فوری: لغو مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال! + اخبار تکمیلی


مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال لغو شد!

دیدارنیوز: در شرایطی که دو نفر از نامزدهای نهایی انتخاب رئیس فدراسیون فوتبال در تلویزیون حضور پیدا کردند و در غیاب مهدی تاج، دیگر نامزد مجلس سه شنبه، از برنامه ها و اهداف خود صحبت می کردند، ناگهان برنامه از روال عادی خود خارج شد و دبیرکل فدراسیون از لغو این مجمع و به تعویق افتادن برگزاری آن به زمان دیگری خبر داد.

حسن قمرنی فر، دبیرکل فدراسیون فوتبال بدون اشاره به مصادیق صریحاً اعلام کرد که به دلیل رعایت نکردن برخی مسائل اخلاقی و تضاد منافع، بر اساس بندهای متعدد اساسنامه فدراسیون، این انتخابات لغو و برگزار می شود. بعد از. این مشکلات حل خواهد شد، مجمع انتخاباتی برگزار خواهد شد.

البته دو کاندیدای حاضر در تاپ شو فوتبال نسبت به اعلام این خبر واکنش متفاوتی نشان دادند. عزیزالله محمدی به مجری برنامه گفت که از این خبر مطلع بوده اما تا انتشار بیانیه سایت الاتحاد منتظر ماند. مرشد مجدی نیز وانمود می کرد که از این خبر بی خبر است اما حضور مسئول روابط عمومی در اتحادیه در کنار او نشان می دهد که حتما از این ماجرا مطلع بوده است.

در عین حال هیچ واکنش و اعتراضی از سوی مهدی تاج صورت نگرفت، ظاهرا ایشان به عنوان یک متفکر در جلسه ای با عده ای شرکت کرده و قطعا برنامه تلویزیونی را دنبال کرده است. گفته می شد حتی واعظ آشتیانی هم به این جلسه دعوت شده بود.

به هر حال این خبر فردا واکنش های بیشتری را به همراه خواهد داشت. من از نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا بی اطلاع هستم که از این ارگان برای نظارت بر عملکرد رالی به تهران آمدند و مطمئنا در زمان انتشار این خبر خواب بودند و حالا باید بدون هیچ چیزی به مقر کنفدراسیون فوتبال آسیا برگردند. دستاوردها

برخی نیز مدعی شده اند در صورت عدم برگزاری این تجمع، فدراسیون فوتبال ایران از سوی فیفا تعلیق می شود، نکته ای که میرشاد مجدی در این برنامه تلویزیونی آن را ادعایی بی اساس توصیف کرد. فوتبال ایران اتفاق دیگری را رقم زد و حالا باید منتظر ماجراهای بعدی باشیم.

فوری: لغو مجمع انتخاباتی فدراسیون فوتبال!

میرشاد مجدی

قمرنی فر: هیچ اتفاقی برای فوتبال کشور نمی افتد

دبیرکل فدراسیون فوتبال تایید کرد که هیچ تهدیدی برای تعلیق فوتبال ایران وجود ندارد. کامرانی فر، دبیرکل فدراسیون بلافاصله پس از اعلام لغو انتخابات فدراسیون در اولین برنامه فوتبال حاضر شد و گفت: پیام های زیادی به فدراسیون فوتبال ارسال شد که به قوانین اخلاقی فیفا توجه زیادی داشتند. و این پیام ها اصلاً مورد توجه قرار نگرفت.» آخرین نامه ای که امروز ساعت ۱۳ به دست فدراسیون فوتبال رسید، نامه را به کمیته مقدماتی تحویل دادیم و تا ساعت ۲۲ در فدراسیون منتظر ماندیم تا این عزیزان پاسخ نامه را به ما بدهند.

و در خصوص پاسخ کمیته بدوی گفت: چندین صفحه نامه نوشتند و در نهایت ساعت ده شب این نامه را بدون پاسخ به فدراسیون فوتبال تحویل دادند و به اینجا رسیدیم که کشور قوانین اخلاقی در این انتخابات قوانین رعایت نشد.

وی با اشاره به بند اول اساسنامه گفت: در بند اول اساسنامه به صراحت احکام جمهوری اسلامی ایران بیان شده است. ما تجربه تلخی در اتفاقات قبلی داشتیم مخصوصا قوانین اخلاقی فیفا که خود فیفا به صراحت اعلام کرده بود و حتی در بحث شکایت به دیوان عالی ورزش که اتفاق می افتد به این نتیجه رسیدیم که این انتخابات با توجه به فدراسیون فوتبال است. که اولین کمیته ای که پیام های زیادی برای آنها نوشت ما آنجا بودیم، در اساسنامه نیز تاکید شده بود که کمیته اولیه باید مقررات را رعایت کند و مسئولیت خود را در این زمینه و عدم مسئولیت خود را در این زمینه بررسی کند. انتخابات فردا لغو می شود و در اسرع وقت به آن رسیدگی می کنیم و مجمع بعدی را اعلام می کنیم و این کار را خواهیم کرد.

دبیر کل فدراسیون با اشاره به دلایل لغو این فدراسیون تصریح کرد: بیشترین بحث منشور اخلاقی فیفا و مقررات دولتی بود که تا این لحظه با ارسال نامه های فراوان به فدراسیون فوتبال و به منظور حفاظت از فوتبال و اتحادیه فوتبال انگلیس به این نتیجه رسیده اند در نتیجه مجمع انتخابات را لغو می کند و در اسرع وقت آنها را اعلام می کنیم.

وی افزود: من به عنوان دبیرکل باید این تصمیم را می گرفتم و از فوتبال محافظت می کردم. مطمئنم این تصمیم به نفع فوتبال و جامعه ورزش خواهد بود و امیدوارم به زودی در مورد جلسه بعدی انجمن تصمیم گیری کنیم.

کامرانی ویر درباره احتمال محرومیت گفت: هیچ اتفاقی برای فوتبال کشور نمی افتد. مطمئن شوید. اگر ببخشید در مورد این حادثه بیشتر توضیح نمی دهم و در اسرع وقت همه چیز را در یک سند به مردم می گوییم.