فناوری های نوظهور اشکال جدیدی از تهدیدها را ایجاد کرده اند – wsnlab


معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش گفت: چالش ها و فناوری های نوظهور در مقایسه با گذشته منجر به بروز اشکال جدیدی از تهدیدات با ابعاد مختلف شده است و آمادگی برای مقابله هوشمندانه با این تهدیدات با تکیه بر فناوری های نوین یکی از این تهدیدات است. برنامه های اصلی و دائمی مسئولان و سیاستمداران در عرصه های نظامی و دفاعی.

به گزارش ایسنا، به نقل از ارتش، امیر سرتیپ امیر عباس فلاح معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش در نخستین همایش ملی شناسایی و بررسی آینده تهدیدات نظامی نوین که در محل امام علی الزبت (ع) برگزار شد، گفت: ) دانشگاه. ) ما در عصر توسعه روزافزون زندگی می کنیم. فناوری‌های جدید در تمامی عرصه‌های زندگی بشر از جمله در حوزه‌های نظامی و دفاعی تغییرات اساسی را به خود دیده است.

وی افزود: چالش ها و فناوری های نوظهور باعث شده است که اشکال جدیدی از تهدیدها در مقیاسی متفاوت نسبت به گذشته ظهور کنند. آمادگی برای مقابله هوشمندانه با تهدیدات مبتنی بر فناوری های نوین، یکی از برنامه های اصلی و مستمر مسئولان و تصمیم گیران در عرصه های نظامی و دفاعی است.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش گفت: آینده پژوهی در حوزه تهدیدات جدید یکی از موضوعات مهم در برنامه ریزی راهبردی است. اگر بخواهیم برنامه ریزی استراتژیک مبتنی بر توانمندی ها داشته باشیم، علاوه بر تهدیدات فعلی، باید تهدیدهای پیش روی خود را به دقت رصد کرده و بر اساس محاسبات خود برنامه ریزی کنیم تا بتوانیم بر اساس تهدیدات آتی مناسب و مناسب، توانمندی های جدید را شناسایی کنیم. . نیازهای استراتژیک مبتنی بر ظرفیت

سردار سرتیپ فلاح با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش اولین نیرویی است که در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در زمینه آینده پژوهی برای تهدیدات جدید گام برداشت، تصریح کرد: در این راستا نیروی زمینی ارتش همایشی را برگزار کرد. . از نظر تحقیقات آتی در مورد تهدیدات جدید، ۲۱۸ مقاله به دبیرخانه ارسال شده است و ۱۶۳ مقاله توسط هیئت داوران پذیرفته شده گزارش شده است.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش افزود: از ۱۶۳ مقاله پذیرفته شده در کمیته داوری، ۹۸ مقاله در کتاب چکیده منتشر خواهد شد و در اختیار کاربران و عناصری قرار خواهد گرفت که می توانند از نتایج این همایش برای تدوین آینده بهره مند شوند. استراتژی ها. محققان

انتهای نامه