قیمت واکسن آنفولانزای ایرانی اعلام شد


قیمت واکسن آنفولانزای ایرانی اعلام شد

دیدارنیوزمدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از توزیع واکسن آنفلوانزای ایرانی در داروخانه ها خبر داد و گفت: قیمت این واکسن برای مصرف کننده ۲۱۳ هزار تومان تعیین شده است.

حسین سمولی درباره توزیع واکسن آنفلوانزا با فرارسیدن فصل سرمای آینده گفت: معمولا مصرف سالانه کشور بین ۲ میلیون تا ۲.۵ میلیون واکسن آنفلوانزا است. امسال از ۲.۵ میلیون واکسن حدود ۱۵۰۰۰۰۰ واکسن خارجی و وارداتی و حدود ۱۰۰۰۰۰۰ واکسن آنفلوآنزا از منابع داخلی تامین می شود.

وی با بیان اینکه واکسن آنفلوانزای تولید داخل از روز شنبه ۲۱ شهریور ۱۴۰۱ در داروخانه ها تهیه و توزیع شده است، افزود: در حال حاضر ۵۰۰ هزار واکسن آنفلوانزای خانگی به ما تحویل و در داروخانه ها توزیع شده است. در عین حال، همچنین پیش‌بینی می‌شود که ۳۰۰ هزار واکسن آنفلوانزای تولید داخل به وزارت بهداشت وزارت بهداشت و ۲۰۰ هزار واکسن داخلی دیگر برای توزیع در داروخانه‌ها به سازمان غذا و دارو تحویل داده شود. بنابراین در مجموع یک میلیون واکسن آنفولانزا از تولید داخل تامین می شود.

الشمالی در خصوص قیمت واکسن آنفلوانزای تولید داخل برای مصرف کنندگان گفت: قیمت توزیع واکسن آنفلوانزای تولید داخل حدود ۲۱۰ هزار تومان و قیمت این واکسن برای مصرف کننده ۲۱۳ هزار تومان است.