فیروزآبادی: حذف «روبیکا» از گوگل پلی خلاف قوانین است!


فیروزآبادی: حذف اپلیکیشن ایرانی از گوگل پلی خلاف قوانین گوگل است

دیدارنیوز: رئیس مرکز ملی فضای مجازی حذف روبیک از گوگل پلی را خلاف قوانین دانست و از استفاده ماهانه ۳۵ میلیون کاربر از روبیک خبر داد.فیروزآبادی: حذف اپلیکیشن ایرانی از گوگل پلی خلاف قوانین گوگل است

در تاریخ ۶ نوامبر، کاربران اندرویدی که قصد نصب اپلیکیشن روبیکا را در سرویس های مختلف مانند گوگل پلی یا سرویس های دیگر دارند، پیام هشداری از طرف Google Play Protect دریافت کردند. Google Play Protect سرویسی از مؤلفه‌های امنیتی آنلاین و آفلاین Google است که از ایمن بودن برنامه‌های تلفن شما (بدون توجه به جایی که آنها را دانلود می‌کنید) تضمین می‌کند. گوگل پلی با این ادعا این نرم افزار را از سرویس خود حذف کرده است.

در همین رابطه «ابوالحسن فیروزآبادی» رئیس مرکز ملی فضای مجازی در واکنش به حذف روبیکا توسط گوگل پلی با انتقاد از این اقدام گفت: ایران یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه اپلیکیشن ها محسوب می شود. حوزه اقتصادی، دیجیتال و هتلداری حذف دو اپلیکیشن ایرانی اندروید از گوگل پلی در حالی که ماهانه ۳۵ میلیون کاربر از آن استفاده می کنند و این اقدامات خلاف قوانین گوگل است.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به دلیل حذف روبیکا توسط گوگل گفت: اپلیکیشن های پیام رسان در ابتدای نصب برای دسترسی به گالری از عموم درخواست مجوز می کنند و در این زمینه گوگل اقدامی انجام داده است. کار متفکرانه اشتباه است.»

وی در پایان سخنان خود افزود: به طور کلی اپلیکیشن های بیش از یک میلیون کاربر از نظر امنیت و بررسی میزان دسترسی مورد ارزیابی قرار می گیرند.

به گزارش دیدارنیوز، اظهارات «ابوالحسن فیروزآبادی» در حالی بیان می شود که محدودیت های شدید و قاطع و اختلال گسترده اینترنت ایران و فیلتر شدن شبکه های اجتماعی پرمخاطب مانند اینستاگرام و واتس اپ در دولت سیزدهم صدای اعتراض کاربران ایرانی را برانگیخت. . باعث آسیب رساندن به کسب و کارها در فضای مجازی شده است. وزن وارد شد.