فرماندار جی بی پریتزکر میلیون ها دلار به دموکرات ها از جمله الکسی جیانولیا می دهد.


فرماندار جی بی پریتزکر یک میلیون دلار به کمپین وزیر امور خارجه دموکرات الکسی جیانوگلیا کمک کرد، حتی اگر پریتزکر از حریف جیانولیا در انتخابات مقدماتی فقط چهار ماه پیش حمایت کرد.

مشارکت پریتزکر در مسیر مبارزات انتخاباتی، که روز پنجشنبه در میان هجوم ۱۰ میلیون دلار کمک های مالی فرماندار میلیاردر به نامزدها و سازمان های دموکرات در سراسر ایلینویز گزارش شد، اولین باری است که پریتزکر در هر کمپینی به رهبری جیانولیا، رئیس جمهور فعلی شرکت می کند. خزانه دار ایالتی که در سال ۲۰۱۰ نامزدی ناموفق برای مجلس سنای آمریکا شد.

سخاوت فرماندار با رای گیری زودهنگام در بخش هایی از ایالت همراه است، زیرا نامزدهای جمهوری خواه رقبای دموکرات خود را در زمینه جرم و جنایت و اصلاح سیستم عدالت کیفری ایالت، از جمله پایان دادن به وثیقه نقدی در ژانویه، شکست می دهند.

پریتزکر که در ماه ژوئن ۵۵۰۰۰ دلار به کمپین آنا والنیکا، نویسنده شهر شیکاگو برای نامزدی این حزب برای سمت وزیر خارجه حزب اهدا کرد، “همیشه می گفت که از نامزد دموکرات حمایت خواهد کرد، حتی اگر والنسیا نباشد.” جیانولیا در مرحله مقدماتی در ۲۸ ژوئن والنسیا را شکست داد.

ادلشتاین در بیانیه‌ای گفت که فرماندار «تهدید افراط‌گرایی جمهوری‌خواه را ساده نمی‌گیرد و متعهد به حمایت از نامزدهایی است که برای ارزش‌های دموکراتیک مشترک ما در تمام سطوح حکومت مبارزه خواهند کرد».

علاوه بر کمپین یک میلیون دلاری پریتزکر، کمپین جیانولیا روز پنجشنبه گزارش داد که ۷۶۹۰۰۰ دلار اضافی از اتحادیه ها، فروشندگان خودرو و سایر حامیان کمک کرده است. این علاوه بر بیش از ۱.۳ میلیون دلار کمک عمده ای است که کمپین قبلاً از اول جولای انجام داده است.

الکسی جیانولیاس، نامزد وزیر امور خارجه، در شام سالانه دموکرات‌های شهرستان جکسون، در طول سفر با اتوبوس فرماندار جی بی پریتزکر و سرهنگ دوم جولیان استراتون در 25 اوت 2022، در مورفیسبرو.

سوابق مالی کمپین دولتی نشان می دهد که جیانولیا در نیمه اول سال بیش از ۵.۲ میلیون دلار برای پیروزی در انتخابات مقدماتی هزینه کرد و کمپین انتخاباتی عمومی را با بیش از ۷۷۳۰۰۰ دلار پول نقد در خزانه مبارزات انتخاباتی خود آغاز کرد.

هانا جوب، مدیر کمپین انتخاباتی در بیانیه ای گفت: «ما از حمایت گسترده دموکرات ها در سراسر ایالت، از فرمانداری که در صدر فهرست قرار دارد تا دفاتر قانونگذاری و شهرستان ها، قدردانی می کنیم.

جیانولیاس در انتخابات ۸ نوامبر با نماینده جمهوری خواه دن بردی از بلومینگتون روبرو خواهد شد. روز پنجشنبه، برادی از جیم ادگار فرماندار سابق جمهوری‌خواه و سازمان‌هایی از جمله انجمن آموزش ایلینویز، یکی از بزرگترین اتحادیه‌های معلمان در ایالت، که از پریتزکر و سایر نامزدهای دموکرات برای تصدی پست در سراسر ایالت حمایت می‌کند، حمایت کرد.

پس از صرف بیش از ۵۱۴۰۰۰ دلار در نیمه اول سال، بردی با کمتر از ۶۰۰۰ دلار در خزانه مبارزات انتخاباتی خود وارد جولای شد. از زمان شروع مبارزات انتخاباتی عمومی، برادی گزارش داده است که حدود ۱۶۵۰۰۰ دلار کمک های مالی بزرگ جمع آوری کرده است.

در یک رویداد روز پنجشنبه در اسپرینگفیلد، ادگار گفت که توانایی بردی برای کار در سراسر راهرو می تواند او را در موقعیت خوبی قرار دهد و از بین همه نامزدهای جمهوری خواه برای منصب قانون اساسی، برادی ممکن است بیشترین شانس را برای برنده شدن داشته باشد.

اما ادگار به ضرر مالی بردی به جیانولیا اذعان کرد، به ویژه با توجه به کمک های پریتزکر.

ادگار گفت: «ما افرادی در حزب جمهوری خواه نداریم که چنین پولی را توزیع کنند. در مورد پارتی پولدار، البته گاهی اوقات ما آن را نشان نمی دهیم. به نظر می رسد که حزب دمکرات که باید حزب کارگر باشد، همه پول را در اختیار دارد.»

این هفته، کمپین پریتزکر نیز یک میلیون دلار برای انتخاب مجدد دادستان کل کوامه رائول اهدا کرد. این اولین کمک مالی فرماندار به رائولت در این انتخابات از زمانی است که پریتزکر در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۳ میلیون دلار اهدا کرد. رائول با توماس دوور جمهوری خواه، دادستان کل که به دلیل شکایت ناموفق خود علیه محدودیت های همه گیر پریتزکر شناخته می شود، روبرو است.

DeVore با اعطای ۲۵۰۰۰۱ دلار به کمپین انتخاباتی او در ماه گذشته، راه را برای پریتزکر برای کمک به رائول باز کرد و محدودیت‌های مشارکت را برای هر دو نامزد افزایش داد.

او به رائول، نامزد حزب جمهوری خواه، به دلیل ارتباط نزدیک با پریتزکر، حمله کرد، ادعایی که روز چهارشنبه پس از افشای مشارکت های رائول در کمپین انتخاباتی در یک پست فیس بوک تکرار کرد.

دوور نوشت: «به همه شما گفتم که رائول حیوان خانگی پریتزکر است. مطمئن شوید که دوستانتان می بینند که پریتزکر یک میلیون دلار به رائول داده است. ای جی پاپ!!! او ترسیده است !!!!!

رائول این انتقادات را رد کرد و در بیانیه ای گفت: این هیچ سهمی ندارد و تاثیری در استقلال من نخواهد داشت.

“دولت پریتزکر در چهار سال گذشته رهبری عالی از خود نشان داده است و همیشه به استقلال من از طریق کار مشترکمان احترام گذاشته است. من از حمایت او از کار خود و کار دموکرات های همکارم در ایلینوی و سراسر کشور قدردانی می کنم.”

از آنجایی که دموکرات ها به دنبال حفظ برتری ۴-۳ خود در دادگاه عالی ایلینویز هستند، پریتزکر همچنین ۵۰۰۰۰۰ دلار به هر دو نامزد دموکرات برای کرسی های خالی دادگاه عالی، قاضی استیناف ناحیه سوم مری کی اوبراین و قاضی ناحیه لیک پیشنهاد داد. دادن. لیز راشفورد این حداکثر سهمی است که یک قاضی تک منبعی می تواند بر اساس اقدامی که پریتزکر در اوایل سال جاری به قانون امضا کرد، انجام دهد.

پریتزکر همچنین برای قانونگذاران دموکرات در مجلس قانونگذاری ایالت پول مبارزات انتخاباتی را تأمین می کند.

دموکرات‌های مجلس نمایندگان به رهبری امانوئل “کریس ولش” رئیس‌جمهور هیل‌ساید، روز چهارشنبه اعلام کردند که سه میلیون دلار از صندوق کمپین انتخاباتی پریتزکر، علاوه بر کمک‌های قبلی ۵ میلیون دلاری، کمک خواهد کرد.

ماه گذشته، پریتزکر یک میلیون دلار به دموکرات های سنا به رهبری رئیس سنا دان هارمون از اوک پارک اهدا کرد.

ستاد انتخاباتی فرماندار اعلام کرد که او قصد دارد یک میلیون دلار دیگر به دموکرات های سنا بدهد، اما می خواهد تضمین کند که هیچ یک از این پول ها برای حمایت از سناتور مایکل هستینگز، از دموکرات های فرانکفورت هزینه نشود.

هفته گذشته، پریتزکر خواستار استعفای هاستینگز در میان پرسش‌های مداوم در مورد نگرش او نسبت به زنان شد. فرماندار همچنین خواستار استعفای سناتور امیل جونز سوم شد که هفته گذشته در مورد اتهامات رشوه خواری فدرال خود را بی گناه دانست، اما جونز در رای گیری نوامبر با مخالفت روبرو نشد.

هارمون که استعفای هیستینگز و جونز را از تیم رهبری خود درخواست کرده و دریافت کرده بود، از آنها درخواست کرد که کرسی های سنا خود را واگذار کنند.

سخنگوی کمپین دموکرات های سنا روز پنجشنبه تایید کرد که این گروه از انتخاب مجدد هاستینگز در برابر پاتریک شیهان جمهوری خواه از لاکپورت حمایت نمی کند.

تا به امروز، پریتزکر شخصاً ۱۲۵ میلیون دلار از ثروت هنگفت خود را به صندوق کمپین انتخاباتی خود اهدا کرده است. تا ۳۰ ژوئن، او ۶۲ میلیون دلار برای مقابله با یک رقیب نمادین در انتخابات مقدماتی دموکرات ها هزینه کرده بود.

سوابق مالیاتی فدرال نشان می دهد که او ۲۴ میلیون دلار دیگر به انجمن فرمانداران دموکرات داد، که تبلیغاتی را در طول کمپین اولیه در حمایت از رقیب جمهوری خواه او، سناتور جمهوری خواه دارن بیلی از Zegna پخش کرد.

جرمی هورنر از شیکاگو تریبون از اسپرینگفیلد کمک کرد.

[email protected]