که امشب از ساعت ۲۳:۳۰ به وقت تهران در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو آغاز می‌شود، مشخص خواهد شد. این دهمین حضور لیورپولی‌ها در فینال لیگ قهرمانان اروپا/ جام باشگاه‌های اروپا خواهد بود.