فورد برنامه سختی را برای عرضه ۷ خودروی الکتریکی در اروپا راه اندازی کرد


فورد گفت انتظار می رود سرمایه گذاری در خودروهای الکتریکی جدیدی که در شهر کلن ساخته می شود به ۲ میلیارد دلار برسد. این سرمایه گذاری شامل یک کارخانه مونتاژ باتری جدید است که در سال ۲۰۲۴ شروع به کار خواهد کرد.

کراس اوور الکتریکی پوما در سال ۲۰۲۴ وارد بازار خواهد شد و در کارخانه فورد در کرایووا، رومانی ساخته خواهد شد. فورد همچنین کامیون‌های جدید Transit Courier و Tourneo Courier را از سال ۲۰۲۳ در کرایووا خواهد ساخت و نسخه‌های تمام الکتریکی آن در سال ۲۰۲۴ در دسترس خواهند بود. کامیون‌ها در حال حاضر در ترکیه تولید می‌شوند.

فورد با طیف گسترده خود انتظار دارد فروش سالانه خودروهای الکتریکی در اروپا تا سال ۲۰۲۶ به بیش از ۶۰۰۰۰۰ دستگاه برسد. این خودروساز همچنین قصد خود را برای ارائه حاشیه سود ۶ درصدی در اروپا تا سال ۲۰۲۳ تأیید کرده است.

استوارت رولی، رئیس فورد، در بیانیه‌ای گفت: حرکت ما به سمت آینده‌ای تمام الکتریکی برای فورد برای پاسخگویی به نیازهای متغیر مشتریان در سراسر اروپا یک الزام مطلق است.

چهار مدل الکتریکی جدید سری خودروهای تجاری سبک فورد ترانزیت عبارتند از:

  • کامیون حمل و نقل سفارشی ۱ تنی به عنوان یک خودروی الکتریکی در سال ۲۰۲۳ در دسترس خواهد بود
  • یک Torneo جمع و جور چند منظوره سفارشی که در سال ۲۰۲۳ به عنوان خودروی الکتریکی معرفی می شود
  • Small Transit Courier EV در سال ۲۰۲۴. این خودرو قبلاً به کرایووا در رومانی ارائه شده بود.
  • خودروی چند منظوره برقی Torneo Courier در سال ۲۰۲۴

فورد همچنین روز دوشنبه اعلام کرد که قراردادی را با SK On و Koc Holding برای ساخت مشترک کارخانه باتری در ترکیه امضا کرده است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر