فروش خودروهای کیا و جنسیس در آمریکا در ماه سپتامبر افزایش یافت – Raft25 اخبار نیوز


فروش ایالات متحده در چی یا چی جنسیس در ماه سپتامبر با کاهش مشکلات موجودی خودروساز افزایش یافت، اگرچه چالش‌های اقتصادی فزاینده آنچه را که قرار بود نیمه دوم قوی‌تر با ورود این صنعت به سه ماهه چهارم باشد، تهدید می‌کند.

حجم خودروهای کیا در ماه گذشته با ۶.۴ درصد افزایش به ۵۶۲۷۰ دستگاه رسید و رکوردی را برای این خودروساز در ماه سپتامبر به ثبت رساند. این دومین سود ماهانه متوالی این شرکت نسبت به سال گذشته است. این خودروساز همچنان به ارائه طیف گسترده ای از کراس اوورهای جدید و خودروهای الکتریکی ادامه می دهد.

اریک واتسون، معاون عملیات فروش کیا آمریکا گفت: “بر اساس رکورد فروش در ماه سپتامبر و سه ماهه سوم، ما خوشبین هستیم که کیا سه ماهه چهارم قوی را نیز داشته باشد.” وی در بیانیه ای گفت.

داستان خلقت در کتاب مقدس روز شنبه، فروش سپتامبر ۴۹۰۷ را اعلام کرد که نسبت به ۴۸۶۷ تحویل در سال گذشته ۰.۸ درصد افزایش داشت. برند لوکس نوپا گروه هیوندای برای ۲۲ ماه متوالی رشد فروش سال به سال را تجربه کرده است و تحویل سالانه ۱۹ درصد نسبت به امروز افزایش یافته است. اما پس از رشد دو رقمی در شش ماهه اول سال، رشد فروش جنسیس در ماه های اخیر به میزان قابل توجهی کاهش یافته است که نشانه دیگری از کاهش قدرت بازار است.

تویوتا موتور، هوندا موتور، هیوندای، سوبارو و مزدا نتایج ماه سپتامبر را روز دوشنبه اعلام خواهند کرد.

جنرال موتورز، استلانتیس، نیسان موتور، فولکس واگن و گروه BMW فروش سه ماهه سوم را در روز دوشنبه منتشر خواهند کرد. فروش ماه سپتامبر فورد موتور و ولوو روز سه شنبه اعلام می شود.

در حالی که انتظار می‌رود محموله‌ها نسبت به سال گذشته افزایش یابد، انتظار می‌رود که بازار در ماه سپتامبر به دلیل موجودی‌های کمتر ضعیف باقی بماند. فروش ماهانه از آگوست ۲۰۲۱ در حدود ۱.۱ میلیون خودرو متوقف شد زیرا خودروسازان با مشکلات زنجیره تامین، به ویژه کمبود ریزتراشه ها دست و پنجه نرم می کنند.

بهبودی در نیمه دوم که خودروسازان و تحلیلگران در ابتدای سال پیش‌بینی می‌کردند، اکنون توسط بادهای معکوس اقتصادی تهدید می‌شود.

در میان تورم مداوم، افزایش نرخ بهره و هزینه های استقراض، و بازارهای سهام رکود، احساسات مصرف کننده بار دیگر بدتر شده است. قیمت بنزین پس از هفته ها کاهش مداوم دوباره در حال افزایش است. بازار املاک و مستغلات که به افزایش فروش خودروهای جدید به ویژه حجم ناوگان کمک می کند، با سرد شدن قابل توجهی روبرو شده است.

تحلیلگران مجبور شده اند پیش بینی های خود را برای فروش خودروهای سبک در ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ کاهش دهند که برخی از آنها اکنون به زیر ۱۴ میلیون رسیده است.