قالیباف: آمریکای امروز همان ۷ مرداد است


گالباف: تقویت ایران در گرو تقویت همه مردم ایران است

دیدارنیوز: رئیس شورای اسلامی گفت: آنچه استقلال و آزادی مردم ایران را تضمین می کند تنها قدرتمند شدن ایران است و قدرتمند شدن ایران تنها به توان هر ملت ایران بستگی دارد.

محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) شورای اسلامی گفت: ۲۶ مردادماه سالروز ورود آزادگان سرفراز به میهن اسلامی در سال ۶۹ را گرامی می دارم و به همین خاطر. ضمناً به روح مرحوم سید عضدگان سید علی اکبر ابوترابی درود می فرستم.

وی افزود: ساکنان آزادگان و خانواده های بیمار آنان ذخایر ارزشمند کشور هستند که آرامش و آسایش بهترین سال های زندگی خود را برای حفظ ایران اسلامی و امنیت مردم فدا کردند. ایران همیشه قدردان آزاد سرافراز خواهد بود. از خداوند متعال خواستارم که این عزیزان همیشه در دسترس باشند.

رئیس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه در آستانه سالگرد کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد قرار داریم، تاکید کرد: ملت ایران فهرست بلندی از دشمنی، پیمان شکنی، اعتماد شکنی و چپاول را در نظر دارد. و جنایت و دخالت قدرت های خارجی به ویژه آمریکا به عنوان اسناد آشکار کننده ماهیت استکبار همیشه جلوی چشم شما خواهد بود.

قالیباف یادآور شد: کودتای ۲۸ مرداد نمونه انکارناپذیری است که به ما یادآوری می کند وقتی رژیم سلطه منافع خود را در خطر می بیند، بی ارزشی دموکراسی و آزادی آشکار می شود و استقلال دولت ها فعال می شود. آمریکای امروز همان آمریکای ۲۸ مرداد است، سطح و عمق نگاه استکباری آنها به مردمان دیگر کشورها از جمله ایران تغییر نکرده است، اما نقشه‌های پیچیده‌تر و ظالمانه‌تر برای آوردن کشورهای مستقل مانند زانو زدن ملت ایران در دستور کار هیئت حاکم این کشور است.

وی افزود: اگر روزی آمریکا با به کارگیری عده ای در این کشور کودتا کرد، در سال های بعد از هیچ تلاشی برای براندازی انقلاب اسلامی ملت ایران فروگذار نکرد و از دشمن ظالم به تمام معنا حمایت کرد. نقطه قوت آن در جنگ ملت شریف ایران با دشمن بعثی، تدارک جنگ همه جانبه اقتصادی بر جان و مال ملت ایران و راه اندازی کمپین غیرقانونی بین المللی برای سلب حقوق مسلم ایران است. مهمترین حامی غده سرطانی رژیم صهیونیستی یعنی منشاء شرارت و جنایت در منطقه بود، گروه های تکفیری را برای از بین بردن امنیت و تمامیت ارضی کشورهایی مانند ایران با زیر پا گذاشتن تمام حقوق و حقوق بشردوستانه آماده کرد. فرزندان بی گناه ملت ایران مانند سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بر زمین افتادند.

قالیباف خاطرنشان کرد: تاریخ جنایات آمریکا به ملت ایران آموخت که مستکبران اصلاح شدنی نیستند و آنچه استقلال و آزادی مردم ایران را تضمین می کند این است که ایران فقط قدرتمند می شود و ایران تنها بر اساس توان هر ایرانی قدرتمند می شود. مردم.

رئیس شورای اسلامی در خاتمه گفت: ملت ایران با توکل به خداوند انشاءالله موانع پیشرفت و توسعه را برطرف کرده و مستکبران را مانند گذشته ناامید خواهند کرد.