فورس ماژور پورتوریکو را مجبور به بستن مدارس و ادارات – DL-IT


سن خوان، پورتوریکو – بیش از یک میلیون مشتری پورتوریکویی روز پنجشنبه پس از آتش‌سوزی در یک نیروگاه بزرگ برق که منجر به بزرگترین خاموشی در ایالات متحده در سال جاری شد، این کشور را مجبور به لغو کلاس‌ها و بستن دفاتر دولتی کردستان کرد، بدون برق ماندند. .

خاموشی همچنین آب حدود ۱۶۰۰۰۰ مشتری و تردد در سراسر جزیره ۳.۲ میلیون نفری را قطع کرد، زیرا غرش ژنراتورها و بوی گازوئیل فضا را پر کرده بود. کسانی که توان خرید ژنراتور را نداشتند و شرایط پزشکی مانند دیابت وابسته به انسولین سرماخوردگی داشتند، نگران این بودند که چه مدت بدون برق بمانند.

صف های طولانی در برخی از پمپ بنزین ها وجود داشت زیرا مردم به دنبال سوخت برای ژنراتور بودند. برخی دیگر در صحنه‌هایی که یادآور عواقب طوفان ماریا بود که به عنوان طوفان رده ۴ در سال ۲۰۱۷ رخ داد، سعی کردند تلفن همراه خود را در مشاغل شارژ کنند.

مقامات حداقل یک شهر بین صدها نفر از افراد مسن غذا و برای کسانی که داروهایشان باید سرد نگه داشته شوند بستنی توزیع کردند.

لویزا روزادو، مادر دو فرزند که در منطقه سان خوان ریو پیدرا زندگی می کند، گفت: “این وحشتناک است.”

او گفت پس از طوفان ماریا، پس از طوفان ماریا، او و همسرش پس انداز خود را فدا کردند تا یک سیستم برق خورشیدی در خانه خود نصب کنند که حداقل بخشی از برق را پس از خاموشی تامین می کرد.

او گفت که همسایگانش از افزایش اخیر در قبوض برق که در حال حاضر بالاتر از اکثر ایالت های ایالات متحده است، عصبانی هستند.

روزادو گفت: «افزایش قبوض زمانی که خدمات کاملی را تا حد معافیت ارائه نمی‌کنید، بی‌معنی است.

لوما، شرکتی که سال گذشته انتقال و توزیع را از اداره برق پورتوریکو تحویل گرفت، گفت که خاموشی ممکن است به دلیل خرابی سوئیچ در کارخانه کوستا سور، یکی از چهار تاسیسات اصلی جزیره باشد.

کوین اسادو، معاون رئیس لوما، گفت: «سیستم در حال بهبود است. پورتوریکویی ها باید بدانند که این سیستمی است که سال هاست وجود داشته است. بازیابی سیستم پورتوریکویی فرآیندی ظریف و پیچیده است.

لاما گفت دلیل دقیق آن مشخص نیست.

اسودو گفت: «این نیاز به بررسی کامل دارد.

مقامات گفتند که حداقل سه واحد نسل پنج شنبه دوباره راه اندازی شدند و خدمه در تلاش برای بازیابی بیشتر هستند.

اسوادو گفت: “بله، سیستم شکننده است، هیچ کس این را انکار نمی کند، اما ما آماده ایم.”

پلیس برای کمک به هدایت ترافیک در روز پنجشنبه در تقاطع های اصلی مستقر شد، در حالی که مقامات بهداشتی بیمارستان ها را بررسی کردند تا مطمئن شوند ژنراتورها هنوز کار می کنند.

این شیوع باعث خشم پورتوریکویانی شد که قبلاً از سیستم الکتریکی تخریب شده توسط طوفان ماریا ۲۰۱۷ ناامید شده بودند. تعمیرات اضطراری در آن زمان انجام شد، اما کار بازسازی هنوز شروع نشده بود و مقامات شرکت قدیمی و زیرساخت های ضعیف را مسئول قطعی های مداوم می دانند.

مجموعه ای از زمین لرزه های قوی جنوب پورتوریکو، جایی که تاسیسات کاستا سور در آن قرار دارد، ویران شد.

اداره برق همچنین در حال کار بر روی بازپرداخت ۹ میلیارد دلار بدهی عمومی برای رهایی از ورشکستگی طولانی مدت است. این شرکت ده ها سال است که از فساد، سوء مدیریت و عدم نگهداری رنج می برد.

در ژوئن سال گذشته، یک آتش سوزی بزرگ در یک ایستگاه ترانسفورماتور در سان خوان، پایتخت، صدها هزار نفر را بدون برق گذاشت. آتش سوزی دیگری در نیروگاه برق در سپتامبر ۲۰۱۶ باعث قطع برق در سراسر جزیره شد.