فورد قصد دارد از رشد خودروهای برقی برای چرخش در شرایط سخت سرمایه گذاری کند


با این حال، مدیران بر این باورند که چالش‌های تولیدی که رشد فورد را از سال ۲۰۲۰ متوقف کرده‌اند، ممکن است به زودی کاهش یابد و سبد محصولات بازسازی‌شده این شرکت دقیقاً همان چیزی است که بازار می‌خواهد.

بیل فورد، مدیر اجرایی، در مراسمی به مناسبت آغاز تولید لایتنینگ در این هفته به خبرنگاران گفت: «ما واقعاً هیچ فعالیتی در فضای باز نداشته ایم، فرض کنید برای دو سال است. اما خبر خوب این است که بانک‌های سفارش ما پر هستند و تقاضا برای محصولات ما بسیار زیاد است.

این خودروساز قصد دارد در سال آینده تولید لایتنینگ را به میزان تولید ۱۵۰۰۰۰ خودرو در سال افزایش دهد. انتظار می رود در دو سال آینده با تولید جهانی ۶۰۰۰۰۰ وسیله نقلیه الکتریکی، پس از تسلا، به شماره ۲ تولید کننده خودروهای الکتریکی تبدیل شود و سپس تا پایان دهه پیشروی خود را به چالش بکشد.

فورد که سهم بازار تسلا را با موستانگ Mach-E کاهش داد، در واقع بازار اصلی پیکاپ‌های برقی فول سایز را در اختیار داشت تا اینکه شورولت سیلورادو EV حدوداً یک سال دیگر به بازار آمد، فرصتی که می‌توانست سود سهام را بپردازد، یعنی سودآور. بخش دو پیکاپ الکتریکی فروخته شده است، GMC Hummer EV و Riviant R1T که مدل‌های لوکس‌تر و خاص‌تر هستند.

مدیران می گویند قیمت، قابلیت ها و ویژگی های جدید لایتنینگ به فورد کمک می کند تا مشتریانی را جذب کند که در غیر این صورت این برند را در نظر نمی گرفتند. قیمت ها با احتساب حمل و نقل از ۴۱۷۶۹ دلار شروع می شود.

جسیکا کالدول، مدیر اجرایی بخش بینش ادموندز گفت: “این آنها را فقط از نظر حجم در نقش رهبری قرار می دهد.” این فقط بازاری نخواهد بود که توسط تسلا اداره می شود. فورد واقعاً در حال راه اندازی برای آینده است، اما عبور از این دوره از مشکلات موجودی و سپس پر کردن تمام تقاضای تاخیر شده بسیار دشوار خواهد بود. آن را به تعویق بیندازید.”