رژیم لاغری سریع

فارین پالیسی: بونسلمن برای پوتین حساب باز کرد


فارین پالیسی: بونسلمن برای پوتین حساب باز کرد

MeetNewsفارین پالیسی نوشت که عربستان سعودی به دلیل موضع «غیر دوستانه» واشنگتن در قبال ریاض به دنبال انتقام از رئیس جمهور آمریکا است و ولیعهد عملا رئیس جمهور روسیه را مسئول دانسته است.

و مجله فارین پالیسی در یادداشتی درباره تغییر موضع عربستان سعودی در قبال دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا نوشت: «ریاض با استناد به تعهدات خود در توافق اوپک پلاس برای برآوردن خواسته های واشنگتن و لندن و افزایش عجولانه تولید نفت». دارد.

و نویسنده این یادداشت ادامه داد: محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی و حاکم واقعی این کشور معتقد است که فرصت خوبی داد تا جو بایدن انتقام بگیرد.

وی تاکید کرد که ولیعهد سعودی از اینکه بایدن در مبارزات انتخاباتی خود عربستان سعودی را کشوری “سرکش” توصیف کرد و گزارشی مبنی بر دست داشتن محمد بن سلمان در ترور جمال خاشجی روزنامه نگار سعودی منتشر کرد، خوشحال نبود. .

فارین پالیسی همچنین نوشت: سعودی ها همچنین معتقدند کاخ سفید نه از نگرانی آنها در مورد از سرگیری مذاکرات با ایران آگاه است و نه آمادگی تصمیم گیری و اقدام علیه “حوثی ها” (انصارالله یمن) را دارد.

فارین پالیسی به نقل از تریتا پارسی، استاد دانشگاه جورج تاون گفت: «ولیعهد سعودی روی پوتین حساب می کند و امیدوار است که جمهوری خواهان در انتخابات میان دوره ای پیروز شوند و بایدن به یک «اردک لنگ» تبدیل شود.» محمد بن سلمان مطمئن است که بایدن و دموکرات ها شکست خواهند خورد. قدرت در اوایل سال ۲۰۱۵، در حالی که پوتین در قدرت باقی می ماند.

اصطلاح “لنگ اردک” در سیاست آمریکا به شخص منتخبی اطلاق می شود که جانشین او قبلا انتخاب شده یا به زودی انتخاب خواهد شد. به نظر می رسد این سمت به دلیل زمان محدودی که وی در این سمت حضور داشته، تأثیر کمتری بر دیگر سیاستمداران داشته باشد.

در این یادداشت آمده است: «غرب ممکن است ارزش های خود را قربانی همکاری با عربستان سعودی برای کاهش قیمت نفت کند. سعودی ها نفوذ قابل توجهی در ژئوپلیتیک دارند و این نفوذ به آنها این حق را می دهد که برای انتقاد مداوم از نقض حقوق بشر در کشورشان تحمل صفر داشته باشند.