قانون تنوع شرکتی کالیفرنیا خلاف قانون اساسی اعلام شد – dl-it dl-it


لس آنجلس (AFP) – یک قاضی لس آنجلس روز جمعه حکم داد که یک قانون کلیدی کالیفرنیا که شرکت ها را ملزم می کند هیئت مدیره خود را با اعضای گروه های نژادی، قومی یا دگرباشان جنسی متنوع کنند، خلاف قانون اساسی است.

این یادداشت یک حکم خلاصه را برای دیده بان قضایی ارسال کرد، یک گروه حقوقی محافظه کار که به دنبال حکم نهایی علیه اقدامی است که سال گذشته به قانون امضا شد. این تصمیم دلیل قاضی را توضیح نداد.

این اقدام شرکت‌های دولتی مستقر در کالیفرنیا را ملزم می‌کند که اعضای یک «جامعه نماینده» شامل LGBT، سیاه‌پوستان، لاتین تبار، آسیایی، بومیان آمریکا یا جزایر اقیانوس آرام داشته باشند.

این دادخواست ادعا می‌کند که این قانون یک ماده قانون اساسی در مورد حمایت برابر از دولت را نقض می‌کند.

تام فیتون، رئیس Geodesy Watch در بیانیه‌ای گفت: «این تصمیم «یکی از وقیح‌ترین و مهم‌ترین حملات به ممنوعیت‌های قانون اساسی علیه تبعیض در دوران مدرن را خلاف قانون اساسی اعلام می‌کند».

پیام‌هایی که خواستار اظهارنظر دولت در عصر جمعه بودند بلافاصله دریافت نشدند.

با این حال، دولت در اسناد دادگاه استدلال کرد که این اقدام “بر اساس نژاد، جنس، رنگ، قومیت یا منشاء ملی در انجام خدمات عمومی تبعیض قائل نمی شود و با هیچ فرد یا گروهی ترجیحا رفتار نمی کند.” استخدام، آموزش عمومی، یا تدارکات عمومی.

با این حال، هیچ شرکتی جریمه نشد و دولت استدلال کرد که پول مالیات دهندگان واقعاً برای اجرای این اقدام استفاده نشده است.

قانون ۲۰۲۰ شرکت ها را ملزم می کند تا پایان سال گذشته حداقل یک عضو از جامعه نمایندگان را در هیئت مدیره خود داشته باشند، چه با اضافه کردن یک صندلی یا پر کردن یک جای خالی.

این اقدام به حداقل دو نفر از این مدیران تا پایان سال ۲۰۲۲ در هیئت‌های چهار تا نه نفره نیاز دارد. سه عضو هیئت مدیره برای سه نفر یا بیشتر از اعضای هیئت مدیره الزامی است. شرکت هایی که این کار را انجام ندهند ممکن است با جریمه ۱۰۰۰۰۰ دلاری برای اولین تخلف و ۳۰۰۰۰۰ دلاری برای تخلفات مکرر مواجه شوند.

گزارش “تنوع در هیئت ها” که توسط وزیر امور خارجه در ماه مارس منتشر شد، نشان می دهد که حدود ۳۰۰ شرکت از حدود ۷۰۰ شرکت از این قانون پیروی می کنند. با این حال، نیمی از شرکت ها بیانیه افشای مورد نیاز را ارائه نکردند.

حامیان پرونده او در تلاش هستند تا نسخه واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند. حامیان پرونده او در تلاش هستند تا نسخه واقعی این بیانیه را به صورت آنلاین در دسترس قرار دهند.

کریس هولدن، یکی از دموکرات‌های پاسادنا که در آن زمان از نویسندگان این لایحه بود، گفت: «بعد از مرگ فلوید، بسیاری از شرکت‌ها بیانیه‌هایی مبنی بر حمایت از تنوع صادر کردند، اما بسیاری از آنها این کار را نکردند.

با امضای این قانون، فرماندار گاوین نیوزام گفت که برای اقلیت ها مهم است که در هیئت مدیره های شرکتی قوی حرف بزنند.

نیوشام گفت: «وقتی در مورد عدالت نژادی صحبت می کنیم، از توانمندسازی صحبت می کنیم، در مورد قدرت صحبت می کنیم، و باید در مورد صندلی های پشت دفتر صحبت کنیم.

انتظار می رفت که این حرکت با چالش های قانونی از جانب محافظه کاران روبرو شود که آن را سهمیه های تبعیض آمیز می دانستند، همانطور که قانون ۲۰۱۸ یک مدیر عامل زن در هیئت مدیره شرکت ها را ملزم می کند.

شکایت های مرتبط توسط دیده بان قضایی لس آنجلس، قانون را به چالش می کشد.

قانون از ابتدا با تحلیلی از قانون که دفاع از آن سخت و در آن زمان برای دولت سخت بود، در موقعیت نامناسبی قرار داشت. جری براون گفت که با وجود احتمال ابطال آن توسط دادگاه، آن را امضا خواهد کرد.

ایالت از قانون به عنوان یک قانون اساسی دفاع کرد و گفت که باید فرهنگ تبعیض را منعکس کند که به نفع مردان است و تنها پس از شکست سایر اقدامات اجرا شد.

___

برایان میلی، نویسنده آسوشیتدپرس در لس آنجلس در این داستان مشارکت داشت.