عمران خان: حکومت تحمیلی می خواهد مرا از سیاست بیرون کند


عمران خان: حکومت تحمیلی می خواهد مرا از سیاست بیرون کند

دیدارنیوز: عمران خان مدعی شد که “دولت وارداتی” به رهبری شهباز شریف در تلاش است تا او را از سیاست “حذف” کند. او همچنین برکناری خود از قدرت را یک “رقابت از پیش تعیین شده” توصیف کرد که در آن پاکستانی ها را “برده قدرت های خارجی” کرد.

به گزارش ایندیا اکسپرس، عمران خان، نخست وزیر مخلوع پاکستان و رهبر جنبش به جمع زیادی از هوادارانش در کراچی گفت که می خواهد از مردمش بشنود که آیا دولت او قربانی “توطئه” یا “مداخله” شده است.

عمران خان، ستاره سابق بین المللی کریکت، گفت که سفر او به کراچی به نفع حزب سیاسی او نیست، بلکه به نفع پاکستان و آینده کودکان این کشور است.

وی افزود که یک پرونده مالی خارجی علیه این جنبش برای “برکناری” او (عمران خان) از سیاست باز شده است.

عمران خان گفت: “من می خواهم به همه کشورها بگویم که هرگز با آنها مخالفت نکرده ام.” من ضد هندی، ضد اروپایی یا ضد آمریکایی نیستم. من طرفدار انسانیت هستم. من مخالف هیچ کشور و ملیتی نیستم. من دوستی با همه می خواهم نه دشمنی.

عمران خان با اشاره به اینکه هرگز با یک «دولت وارداتی» موافقت نخواهد کرد، گفت: «اگر به ما فشار بیاورید و محدودیت‌هایی بر ما تحمیل کنید، به دولت آسیب نمی‌رسد، اما به شما آسیب می‌رسد». ما باید آرامش خود را حفظ کنیم.»

او در نهایت ادعا کرد که سه تا چهار ماه پیش “توطئه ای” برای برکناری او وجود داشته است.

پارلمان پاکستان پس از جنجال های فراوان سرانجام به عمران خان رای عدم اعتماد داد. به گفته مقامات امنیتی و مخالفان، عمران خان در روزها و ساعات منتهی به رای عدم اعتماد چندین بار تلاش های ناموفق انجام داد. اما او نتوانست این روند را متوقف کند و در نهایت از سمت نخست وزیری برکنار شد. در نهایت پارلمان پاکستان با انتخاب شهباز شریف به عنوان نخست وزیر جدید موافقت کرد.