لیر تعداد کارمندان را کاهش می دهد، ریسک تجاری را در میان عدم اطمینان اقتصادی کاهش می دهد


این شرکت در گزارش سود سه ماهه خود اعلام کرد که درآمد خالص شرکت در سه ماهه اول به ۶۹ میلیون دلار کاهش یافت، اما فروش از تولید صنعتی جهانی پیشی گرفت و نسبت به سال قبل ۷ درصد افزایش یافت و به ۵.۱ میلیارد دلار رسید.

علی‌رغم نگرانی‌ها در مورد رکود اقتصادی، ری اسکات، مدیرعامل لیر گفت که لیر تاریک‌ترین روزهای همه‌گیری کووید-۱۹ و زنجیره تامین آن را پشت سر گذاشته و هوشمندتر و انعطاف‌پذیرتر شده است.

اسکات روز سه‌شنبه در تماسی با سرمایه‌گذاران گفت: «احساس می‌کنم اکنون دو سال است که به‌ویژه پایه عرضه در رکود بوده‌ایم». از زمان شروع کووید… ما از رکود برای تمرکز بر تقویت سبد محصولات، استعدادها و ترازنامه خود استفاده کرده ایم.

روش ها را یاد بگیرید در ظهر روز سه شنبه حدود ۲.۶ درصد افزایش یافت و به ۱۵۵.۲۵ دلار رسید.

اسکات گفت برای حفظ “امتیاز عملیاتی”، این شرکت اخیراً حقوق کارگران غیرمولد را حدود ۳ درصد کاهش داده و در حال کار بر روی کاهش بیشتر برای کاهش هزینه ها است. به گفته مدیرعامل، تجدید ساختار جهانی که از اوایل سال گذشته آغاز شد، شرکت را در موقعیت بهتری برای مقاومت در برابر فشارهای اقتصادی قرار می دهد.

اسکات گفت: “در حالی که این ریسک ها و فرصت ها را می سنجیم، به برداشتن گام های جدی برای موقعیت Lear برای مدیریت در همه سناریوها و بهبود موقعیت رقابتی و عملکرد مالی خود ادامه می دهیم.”

لیر از بیان اینکه چه تعداد شغل یا کجا از دست رفته است خودداری کرد.

طبق اطلاعات موجود در سایت، این شرکت بیش از ۱۶۰۰۰۰ کارمند در سراسر جهان دارد.

در ماه مه، تعداد کارمندان ۷۷۰۰ نفر کاهش یافت. روز سه شنبه، اسکات در مورد درآمد خود گفت که لیر پس از موفقیت در آمریکای جنوبی، عملیات تولیدی خود را در مکزیک و مراکش افزایش خواهد داد.

سود عملیاتی اصلی شرکت در سه ماهه دوم با ۲۰ درصد کاهش به ۱۸۷ میلیون دلار رسید و سود هر سهم با ۶۰ درصد کاهش به ۱.۱۴ دلار رسید. جریان نقدی آزاد در سه ماهه دوم منفی ۱۶۱ میلیون دلار بود، در مقایسه با مثبت ۱۲۰ میلیون دلار در سال گذشته.

هزینه‌های مواد خام و تعطیلی تولید همچنان مانع لیر است که تقریباً همه تامین‌کنندگان خود را دارد، اگرچه مدیران لیر گفتند که شرایط به‌طور چشمگیری در حال بهبود است.

اسکات گفت: «از نظر تعامل[مشتری]، در قیمت‌گذاری آینده پایدارتر و پایدارتر است. کاهش خطر تکرار چیزی است که ما برای اطمینان از تمدید قرارداد با توجه به فشارهای هزینه فزاینده ای که شاهد آن هستیم، اولویت داریم.

در حالی که افزایش شدید قیمت نفت هزینه های حمل و نقل را افزایش داده است، قیمت سایر کالاها از جمله فولاد پس از اوج های دردناک سال گذشته کاهش یافته است.

اسکات گفت: “کالا در حال رشد است، شگفت انگیز است که چقدر سریع در حال تغییر است.” “همه این چیزهایی که بادهای بزرگ داشتند به بادهای دنباله دار تبدیل شدند.”

مدیر ارشد مالی لیر، جیسون کاردیو، گفت که اقدامات شرکت برای کاهش هزینه های SG&A (فروش، عمومی و اداری) منجر به صرفه جویی سالانه بین ۳۵ تا ۴۰ میلیون دلار خواهد شد.

کاردیو گفت: «علاوه بر این، ما شاهد فرصت‌های دیگری برای بررسی هستیم که احتمالاً در اواخر امسال، اوایل سال آینده اتفاق می‌افتد.

در چشم انداز مالی تمام سال، این شرکت دامنه خود را کاهش داد اما پیش بینی فروش خود را از ۲۰.۶ میلیارد دلار به ۲۱.۱ میلیارد دلار و EBITDA (درآمد قبل از بهره، مالیات، استهلاک و استهلاک) از ۱.۴۱ میلیارد دلار به ۱.۵۱ میلیارد دلار تغییر داد.

اسکات گفت که شرکت حتی اگر تولید خودرو به دلیل کمبود میکروچیپ یا تقاضای کمتر ثابت بماند، عملکرد خوبی دارد.

او گفت: «بنابراین من فکر می‌کنم حتی اگر حجم‌ها لزوماً افزایش پیدا نکند، اما ما محیطی باثبات‌تر و باثبات‌تر با هزینه‌های کمتر داریم، این می‌تواند به میزان قابل توجهی به حاشیه سود ما کمک کند.»

لیر، مستقر در حومه دیترویت، در رتبه ۱۰ قرار گرفت اخبار خودرو لیست ۲۰۲۲ ۱۰۰ تامین کننده برتر جهانی با فروش جهانی ۱۹.۳ میلیارد دلاری برای این خودروساز در سال ۲۰۲۱.