قاچاقچی معروف مکزیکی – معروف به “رئیس سران” – پس از ۳۳ سال زندان را ترک کرد.


مدیر DEA در مورد آگاهی از فنتانیل

مدیر دفتر ثبت DEA مصرف بیش از حد فنتانیل و نحوه هدف قرار دادن آنها کارتل های آمریکایی

۰۷:۳۱

روز سه شنبه، مقامات اعلام کردند که یک قاچاقچی کهنه کار مکزیکی که به جرم کشتن یک مامور مخفی آمریکایی محکوم شده بود، به دلیل وخامت وضعیت جسمانی اش در بازداشت خانگی قرار گرفت. میگل آنجل فلیکس گالاردو قدرتمندترین فروشنده مواد مخدر مکزیک بود که به دلیل قتل انریکه “کیکه” کامارنا مامور اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده در سال ۱۹۸۵ دستگیر شد.

بنیانگذار ۷۶ ساله کارتل گوادالاخارا، معروف به “رئیس سران” (“جف د جف”) از سال ۱۹۸۹ در زندان به سر می برد از یک چشم نابینا و یک گوش ناشنوا.

آندرس مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس‌جمهور مکزیک به خبرنگاران گفت: «او نیاز به درمان دارد که در زندان نمی‌توان از آن استفاده کرد، زیرا از بیماری‌های زیادی رنج می‌برد.

او داروی زیادی مصرف می کند. و لوپز اوبرادور افزود: او در شرایط حساسی قرار دارد.

مکزیک داروبن گالاردو
این عکس ۱۰ آوریل ۱۹۸۹، فروشنده مواد مخدر مکزیکی، میگل آنجل فلیکس گالاردو را در مکانی نامعلوم نشان می دهد.

AP

در سال ۲۰۲۱، لوپز اوبرادور علناً از فلیکس گالاردو برای “آرزوهای خوب” او تشکر کرد، پس از آن که فروشنده سالخورده مواد مخدر در مصاحبه ای گفت که رهبر چپ به آرامی با مشکل خشونت در مکزیک دست و پنجه نرم می کند.

فلیکس گالاردو ۳۳ سال از ۴۰ سال خود را در زندان گذراند.

وخامت حال او منجر به دخالت کمیسیون ملی حقوق بشر در پرونده او شد.

خوزه آنتونیو پرز، یکی از مقامات در وست جالیسکو، به خبرگزاری فرانسه گفت که قاضی فلیکس گالاردو را با یک مانیتور در حبس خانگی قرار داده و گفته است که او قبل از اجرای حکم خود با مرگ روبرو شده است.

او گفت که دفتر دادستانی کل به این تصمیم اعتراض کرده است.

سازمان فلیکس گالاردو جد کارتل های مواد مخدر مدرن مکزیکی در نظر گرفته می شود.

این یکی از اولین کارتل هایی بود که با قاچاقچیان کلمبیایی که برای انتقال کوکائین از یکی از کشورهای آمریکای جنوبی به ایالات متحده کار می کردند، تماس برقرار کرد.

ماه گذشته، رئیس DEA به CBS News گفت که دو کارتل مکزیکی – کارتل سینالوآ و نسل بعدی کارتل Jalisco آنها پشت جریان فنتانیل به ایالات متحده هستند که ده ها هزار آمریکایی را کشته است.

مدیر DEA گفت: “این کارتل ها با خیانت عمدی و عمدی برای آوردن فنتانیل به ایالات متحده و فریب مردم برای خرید آن با قرص های تقلبی و پنهان کردن آن در داروهای دیگر، به هر طریقی که می توانند، عمل می کنند.” . این یک میلی گرم است.

وزارت دادگستری کارتل جالیسکو را “یکی از پنج سازمان جنایی بین المللی خطرناک در جهان” می داند. رهبر کارتل، نمسیو اوگورا،مانچو،او یکی از افراد تحت تعقیب مقامات مکزیکی و آمریکایی است.