فرزندخواندگی یا سقط جنین؟ خانواده ها، کارشناسان می گویند این به این سادگی نیست


آستین (ککسان) – وقتی کندا مک کورمیک اوراق تسلیم دخترش را امضا کرد، تصمیم نهایی بود. نوزاد تازه متولد شده برای فرزندخواندگی پیشنهاد می شود.

مک کورمیک لحظه ای را که دخترش را ترک کرد را “تلخ شیرین” به یاد می آورد. او گفت که ۴۸ ساعتی را که قبل از جدایی با هم در اتاق بیمارستان گذرانده‌اند را گرامی می‌دارد، اما می‌داند که تربیت فرزند دیگر درست نیست.

مک کورمیک خود را خوش شانس می‌داند که تجربه پدر و مادر بودن در موقعیت بازخوانی را دارد. مک کورمیک به‌عنوان یک فرزندخوانده، احساس می‌کرد که درک بهتری از فرآیند خاص فرزندخواندگی دارد. با این حال، همه مادران یا پدران چنین احساسی ندارند.

مردم اغلب ایده فرزندخواندگی را مطرح می کنند تا به مادران باردار بفهمانند که اگر در موقعیتی برای تربیت فرزند نیستند، گزینه دیگری به جز سقط جنین دارند. Reverse Roe v. وید گفتگوهایی را در رسانه های اجتماعی در مورد فرزندخواندگی به عنوان راه حلی برای کسی که به خدمات سقط جنین دسترسی ندارد، برانگیخت.

مونیکا فاکنر، که دارای مدرک دکترای مددکاری اجتماعی از دانشگاه تگزاس است، معتقد است که ایده فرزندخواندگی به عنوان جایگزینی برای سقط جنین مضر است اگر مردم متوجه مشکلاتی نباشند که همه افراد درگیر در این فرآیند با آن مواجه هستند.

«مردم واقعاً آن را درک نمی کنند [adoption]فاکنر گفت: این یک رویداد یکباره نیست: این یک سفر مادام العمر است که مردم با هم طی می کنند و همه کسانی که در فرزندخواندگی نقش دارند تحت تأثیر قرار می گیرند. فکر نمی کنم اینطور به تصویر کشیده شده باشد. این چیزی است که نگران کننده است.”

مادرخوانده کیت، که خواسته بود فقط از نام کوچک او استفاده شود، معتقد است که تجربه فرزندخواندگی تلخ نیست – این یک “شوک” است. کیت گفت در حالی که فرزندخواندگی برای والدینی که فرزندخوانده هستند سرگرم کننده است، اما احساس فقدان بزرگ هم برای کودک و هم برای والدین وجود دارد.

کیت گفت: “همیشه دوگانگی فرزندخواندگی وجود خواهد داشت، جایی که بهترین لحظه زندگی شما بدترین بخش زندگی دیگران است.” سپردن فرزند برای فرزندخواندگی بسیار شبیه غم و اندوه مرگ یک کودک است.

به گفته کیت، به مادران باردار گفته می شود که چه چیزی بشنوند، اما آنها همیشه تمام اطلاعات یا خدمات مورد نیاز خود را پیگیری نمی کنند. به عنوان فردی که فرآیند فرزندخواندگی را طی کرده است صحبت کنید و با دیگران در مورد تجربه فرزندخواندگی خود صحبت کنید، کیت به طور خاص به فقدان حقوق مادر پس از ترک فرزندش اشاره کرد.

کیت گفت: «فکر می‌کنم این ایده بسیار ساده‌لوحانه‌ای است که اگر نمی‌توانید سقط جنین کنید – و در موقعیتی نیستید که والدین باشید – باید فرزندخواندگی را انتخاب کنید. “این ساده لوحانه و بی رحمانه است که کسی را مجبور به تصمیم گیری کنیم.”

منبع: روری هال، طرفداران فرزندخواندگی / طراحی توسط جولیانا واشبرن، KXAN

مراکز بحرانی بارداری

برخی از مادران باردار پس از کشف بارداری ناخواسته به مراکز بحران بارداری مراجعه می کنند. اغلب، مراکز مذهبی و ضد سقط جنین، مشاوره و منابع رایگان را برای کودکان و مادران ارائه می دهند. برخی از این مراکز خدمات درمانی نیز ارائه می دهند، اما سقط جنین انجام نمی دهند.

بودجه این مراکز که مراکز حمایت از بارداری نیز نامیده می شوند، از طریق برنامه جایگزین های سقط جنین دولتی و اهداکنندگان خصوصی تامین می شود.

فاکنر معتقد است که مراکز حاملگی بحرانی منابع ضروری مانند لباس نوزاد، پوشک و آموزش های والدین را در اختیار زنان قرار می دهند و می توانند با ترسیم نکردن تصویر کامل از روند فرزندخواندگی به اطلاعات نادرست در مورد فرزندخواندگی کمک کنند. او گفت که این می تواند زنان را به عدم آمادگی انتخاب کند.

در کلینیک بارداری، فاکنر گفت که نباید به مادران باردار اطلاعات مغرضانه داده شود تا احساس کنند راهی جز فرزندخواندگی ندارند.

گزارشی توسط دو تهیه کننده NBC News که از مراکز حاملگی بحرانی در تگزاس بازدید کردند، نشان داد که این مراکز اطلاعات گمراه کننده ای در مورد سقط جنین به آنها می دهند. به تولیدکنندگان گفته شد که سقط جنین می‌تواند باعث مواردی مانند سرطان، ناباروری و بیماری‌های روانی شود.

مطالعه ای از کتابخانه ملی پزشکی نشان داد که این نوع اطلاعات می تواند زنان را به این باور برساند که سقط جنین خطرناک تر از بارداری است. بر اساس این مطالعه، خطر مرگ در هنگام زایمان حدود ۱۴ برابر بیشتر از خطر مرگ ناشی از سقط جنین است.

فاکنر، که بخشی از تحقیقات خود را بر روی مراقبت از خانواده متمرکز می کند، می گوید که مادران باردار باید قبل از تصمیم گیری برای فرزندخواندگی کاملاً مطلع و آماده باشند.

«مراکز بارداری بحران نگران این هستند که حتی اگر اطلاعاتی در مورد فرزندخواندگی به مردم بدهند، درک عمیقی از تفاوت‌های ظریف فرزندخواندگی و نحوه کارکرد آن با آن زن و تأثیر آن در طول زندگی او ندارند. چگونه بر کودک تأثیر می‌گذارد. فاکنر گفت، تا آنجا که من می دانم، در دسترس نیست.

بازی کودکان در حال ملاقات با وکیل فرزندخواندگی. (عکس از KXAN / جولیانا واشبرن)

در حالی که برخی از مراکز حاملگی بحرانی انرژی خود را بر تلاش‌های ضد سقط جنین متمرکز می‌کنند، برخی دیگر تلاش می‌کنند دیدگاه جامع‌تری داشته باشند.

منبع، مرکز بارداری آستین، یک مرکز مذهبی است و خدمات سقط جنین ارائه نمی دهد، اما به مادران باردار اجازه می دهد تصمیم بگیرند که آیا خدمات مذهبی را می خواهند یا خیر.

مدیر اجرایی مری وایتهرست گفت که این سازمان غیرانتفاعی هر کاری که می تواند برای حمایت از مادران باردار از دیدگاه آموزشی بی طرفانه انجام می دهد. Whitehurst گفت: “ما همیشه می خواستیم مطمئن شویم که زنان به طور کامل همه گزینه های خود را درک می کنند.”

وقتی صحبت از فرزندخواندگی به میان می آید، وایت هرست می گوید که این منبع به مادران باردار در مورد حمایت هایی که مراکز فرزندخواندگی می توانند ارائه دهند آموزش می دهد. سپس مادران باردار سه تا پنج آژانس فرزندخواندگی در آستین را که با آنها رابطه دارند، به هم متصل می کنند.

وایت هرست می‌گوید وقتی یک مادر باردار تصمیم می‌گیرد فرزندش را برای فرزندخواندگی پیشنهاد کند، حمایت منبع متوقف نمی‌شود.

زمانی که شما مجبور هستید چنین تصمیم سختی بگیرید، مسائل عاطفی زیادی وجود دارد، بنابراین ما می‌خواهیم مطمئن شویم که او تا زمانی که بعد از زایمان به آن نیاز دارد، به آن مراقبت دسترسی دارد. وایت هرست نیز گفت.

اگرچه مراکز حاملگی بحرانی منابعی را برای مادران باردار فراهم می کنند، اما فاکنر گفت که او معمولاً زنان باردار را برای کسب اطلاعات در مورد گزینه هایشان به یک سازمان تنظیم خانواده یا مرکز بهداشت اجتماعی با یک مددکار اجتماعی ارجاع می دهد. فاکنر به ارائه دیدگاهی بی طرفانه و خدمات جامع معتقد است.

فاکنر در مورد فرآیند فرزندخواندگی گفت: «بسیاری از مردم باید از طریق آژانس‌های فرزندخواندگی مراجعه کنند، و آن آژانس‌های فرزندخواندگی باید با والدین فرزندخوانده درباره همه پیچیدگی‌ها و نکات ظریف صحبت کنند و مطمئن شوند که آنها دوباره آموزش می‌بینند. “

منابع مورد نیاز

در حال حاضر بسیاری از مراکز فرزندخواندگی برای کمک به غم و اندوه رها شدن، مشاوره ارائه می دهند، اما همه آژانس ها توصیه هایی را ارائه نمی دهند که همیشه پس از رها شدن در دسترس والدین باشد.

الیزا مدن، دانشیار مددکاری اجتماعی در دانشگاه بیلور، تاکید کرد که غم و اندوه و آسیب های ناشی از فرزندخواندگی همیشه پس از دو سال از بین نمی رود. احساسات ممکن است حتی پس از ۱۰ سال یا بیشتر دوباره ظاهر شوند.

مدن می گوید که والدین باید در هر زمانی پس از تسلیم شدن از خدمات مشاوره از طریق آژانس های فرزندخواندگی برای کمک به غم و اندوه مداوم استفاده کنند.

اینگونه در مورد فرزندخواندگی صحبت می کنیم. ما باید واقعاً به آن توجه کنیم و واقعاً مطمئن شویم که والدین را برای انتظارات آماده می کنیم و سپس منابع و حمایت را برای آنها فراهم می کنیم.

جنبه دیگری که مدن امیدوار است شاهد تغییر باشد این است که پذیرش آزاد یک وظیفه قانونی است.

قراردادهای ثبت باز در تگزاس به طور فزاینده ای محبوب هستند، اما می توانند در هر زمان شکسته شوند. والدین خوانده می توانند رابطه خود را با مادر قطع کنند و عواقب قانونی نداشته باشند.

مدن گفت که توافق نامه های باز و غیرقابل اجرا فرزندخواندگی مادران تازه متولد شده را تقریباً از هر گونه حقوقی محروم می کند. یک توافق نامه باز و قابل اجرا به فرزندخواندگی باعث می شود که مادر در حفظ رابطه با فرزندخوانده و والدین خوانده احساس امنیت کند.

منبع: Adoption Advocates / Graphic توسط Juliana Washburn، KXAN

افزایش احتمالی اعتبار

تعداد فرزندخواندگی های خصوصی طی چند سال گذشته به طرز چشمگیری کاهش یافته است. طبق گزارش شورای ملی فرزندخواندگی، فرزندخواندگی خصوصی توسط والدین در ایالات متحده بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ ۲۴ درصد کاهش یافته است. یکی از عوامل کاهش اخیر، همه‌گیری COVID-19 بوده است.

به گفته روری هال، مدیر عامل Adoption Advocates در آستین، در حال حاضر تعداد افرادی که به فرزندخواندگی امیدوارند بیشتر از تعداد کودکانی است که برای فرزندخواندگی قرار گرفته اند.

هال گفت که در حال حاضر، آنها به طور متوسط ​​۱۲ جایگذاری در سال دارند. او مشاهده کرد که این تعداد با واژگونی Roe v. وید بود.

هال گفت: “من فکر می کنم ما شاهد افزایش تعداد زنان یا زوج هایی خواهیم بود که به فرزندخواندگی به عنوان گزینه ای برای بارداری ناخواسته نگاه می کنند.”

با این افزایش، هال بر اهمیت شفافیت آژانس ها با مادران باردار در مورد روند فرزندخواندگی تاکید کرد.

«من فکر می‌کنم چیزی که مردم هم نمی‌فهمند، و اغلب صریح می‌گویند، این است که «چرا تصمیم نمی‌گیرند که قبول کنند؟» هال گفت که انگار فرزندخواندگی انتخاب آسانی است.

با دسترسی کمتر به خدمات سقط جنین، مگان فولر، مدیر بازاریابی و اطلاع رسانی جامعه برای حامیان فرزندخواندگی، معتقد است که باید منابع بیشتری در اختیار مادران باردار قرار گیرد، خواه آنها فرزندخوانده شوند یا نه.

فولر گفت: “زنان به این نیاز دارند. زنان به این منابع نیاز دارند. آنها به این کمک نیاز دارند. آنها به حمایت نیاز دارند.”