قدردانی شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خرمشهر از مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان


در سومین جلسه شورای هماهنگی حفظ و نشر آثار دفاع مقدس از زحمات مهندس ادهری الاحوازی مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان قدردانی شد.

قدردانی شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خرمشهر از مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان

بر اساس یک گزارش سرویس دیدارنیوز – خوزستان: روابط عمومی شرکت نفت و گاز اروندان روز چهارشنبه (دوم آذر ۱۴۰۱) از تشکیل سومین جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر آثار دفاع مقدس و نشر آثار دفاعی خرمشهر در اتاق جلسات فرمانداری خبر داد. با حضور مدیرعامل شرکت نفت و گاز اروندان، مدیر کل شرکت حفظ آثار دفاعی کشور، مطهّر خوزستان، فرماندار خرمشهر، جمعی از فرماندهان لشکری ​​و نیروی انتظامی، امام جمعه و جمعی از مسئولان برگزار شد. در خرمشهر دستگیر شد.
سردار عبدالرضا مرادقتی در ابتدای این دیدار با تبریک هفته بسیج با اشاره به اینکه خرمشهر می تواند پایتخت گردشگری جنگ باشد، گفت: خرمشهر سرشار از قابلیت ها و بسترهای مناسب برای تولید محتوا در حوزه دفاع مقدس است.
وی در ادامه این نشست به اهمیت نقش خرمشهر در دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: اگر بتوانیم با عزم انقلابی و جهادی با مسائل و مشکلات برخورد کنیم و مانند دوران دفاع مقدس آنها را مدیریت کنیم. می تواند بر آنها غلبه کند. بسیاری از مشکلات امروز
مدیرکل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس استان خوزستان از شرکت نفت و گاز اروندان در این خصوص تقدیر کرد و افزود: تلاش و علاقه مهندس خرمشهر که گنجینه ای از خاطرات ۸ ساله است. دفاع مقدس و رشادت های مردم و ایثارگران ایران زمین و هر ساله پذیرای صدها بازدیدکننده است.
سردار مراد موزه دفاع مقدس خرمشهر را گواه فرهنگی و هویتی این شهر دانست و خاطرنشان کرد: بنای موزه از نظر ساختاری و محتوایی نیازمند تغییرات اساسی است چرا که این فرهنگسرا اولین مکانی بود که آثار جنگی را در خود جای داده بود. نمایش داده شدند. و اسناد در این ایالت است و پربازدیدترین موزه محسوب می شود.
وی افزود: در خصوص انتشار کتاب، ثبت تاریخ شفاهی رزمندگان خرمشهر، ایجاد بستر مناسب برای گردشگری جنگ و میزبانی مناسب از کاروان های راهیان نور نیز نیازمند وحدت و جهاد هستیم. تلاش کنیم تا گنجینه های این شهر مقاومت را به دستان نسل های امروز بسپاریم و فردا بگذاریم.
در خاتمه این جلسه طی مراسمی از زحمات و تلاش های مهندس ادهری الاحوازی مدیر عامل شرکت نفت و گاز اروندان تقدیر و قدردانی شد.