لغو ۴۲۰۰ سکه از ورودی های کلیدی کلیدی بود


لغو 4200 سکه از ورودی های کلیدی کلیدی بود

دیدارنیوز – با ابلاغ قانون بودجه امسال از سوی رئیس جمهوری، گمرک ایران نیز دست به تغییراتی زد که مهم ترین آن تغییر نرخ ارز در محاسبه حقوق ورودی بود. نرخ ۴۲۰۰ به نرخ سیستم ETS نزدیک به بازار افزایش می یابد که طی آن مالیات بر ارزش افزوده با نرخ جدید دریافت می شود.

مطابق بند (ه) قسمت اول تبصره ۷ قانون بودجه ۱۴۰۱، نرخ ارز محاسبه شده برای ارزش گمرکی کالاهای وارداتی در کلیه موارد از جمله محاسبه حقوق ورودی، بر اساس نرخ ارز اعلامی توسط بانک مرکزی کشور سامانه مبادلات الکترونیکی (ETS) ماده (۱۴) امور گمرکی است.

ضمناً طی مکاتباتی بین نماینده اینجانب مدیرکل گمرک با باغپور مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و امنیت سایبری در مکاتبات ۱۴ فروردین خود با اشاره به الزامات قانون بودجه برای اعمال نرخ ETS در سامانه جامع گمرکی برای محاسبه ارزش گمرکی کالا با در نظر گرفتن هماهنگی و مکاتبات انجام شده طی سال گذشته با بانک مرکزی در این خصوص و با در نظر گرفتن ماموریت مالی آن و بار مالی بر دوش سازمان، فوری اعمال قانون بودجه در تبصره ۷ در خصوص نرخ ارز در سامانه ارز الکترونیکی برای انجام اقدامات لازم در سامانه جامع گمرکی.

بر اساس این گزارش، درآمدهای دولت در بودجه از محل حقوق ورودی شامل حقوق گمرکی و سود بازرگانی است که پیش‌بینی می‌شود حساب‌های گمرکی از ۴۲۰۰ به نرخ حاشیه بازار افزایش پیدا کند، اما با توجه به تاثیر تورم بر کالاهای وارداتی به دلیل افزایش نرخ‌ها. . هزینه واردات خواهد بود، قرار است سود تجارت توسط وزارت صمت تعدیل شود تا بخشی از اثر تورم پوشش داده شود که البته هنوز نهایی نشده است.

اما قانون بودجه کل سال را شامل می شود، بنابراین برای کالاهای ترخیص شده از ابتدای سال جاری و بر اساس ضوابط سال گذشته، صاحبان کالا پس از تصویب قانون بودجه تعهد لازم را برای دریافت مابه التفاوت قیمت دریافت کرده اند. کاربردی. با تکمیل اعداد سال جدید پرداخت کنید.