غفلت معاونت سازندگی در خوزستان پایانی ندارد


غفلت معاونت سازندگی در خوزستان پایانی ندارد

دیدارنیوز_خوزستان: سیل در استان خوزستان به ویژه در مناطق شرق، شمال شرق و جنوب شرق خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری به بار آورده است.
فعالیت پدیده های همرفتی و وزش های موسمی در استان از ۱۶ مرداد تا اواخر روز یکشنبه ۱۸ مرداد ۱۴۰۱، رگبار و رعد و برق و احتمال تگرگ، وزش باد شدید و طغیان رودخانه ها به ویژه در مناطق شرقی، شمال شرقی و جنوب شرقی است. خیزش گرد و خاک و احتمال طوفان در دشت خوزستان.

سیل و باران های موسمی امسال خوزستان، جدا از خسارات، تلخی ها و مصیبت هایی که به همراه داشت، اما در واقع هشداری اساسی برای مسئولان و متولیان امر به ویژه نهادهای نظارتی و مسئول کشور بود. رشته های عمران و عمران شهری و روستایی.

این طوفان به پنج خانه مسکونی، یک خودرو، ۱۳ آغل دام، دو انبار علوفه و یک مزرعه علوفه آسیب رسانده و همچنین آغل های دام در روستاهای دیگر در ولسوالی الغیزانیه را تخریب کرده است.

امروز در حین تهیه گزارش، شعری زیبا اما عمیق و تامل برانگیز از فردوسی بزرگ شاعر نامدار ایرانی خواندم که مضمون آن این است: «اگر یک روز آب بگذرد، عاقل نباید آن را جای خواب قرار دهد. معنای کلی و موجز این است که همه چیز کوتاه نمی آید.

این سیلاب ها و باران های سیل آسا در روزهای گرم تابستان و روزهای مرداد، جدا از همه مصیبت ها، سختی ها، خسارات جبران ناپذیر و حتی برکات، در واقع عقب نشینی مسئولان و متولیانی است که تاکنون در انجام وظایف محوله کوتاهی کرده اند. . وانمود کن

به نظر می رسد اشاره به این نکته خالی از لطف نیست جناب خانچی، به جای اینکه همه تقصیرها و دلایل را به گردن آسمان و باران بیاندازیم، کمی به عملکرد ساختمانی خود فکر کنیم.

سیل این بار اگرچه در نواحی شرق، شمال شرق و جنوب شرق خوزستان شدید نبود و این را نیز باید مرهون لطف و رحمت آسمانیان و تا حدودی آمادگی و هشدارهای به موقع و اطلاع رسانی های گسترده دانست که اگرچه بر اساس نقشه های پیش بینی هواشناسان بارش های ویرانگر و باران های سیل آسای ناگهانی را در این مناطق پیش بینی کرده بودند، اما شدت این بارندگی ها در حدی نبود که باعث ایجاد مزاحمت برای مسئولان بخش عمران شود.

اما نمی‌توان و نمی‌توان از برخی برنامه‌های غلط، کم‌کاری و عدم توجه مسئولان و نهادهای ذی‌ربط در این زمینه از گذشته‌های دور تاکنون چشم‌پوشی کرد.

بارش شدید باران در شرق، شمال شرق و جنوب شرق خوزستان اگرچه خسارات محدود و خفیف بوده و به برخی از زیرساخت های آب، برق، مخابرات و روستایی خسارت وارد کرده است، اما در واقع هشداری جدی برای معاونت عمران و مدیریت شهری با آن است. نابرابری در عملکرد و بسیاری از ضعف ها و کاستی ها در این زمینه ها وجود داشت.