عملیات اجرایی فاز دوم طرح توسعه میدان مشترک نفتی یاران با حضور وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت آغاز شد.


به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، امروز جمعه (۴ بهمن ۱۴۰۱) مراسم رسمی آغاز فاز دوم طرح توسعه میدان مشترک نفتی یاران با حضور وزیر نفت در اهواز برگزار شد. نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت در قالب ویدئو کنفرانس

عملیات اجرایی فاز دوم طرح توسعه میدان مشترک نفتی یاران با حضور وزیر و مدیرعامل شرکت ملی نفت آغاز شد.

دیدارنیوز_خدمه خوزستانفاز دوم طرح توسعه میدان نفتی یاران با هدف توسعه تکمیلی و یکپارچه میدان‌های نفتی یاران شمالی و یاران جنوبی و در راستای سیاست‌های کلان دولت، برنامه‌های توسعه پنج ساله و مقاومت به نتیجه رسید. اقتصاد مبتنی بر توسعه میادین مشترک نفتی و حداکثر تولید آنها. حفاری ۶ حلقه چاه جدید، تعمیر ۵ حلقه چاه موجود، تجهیز ۲۷ حلقه چاه تولیدی به پمپ های پایین چاه، احداث و نوسازی تاسیسات سطحی، انجام مطالعات آزمایشگاهی و اجرای طرح افزایش برداشت در دستور کار توسعه این حوزه قرار دارد.
بر این اساس، گزارش حجم سرمایه گذاری در اجرای فاز دوم این طرح حدود ۲۳۰ میلیون دلار و با هدف دستیابی به افزایش ظرفیت تولید نفت خام به ۱۶ هزار بشکه در روز بوده است.
شرکت مهندسی و توسعه نفت در راستای مسئولیت های اجتماعی خود در اجرای این طرح، استفاده حداکثری از ظرفیت شرکت های اکتشاف و تولید ایران را در اولویت قرار داده است. همچنین پیش بینی می شود با اجرای این طرح حدود ۱۰۰۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم در استان خوزستان و کشور ایجاد شود.
میدان مشترک نفتی یاران یکی از میادین نفتی مشترک با عراق است که در حدود ۱۳۰ کیلومتری جنوب غربی اهواز (غرب رودخانه کارون) در منطقه مرزی ایران و عراق (منطقه طلایی) قرار دارد.