لیگ برتر انگلیس، خداحافظ کلد پارتی قطر!


لیگ برتر انگلیس، خداحافظ کلد پارتی قطر!

نشست خبری شقایق آسیاییپس از پنج هفته بدون تماشاگر، بالاخره لیگ برتر این هفته متوقف می شود تا پس از جام جهانی ادامه پیدا کند.

هفته یازدهم لیگ در روزهای پنجم و ششم آبان ماه با برگزاری ۸ دیدار پیگیری می شود. پرسپولیس در مهمترین دیدارهای روز پنجشنبه به مصاف خانم کارمان می رود. و لیدر پرسپولیس در حالی برای این دیدار آماده می شود که یحیی گل محمدی سرمربی این تیم به دلیل ویروس کرونا در این تیم غایب است.

البته پرسپولیس مقابل مسی کار سختی نخواهد داشت چرا که این تیم تنها با ۵ شکست، ۳ تساوی و ۲ پیروزی در رده سیزدهم جدول قرار دارد و حریف سختی برای پرسپولیس به حساب نمی آید.

از دیگر دیدارهای مهم امروز می توان به دیدار فولاد و ژولگر اشاره کرد. گل گهر چهارم جدول و فولاد با یک بازی کمتر نهم است. اما چه چیزی این جلسه را مهم تر می کند؟ رویارویی شاهزاده قلعه نویی و اسب نکونام. یک معلم و یک دانش آموز در نقطه ای مقابل هم قرار می گیرند و قطعاً به فکر کشتن مچ دست خود و همچنین جمع آوری امتیاز هستند.

در دو دیدار باقی مانده صنعت نفت در عبادان به مصاف بیکان می رود، این دیدار از این نظر حساس است که هواداران صنعت از عملکرد فیروز کریمی راضی نیستند و این بازی می تواند ماندن یا رفتن فیروزخان را تعیین کند.

تراکتورسازی در آخرین دیدار ۱۴ آبان میزبان ملوان بود. تراکتورسازی پس از باخت هفته گذشته مقابل سپاهان قطعا به دنبال سه امتیاز این بازی خانگی است. ملوان برای دور شدن از انتهای جدول به هر سه امتیاز این بازی نیاز دارد.

جمعه نیمه دوم!

اما دیدارهای هفته یازدهم فردا و جمعه تماشا می شود. در یکی از مهم ترین مسابقات، تشویق کننده میزبان استقلال است. پس از تساوی هفته گذشته مقابل آلومینیوم اراک، استقلال به رده سوم جدول سقوط کرد و حالا برای عقب نماندن در چرخه قهرمانی باید یک برد مقابل هواداران را ترکیبی از استقلال در نظر بگیرد. اگرچه تشویق‌کننده‌ها در رده دهم جدول قرار دارند و نمی‌توان آنها را حریف سرسختی برای استقلال به حساب آورد، اما حضور آرام و روح‌بخش سرمربی این تیم که همیشه گربه سیاه استقلال بوده، می‌تواند محل چالش باشد. از این بازی از طرفی استقلال باید بعد از این دیدار خود را برای سوپرجام مقابل نساجی آماده کند. این تیم در این چند هفته رقبای سرسخت خود را شکست داد. پس استقلال بعد از قهرمانی در لیگ باید با روحیه خوب به سوپرجام برود.

در دیگر دیدار مهم روز جمعه به دیدار سپاهان و میس رفسنجان می پردازیم. سپاهان که توانسته بود به رده دوم جدول دست پیدا کند، حاشیه های هفته های اول را پشت سر گذاشته و رفته رفته در حال تثبیت است. در حال حاضر سپاهان با ۱۵ گل بهترین خط حمله لیگ را در اختیار دارد و مسی با ۴ گل بعد از پرسپولیس در بین بهترین خطوط دفاعی لیگ قرار دارد. بنابراین هواداران هر دو تیم می توانند فوتبال خوب و جذاب اما از تلویزیون تماشا کنند.

آلومینیوم هم باید به باشگاه نساجی برود که در دو هفته گذشته با برتری مقابل مدعیانی چون ژول گهر و فولاد به رده پنجم رسیده است، مطهری و شاگردانش پیش از این در سوپرجام جای خود را به جای گذاشته اند. آخرین دیدار تیم های ذوب آهن و مسجد سلیمان نفت خواهد بود. این دیدار بین تیم های دوازدهم و چهاردهم جدول برگزار می شود و حساسیتی به تیم های بزرگ ندارد.

برنامه دیدارهای هفته یازدهم به شرح زیر است:

پنجشنبه ۵ آبان

تراکتور ملوان (۱۵:۰۰)

صنعت نفت پکان آبادان (۱۷:۰۰)

پرسپولیس – میس کرمان (۱۷:۰۰)

Foulad – Jules Guersjan (19:00)

جمعه ۶ آبان

هوادار – استقلال (۱۶:۰۰)

خانم رفسنجان – سپاهان (۱۶:۳۰)

آلومینیوم اراک – پارچه مازندران (۱۷:۳۰)

ذوب آهن و نفت در مسجد سلیمان (۱۸:۳۰)