فرمول یک بلژیک یک و دو برای ردبول و همیلتون روی آنتن!


فرمول یک بلژیک یک و دو برای ردبول و همیلتون روی آنتن!

دیدارنیوز: مسابقه پر حادثه و جذاب فرمول ۱ بلژیک امروز با پیروزی مکس ورشتاپن هلندی همراه بود.

مسابقه اصلی گرندپری بلژیک امروز از ساعت ۱۷:۳۰ در اسپا فرانکورشان آغاز شد و در نهایت این مکس ورشتاپن از ردبول بود که توانست عنوان قهرمانی را از آن خود کند. مکس در شروع ۴۴ دور کامل شد و اول شد.

مسابقه با مکس ورشتاپن که روز قبل مقام اول را کسب کرد آغاز شد و به دلیل تعویض موتور از رتبه چهاردهم شروع شد، کارلوس ساینز و سرجیو پرز دیگر راننده ردبول اول و دوم شدند. چارلز لکلرک شرایطی مشابه مکس داشت و از رده پانزدهم شروع کرد.

در نهایت پرچم آمد و یک شروع خوب باعث برتری ساینز شد، عملکرد ضعیف پرز به فرناندو آلونسو و لوئیس همیلتون اجازه داد تا بر او غلبه کنند، اما در دور ابتدایی لوئیس همیلتون سعی کرد از آلونسو عبور کند. همیلتون که تقریباً از آلونسو سبقت گرفته بود، ناگهان با آلونسو برخورد کرد و ماشینش را برای چند لحظه از پیست بلند کرد (تصویر اول خبر) و باعث کناره گیری کامل بریتانیایی از مسابقه شد.

در این میان شاهد خشم آلونسو نیز بودیم که صحبت های مهمی نیز داشت. او به همیلتون گفت: “چه احمقی!” “شروع ما عالی بود، اما این مرد فقط می تواند از اول شروع کند و رانندگی کند.”

این تنها تصادف برای مسابقه نبود، خطای نیکلاس لطیفی و برخورد با والتری بوتاس باعث شد تا بوتاس به طور کامل از مسابقه کنار بکشد. در این میان، مکس ورشتاپن فرصت‌هایی را به دست آورد و تمام رقبا را یکی یکی با قدرت هل داد و با اختلاف زیادی پیروز مسابقه شد.

فرمول یک بلژیک یک و دو برای ردبول و همیلتون روی آنتن!

سرخیو پرز مکزیکی و هم تیمی ورشتاپن نیز با عملکرد خوب خود توانست در رده دوم و بالاتر از ساینز قرار بگیرد. چارلز لکلرک که از ابتدای مسابقه در حالی که سعی می کرد با استفاده از لاستیک های نرم خود سریع ترین امتیاز را از مکس به دست آورد، مشکلات خاص خود را داشت، در این امر کاملا ناموفق بود و حتی قبل از فرناندو آلونسو نیز موفق نشد. ۵ ثانیه از ضربه پنالتی دریافتی لکلرک) از خط پایان عبور کرد و در نهایت کار خود را در جایگاه ششم به پایان رساند. جورج راسل از مرسدس بنز نیز چهارم شد.

برنامه نهایی مسابقات جایزه بزرگ بلژیک ۲۰۲۲ به شرح زیر است:

فرمول یک بلژیک یک و دو برای ردبول و همیلتون روی آنتن!